Najnowsze

Najnowsze

"Niemcy są w pułapce zimna"

Przedłużający się chłód daje się we znaki także mieszkańcom Niemiec. - Kwiecień jest chłodniejszy niż marzec i ma więcej dni z przymrozkami na nizinach niż grudzień i listopad razem wzięte – zauważył klimatolog Karsten Brandt. Zdaniem jednego z niemieckich synoptyków mijający miesiąc może się okazać najzimniejszym w historii pomiarów.

"Był duży, szedł przed nami środkiem drogi"

Jadąc w nocy przez Wielkopolskę, pan Bogdan na środku drogi zastał spacerującego rysia. Nagranie, na którym widać, jak zwierzę przechadza się w bliskiej odległości od maski samochodu wysłał na Kontakt 24.

"To nie jest tabliczka chwały, to symbol wstydu"

Naukowcy umieścili symboliczną tabliczkę w miejscu lodowca Ayoloco, który trzy lata temu zniknął z powierzchni meksykańskiej góry. - W najbliższych dekadach przestaną istnieć kolejne lodowce. Nasza tabliczka ma być znakiem, że wiedzieliśmy, co nas czeka. Kolejne pokolenia ocenią, co zrobiliśmy, by temu zapobiec - skomentował glacjolog z Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego w Meksyku.

Pogoda na 5 dni: chłodny koniec kwietnia z opadami

W nadchodzących dniach przelotnie będzie padał deszcz, a nawet deszcz ze śniegiem. Miejscami w najcieplejszej chwili doby termometry pokażą tylko 5 stopni Celsjusza. W drugiej połowie przyszłego tygodnia można jednak liczyć na ocieplenie, lokalnie do 16 stopni Celsjusza.

"Życie na Ziemi na pewno przetrwa, tylko pytanie, czy z naszym gatunkiem"

Zdaniem ekologa profesora Piotra Skubały z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach tylko dzięki dbaniu o bioróżnorodność na świecie mamy szansę na przetrwanie. Jak dodał naukowiec, pandemia COVID-19 powinna być dla dla ludzkości zimnym prysznicem, byśmy otrząsnęli się i zdali sobie sprawę, do czego mogą prowadzić nasze działania.

Dwa tornada w odstępie 30 minut

Niektóre regiony Stanów Zjednoczonych zmagają się z trudnymi warunkami pogodowymi. W Teksasie w odstępie pół godziny doszło do dwóch silnych tornad. System burzowy, który przyczynił się do powstania niebezpiecznych zjawisk, może przynieść także ulewy, opady gradu i porywisty wiatr.

Badanie: brak ruchu ponad dwukrotnie zwiększa ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Aktywność fizyczna może zapobiegać ciężkiemu przebiegowi COVID-19 i jego powikłaniom – wynika z badań opublikowanych na łamach czasopisma "British Journal of Sports Medicine". Jak zwraca uwagę doktor Ernest Kuchar, specjalista w dziedzinie chorób zakaźnych, ruch wzmacnia naszą odporność, zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji.