Najnowsze

Najnowsze

Góra lodowa sunie w kierunku wyspy, naukowcy ruszają z misją

Zespół brytyjskich naukowców wyruszy w misję na południowy Atlantyk. Ich celem będzie zbadanie olbrzymiej góry lodowej, która nieuchronnie zbliża się w kierunku Georgii Południowej. Jeżeli czarny scenariusz się spełni, a masa lodu uderzy w wyspę, będzie oznaczać to ogromne problemy dla żyjących tam wielu gatunków zwierząt.

Morska piana zalała plaże

Plaże w australijskim mieście Gold Coast, położonego w stanie Queensland, pokryły się ogromną ilością morskiej piany. Jednym zjawisko sprawiło przyjemność, choć znaleźli się też tacy, którzy nie mieli powodów do zadowolenia.

"Potrzeba 70-80 procent osób zaszczepionych". Ekspert o odporności stadnej

Czy spadek liczby zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce daje nadzieję, czy jest wciąż za mały przy obwiązujących obostrzeniach? - Ja bym takim optymistą nie był, że już jesteśmy w dobrym momencie - powiedział na antenie TVN24 profesor Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Kiedy koniec obostrzeń? "Nie możemy sobie pozwolić na chwilę nieostrożności"

Eksperci zauważają, że w polskim społeczeństwie wyraźnie widać znużenie panującymi obostrzeniami, związanymi z epidemią COVID-19. Jednak, jak mówił na antenie TVN24 doktor Konstanty Szułdrzyński z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, z decyzją o luzowaniu restrykcji powinno się wstrzymać do czasu zaszczepienia dużej grupy osób.

Najnowsze doniesienia naukowców na temat wody na Marsie

To ważna informacja nie tylko z perspektywy naukowej ciekawości. Odkrycie ma znaczenie dla poszukiwań śladów życia na Marsie i wyboru potencjalnego przyszłego miejsca lądowania na nim ludzi. Naukowcy przedstawili najnowsze ustalenia na temat wody na Czerwonej Planecie.

Sonda z księżycowymi próbkami wraca na Ziemię

Sonda kosmiczna Chang'e 5 pobrała próbki księżycowego gruntu i rozpoczęła podróż powrotną - poinformowała w niedzielę Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna. Jeżeli misja zakończy się sukcesem, Chiny będą trzecim państwem, który sprowadził materiał z naszego naturalnego satelity na Ziemię.

"Jeden z większych sukcesów w dziedzinie ochrony przyrody ostatniego stulecia"

Szacowali, że gatunek ten przestanie istnieć na przełomie XX i XXI wieku, ale na szczęście się pomylili. Populacja wala grenlandzkiego, ssaka morskiego zamieszkującego arktyczne i subarktyczne morza, paradoksalnie powiększyła się w miarę ocieplania się Arktyki - donoszą naukowcy z Narodowej Służby Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA).