Ulewne opady deszczu, jakie nawiedziły we wtorek południowe regiony kraju, spowodowały wiele komplikacji. Na Śląsku odnotowano ponad 170 interwencji strażaków.
Izajasz, który obecnie klasyfikowany jest jako burza posttropikalna, był przyczyną śmierci co najmniej pięciu osób. Żywioł przeszedł przez Stany Zjednoczone, a teraz znajduje się nad Kanadą.
Na środę prognozowana jest przeważnie słoneczna pogoda. Lokalnie niewykluczone są jednak słabe i przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy do 26 stopni Celsjusza.
Burza tropikalna Izajasz przechodząca nad wschodnim wybrzeżem USA pozbawiła prądu niemal półtora miliona osób. Izajasz przeszedł przez Wirginię i Maryland, a teraz zmierza w kierunku Nowego Jorku.
Ponad połowa badanych osób, które chorowały na COVID-19, chorobę wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2, zmaga się z problemami psychicznymi - informują naukowcy ze szpitala w Mediolanie.
Przed nami dwa spokojniejsze i pogodne dni. Jednak od piątku aura znów zacznie się zmieniać. Powrócą burze, miejscami spadnie grad. Wartości na termometrach lokalnie nadal będą przekraczać 30 stopni Celsjusza.
Wszechświat może być prawie o miliard lat młodszy, niż sądzono do tej pory. Astronomowie z Uniwersytetu Oregonu sugerują, że może liczyć on 12,6, a nie 13,8 miliarda lat.
Młody niedźwiedź z hrabstwa Jefferson w stanie Kolorado utknął w jednym z kontenerów na śmieci. Na pomoc wezwano miejscowych policjantów. Akcja ratunkowa była jednak utrudniona z powodu obecności matki zwierzęcia.
Francuzi pracują nad szczepionką przeciwko boreliozie. Jak poinformowała firma biotechnologiczna Valneva, wyniki drugiej fazy badań klinicznych wskazują, że jest ona skuteczna i bezpieczna.
Wtorek na ogół przyniesie deszczową pogodę, a miejscami może też zagrzmieć. Będą też jednak miejsca, gdzie zaświeci słońce. Temperatura osiągnie maksymalnie 30 stopni Celsjusza.
Włoskie Ministerstwo Zdrowia oszacowało, że ponad 1,4 miliona mieszkańców kraju może mieć przeciwciała koronawirusa SARS-CoV-2. To sześć razy więcej niż oficjalna liczba przypadków zachorowań na COVID-19. Jak dodano, to wstępne analizy.
Potężna burza tropikalna Sinlaku uderzyła w Tajlandię, Laos i Wietnam. Z powodu żywiołu zginęło kilka osób. W poniedziałek w Tajlandii wystąpiła powódź błyskawiczna.
Wiele szczepionek na COVID-19 jest obecnie w trzeciej fazie badań klinicznych - przekazali na konferencji prasowej przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). - Jednak w tej chwili nie ma cudownego środka i może go nigdy nie być - przestrzegał szef organizacji.
Gdyby nie pomoc ludzi, jeden z małych nosorożców z indyjskiego Parku Narodowego Kaziranga mógłby nie przeżyć. To miejsce zostało zalane przez monsunowe deszcze, będące zagrożeniem także dla innych zwierząt.
Hiszpańscy strażacy walczą z pożarem na terenie Wspólnoty Madrytu, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Niebezpieczna sytuacja panuje również w Portugalii, gdzie rannych zostało trzech strażaków.
Zaszczepienie się na grypę nie uchroni nas przed koronawirusem, ale - jak mówił w programie "Wstajesz i wiesz" wirusolog Tomasz Dzieciątkowski - może zabezpieczyć nas przed tak zwaną superinfekcją.
Zgodnie z danymi Komendy Głównej Policji w lipcu w Polsce utonęło 86 osób. Służby stale apelują o rozwagę, zachowanie bezpieczeństwa oraz niespożywanie alkoholu przed wejściem do wody.
Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed możliwością wzrostu stanów wód po opadach deszczu. W części kraju obowiązują alarmy hydrologiczne pierwszego stopnia.
Poniedziałek przyniesie w wielu regionach gwałtowne zjawiska. Pojawią się burze z intensywnymi opadami deszczu, a miejscami też gradem. Termometry pokażą do 27 stopni Celsjusza.
Huragan Isaias osłabł i stał się burzą tropikalną, jednak zagrożenie silnymi porywami wiatru i ulewami nie ustało. Miejscami może spaść do 170 litrów wody na metr kwadratowy. Żywioł podąża wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
We Włoszech jest niebezpiecznie. W Abruzji i na Sardynii wybuchły pożary. Oprócz tego zagrożeniem są upały i gwałtowne burze. Wydano alarmy najwyższego, trzeciego stopnia.
Urzędnicy z Departamentu Rolnictwa stanu Waszyngton (WSDA) złapali pierwszego szerszenia azjatyckiego, nazywanego też "szerszeniem mordercą". Specjaliści sądzą, że wyłapując szerszenie azjatyckie zdołają zapobiec rozprzestrzenianiu się tego inwazyjnego owada.
"Przed nami chwilowe ochłodzenie i szybki powrót gorącego lata" - pisze dla nas Tomasz Wasilewski, synoptyk i prezenter pogody tvnmeteo.pl. Sprawdźcie, jak wygląda jego autorska pogoda na 16 dni.