Niemal wszędzie sypnie śniegiem

Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich
Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich

Większość alpejskich kurortów w środę może liczyć na opady świeżego śniegu. Białą jazdę w słońcu będzie można uprawiać jedynie we Włoszech. W Austrii trzyma silny mróz.

W Szwajcarii, Austrii i Niemczech przez cały dzień będzie sypał śnieg. Niebo szczelnie zakryją chmury, z których spadnie kolejna porcja świeżego białego puchu.Mroźno na trasach w Austrii Maksymalna pokrywa śnieżna w wymienionych krajach, to 548 cm w Santis, 370 cm na Pitztal i 405 cm na Zugspitze. Pozostałe kurorty także oferują dobre warunki do jazdy. W środę się one pogorszą ze względu na ograniczoną widzialność.W Austrii nadal trzymać będzie solidny mróz, dochodzący do -16 st. C.Słońce cieszy we Włoszech

Na sporo słońca mogą liczyć narciarze wypoczywajacy w kuroratch włoskich i francuskich. We Włoszech słońce przeważało będzie w zachodniej części Alp. W pozostałych miejscowościach sypnie śniegiem. Temperatura od -3 do 2 st. C.Podobna pogoda we francuskich kurortach. Na termometrach będzie od -2 do 1 st. C. Największa pokrywa śnieżna, 410 cm, czeka na narciarzy w Chamonix.

Autor: ls/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości