Najnowsze

Najnowsze

Nadchodzi ochłodzenie. "Mroźna bestia czai się"

Na horyzoncie widać ochłodzenie. Z północy i północnego wschodu, znad Arktyki, w kolejnych dniach spłynąć ma do Polski powietrze arktyczne. Co odpowiada za taką pogodę, tłumaczyła synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Na Węgrzech zimy nie ma

Pogoda na Węgrzech przypomina wiosnę. Zamiast kilkustopniowego mrozu, na termometrach nawet 11 kresek powyżej zera.

W osuwisku znaleźli siódme ciało. "Nie wiemy, czy stąpamy po gruncie"

Do siedmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych osunięcia się ziemi w norweskiej miejscowości Ask. Trwają poszukiwania trzech pozostałych osób. Jak zwracają uwagę służby ratownicze, "poszukiwania nie są pozbawione ryzyka", grunt jest niestabilny, z ziemi wystają części samochodów i mebli.

Pogoda na 16 dni: w końcu przyjdzie zima

Chociaż na razie jest ciepło jak na styczeń i jeszcze przez jakiś czas tak będzie, to na horyzoncie widać solidne ochłodzenie. Sprawdź, co czeka nas w pogodzie w autorskiej, długoterminowej prognozie temperatury przygotowanej przez Tomasza Wasilewskiego.

Schroniska zamknięte. Jak bezpiecznie wędrować po górach?

W tym roku z powodu obostrzeń związanych z epidemią COVID-19, wędrując po górach, w schronisku się nie zatrzymamy. Jak bezpiecznie wędrować po górach w tym okresie, tłumaczył w rozmowie z TVN24 ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Łukasz Żukowski.

"Teraz potrzebna jest druga fala pomocy: materiały budowlane, łóżka, domy mobilne"

- Ten wstrząs był straszny i mocny, był dla nas ogromnym przeżyciem - opowiadała w sobotę na antenie TVN24 Natalia Dunaj, Polka mieszkająca 50 kilometrów od epicentrum trzęsienia ziemi, które we wtorek nawiedziło Chorwację. W tym czasie Polka była w pracy, w przedszkolu. - Nie mogłam myśleć tylko o sobie i swojej rodzinie, pójść do domu, miałam na głowie dzieci, które spały, które trzeba było ewakuować - opowiadała.

Fale na 16 metrów. Bomba cyklonowa w rejonie Alaski

Wyspy Aleuckie na Alasce doznały w czwartek wyjątkowo gwałtownej pogody. Gwałtowny niż, zwany też bombą cyklonową, który pojawił się w tamtym regionie, przyniósł ze sobą wyjątkowo silny wiatr i fale wysokie na ponad 16 metrów.

W atmosferze nad oceanami wykryto cząstki mikroplastiku

Izraelscy badacze odkryli obecność mikroplastiku w atmosferze nad oceanami i morzami. Może być przenoszony przez wiatr nad zbiornikami, wywoływać szkody w środowisku morskim i przenikać do kolejnych ogniw łańcucha pokarmowego żywych organizmów.