Najnowsze

Najnowsze

Piekielne chmury nad Miastem Aniołów

Ciemne chmury, jakie pojawiły nad Los Angeles, były zwiastunem zmiany pogody. Według prognoz amerykańskiej Narodowej Służby Pogodowej (NWS) przez weekend w całej Kalifornii może intensywnie padać deszcz, a w wyżej położonych regionach tego stanu niewykluczone są opady śniegu.

Błoto pochłonęło całą wioskę. Eta wciąż niebezpieczna, teraz zagraża Kubie

Co najmniej 150 osób zginęło lub zaginęło w wyniku osunięć ziemi w Gwatemali, z tego około stu w jednej wiosce Queja. To niejedyne ofiary śmiertelne huraganu Eta, który w Meksyku zabił co najmniej 20 osób, a w Hondurasie - 23. Teraz żywioł, zmierzający między innymi w kierunku Kuby, nieco osłabł, ale nad Morzem Karaibskim może odzyskać swą niszczycielską siłę.

Rosyjsko-japońskie badania: SARS-CoV-2 uszkadza czerwone krwinki

Badania naukowców z rosyjsko-japońskiego zespołu wykazały, że koronawirus SARS-CoV-2 uszkadza czerwone krwinki i może hamować proces ich odnowy. Ich utrata wiąże się z poważnymi konsekwencjami takimi jak niedotlenienie czy zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego.

Tysiące morsów zaobserwowanych na rosyjskim wybrzeżu

Na wybrzeżu Morza Karskiego zaobserwowano ogromną liczbę morsów arktycznych (Odobenus rosmarus). Według naukowców może być to znak, że populacja tępiona przez stulecia wreszcie zaczęła się odradzać. Wciąż jednak istnieje niepokój związany z drastycznie malejącą pokrywą lodową Arktyki.

Zbadali płuca zmarłych na COVID-19. "Nawet jeśli ktoś wyzdrowieje, uszkodzenia mogą być znaczące"

Badanie płuc osób, które zmarły na COVID-19 wykazało, że prawie 90 procent z 41 pacjentów miało kilka cech charakterystycznych tylko dla COVID-19. Jedną z nich było rozległe krzepnięcie krwi z tętnic płucnych i żył. Poza tym niektóre komórki płuc były nienaturalnie duże i miały wiele jąder. - Nawet jeśli ktoś wyzdrowieje, uszkodzenia mogą być znaczące - przestrzega profesor Mauro Giacca, współautor badań.

Świt jak z baśni. Tak wyglądał Londyn o poranku

Niebo w odcieniach fioletu odbijało się w Tamizie, a unosząca się gęsta mgła przykrywała charakterystyczne budowle. Tak wyglądał w Londynie świt pierwszego dnia jesiennego lockdownu, związanego z pandemią COVID-19.

Profesor Antczak: od tygodni mówię, że potrzebny jest całkowity lockdown

Zdaniem profesora Adama Antczaka z Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na najpoważniejsze skutki zakażenia koronawirusem narażone są osoby z przewlekłymi chorobami płuc oraz palacze. Wysokie liczby nowych przypadków skłaniają do podjęcia zdecydowanych działań. Ekspert opisał także jak wygląda sytuacja w szpitalu, w którym pracuje.