Najnowsze

Najnowsze

Pogoda na 5 dni: w górach powieje halny

W nadchodzących dniach w górach powieje halny, na Kasprowym Wierchu rozpędzi się do 140 kilometrów na godzinę. Poza tym wystąpią opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu.

Badania: mniejsze zanieczyszczenie powietrza w Europie zapobiegłoby 51 tysiącom śmierci rocznie

Według badań Institute for Global Health w Barcelonie (ISGlobal) ograniczenie zanieczyszczenia powietrza do poziomów zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pozwoliłoby zapobiec rocznie ponad 51 tysiącom śmierci w Europie. Z analizy dla czasopisma "Lancet Planetary Health" wynika też, że trzy obszary w Polsce znalazły się w pierwszej dziesiątce miejsc na kontynencie z najwyższą śmiertelnością z powodu pyłu PM2,5.

Wielką Brytanię zalała woda. Skutki burzy Christoph

Przez Wielką Brytanię przetoczyła się burza Christoph. Przyniosła ze sobą intensywne opady deszczu – miejscami spadło go 80 litrów na metr kwadratowy. Deszcz, łącząc się z topniejącym śniegiem, spowodował, że w niektórych hrabstwach doszło do powodzi.

Pogoda na wiosnę. Prognoza długoterminowa IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił już wstępną prognozę pogody na wiosenne miesiące. Modele pokazują, że o ile w maju można spodziewać się różnych scenariuszy, jeśli chodzi o temperaturę i opady, o tyle przewidywania na marzec i kwiecień są ze sobą raczej zgodne.

Pogoda na dziś: poczujemy ocieplenie, będzie padać

Na środę mrozu synoptycy już nie przewidują. W części kraju temperatura maksymalna sięgnie nawet 7 stopni Celsjusza. Będą miejsca z pogodnym niebem, ale w wielu regionach nie zabraknie opadów śniegu, deszczu ze śniegiem czy marznącego deszczu.

Bolid rozświetlił niebo nad Rzeszowem

Jasny obiekt na chwilę rozświetlił niebo nad Rzeszowem. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać przelatujący bolid. I tym razem nie chodzi o szybki samochód wyścigowy.

"Wraca smog. Statystyki są przerażające"

By dusił smog, nie potrzeba wiele, wystarczy mróz, brak wiatru i powszechne ogrzewanie węglem lub drewnem w piecach zwanych "kopciuchami". Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego mówił na antenie TVN24, że z 3,5 miliona szkodliwych kotłów, działających w Polsce, przez ostatnie lata udało się wymienić tylko około 200 tysięcy. - Jeśli o kilka procent zmniejszyliśmy ilość dymu, którą wytwarzamy, to nie oczekujmy, że powietrze nam się jakoś fundamentalnie poprawi – zauważył.