Najnowsze

Najnowsze

Najsilniejszy tajfun w tym roku zabił co najmniej 10 osób

Co najmniej 10 osób zginęło w wyniku przejścia tajfunu Goni przez Filipiny. Żywioł jest określany jako najsilniejszy cyklon tropikalny, jaki w tym roku zszedł na ląd. Wywołał wiele zniszczeń, ewakuowało się kilkaset tysięcy osób. To jednak nie koniec groźnej pogody.

Posłuchajcie, jak beczą daniele

Okres godowy danieli, nazywany bekowiskiem, jest na półmetku. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym możemy posłuchać dźwięków wydawanych teraz przez te zwierzęta.

Kiedy pojawi się szczepionka przeciwko COVID-19? Eksperci komentują

Choć konkurencja jest dość spora, nadal żadna ze światowych firm farmaceutycznych nie stworzyła skutecznej i bezpiecznej szczepionki na COVID-19. Zaawansowane badania prowadzi kilkadziesiąt koncernów. Tymczasem według słów premiera Mateusza Morawieckiego, szczepionka może być gotowa już w styczniu przyszłego roku.