Najnowsze

Najnowsze

COVID-19 a osocze krwi ozdrowieńców. "Wszystkie centra krwiodawstwa w Polsce mogą rozpocząć pobieranie"

Nadzieję w walce z koronawirusem dały efekty przetoczenia osocza krwi pacjentom chorym na COVID-19 w Chinach od osób, które wyzdrowiały. - Na razie, ponieważ nie mamy swoistego leku, osocze pozostaje jedną z alternatyw i to bardzo obiecującą - powiedział w rozmowie z TVN24 krajowy konsultant ds. transfuzjologii klinicznej prof. dr hab. n. med. Piotr Marek Radziwon. Zaapelował do ozdrowieńców o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa.

Koronawirus a astma. Lekarze o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa

Koronawirus SARS-CoV-2 jest szczególnie groźny dla osób z przewlekłymi chorobami, między innymi chorobami układu oddechowego. Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia, ważne jest stosowanie wszystkich swoich leków po konsultacji z lekarzem. Co jednak z obowiązkowym zakrywaniem nosa i ust? Na to pytanie odpowiadają specjaliści.

Pogoda na 5 dni: chwilowa, ale odczuwalna zmiana

Wielkanoc zapowiada się pogodnie. W kolejnych dniach w niektórych regionach prognozowane są deszcz i burze z opadami krupy śnieżnej. Nadejdzie także ochłodzenie związane z napływem zimnego powietrza arktycznego.

Tak wędruje wirus. Naukowcy wzięli pod lupę sytuację w sklepie

Dlaczego tak ważne jest, żeby nie gromadzić się tłumnie w zamkniętych pomieszczeniach, na przykład sklepach? Odpowiedź na to pytanie daje wizualizacja, przygotowana przez fińskich naukowców. W projekcie uczestniczyło kilkudziesięciu badaczy z różnych dziedzin, a w opracowaniu modelu 3D pomógł superkomputer.

Inne święta, trudne emocje. Psycholog podpowiada, jak sobie z nimi radzić

Do tej pory Wielkanoc kojarzyła nam się z radością i spotkaniami rodzinnymi, ale w tym roku święta będą inne. Większość z nas spędzi je jedynie w gronie domowników, a niektórzy samotnie. Jak poradzić sobie w tym trudnym czasie? Na to pytanie odpowiadała w programie "Wstajesz i weekend" na antenie TVN24 psycholog Danuta Golec.

"Im bardziej spłaszczymy krzywą, tym problem będzie trwał prawdopodobnie dłużej"

- Im bardziej spłaszczymy krzywą zachorowań, tym problem będzie trwał prawdopodobnie dłużej. Ten pik nie będzie tak wyraźny jak w innych krajach, natomiast dzienna liczba zachorowań może być stosunkowo wysoka przez dłuższy okres - mówił w programie "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 specjalista mikrobiologii lekarskiej dr Tomasz Ozorowski. Podkreślił, że priorytetem w walce z koronawirusem powinna być szybka identyfikacja zakażonych, w tym pracowników medycznych.