Najnowsze

Najnowsze

W pandemii Polacy przytyli. "Otyłości nie należy odchudzać, otyłość należy leczyć"

4 marca to Światowy Dzień Otyłości. Eksperci przypominają, iż należy ją traktować jako chorobę przewlekłą, co robi tylko 13 procent Polaków. A cierpi na nią jedna czwarta ludności naszego kraju. Problem pogłębiła pandemia i związane z nią restrykcje, a jak tłumaczy profesor Paweł Bogdański z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, osoba z otyłością jest obarczona większym ryzykiem ciężkiego przebiegu COVID-19.

ESA będzie rekrutować astronautów. Także z niepełnosprawnością fizyczną

Europejska Agencja Kosmiczna poszukuje osób chętnych do udziału w misjach kosmicznych. - Kładziemy nacisk na różnorodność i kierujemy nasz przekaz do osób różnego pochodzenia, tożsamości seksualnej, orientacji seksualnej i o różnych przekonaniach - powiedziała doktor Anna Fogtman. Po raz pierwszy w historii rekrutuje także osoby z fizyczną niepełnosprawnością.

Radioaktywny pierwiastek w pyle znad Sahary

W lutym nad wiele europejskich krajów, w tym nad Francję, nadciągnęła chmura pyłu saharyjskiego. Tamtejsza instytucja pozarządowa badająca stężenie promieniowania radioaktywnego wykryła w próbkach pyłu śladowe ilości cezu-137, czyli radioaktywnego pierwiastka chemicznego.

Zrobi się ślisko. Prognoza zagrożeń IMGW

W środę o poranku niebezpieczne były przede wszystkim mgły, zagrożeniem dla kierowców w ciągu następnych dni mogą być z kolei śliskie nawierzchnie dróg. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie oblodzeń.

Wiedzą, kiedy ludziom na Ziemi skończy się tlen

Kiedy ilość tlenu w ziemskiej atmosferze przestanie być wystarczająca do tego, aby nasza planeta nadawała się do zamieszkania dla ludzi i zwierząt? Na to pytanie odpowiada serwis New Scientist, cytując badaczy z Japonii i Stanów Zjednoczonych.