Najnowsze

Najnowsze

Mgły zamknęły rano trzy lotniska

Po porannym paraliżu spowodowanym mgłą, przywrócono ruch na lotnisku w Krakowie, Poznaniu i Łodzi. Nadal wyłączony jest port lotniczy w Warszawie, po tym, jak we wtorek awaryjnie lądował tam Boeing 767.

W ciągu godziny woda podniosła się o pół metra

W nocy z wtorku na środę powódź zalała kolejny obszar wokół centrum Bangkoku, Bang Khae. Poziom wody w ciągu godziny wzrósł o 30 cm. Rząd pod presją mieszkańców nakazał poszerzyć bramę śluzy w północno-wschodniej części miasta.

Zamglona Polska na zdjęciach Reporterów 24

Gęsta mgła spowiła w środowy poranek większą część kraju. Z jej powodu trzy główne lotniska zostały sparaliżowane. Niekorzystne dla ruchu powietrznego i drogowego zjawisko atmosferyczne utrwalili na zdjęciach Reporterzy 24.

Jak zamknąć jesień w słoiku?

Skarby jesieni zamknięte w słoikach - mowa o domowych przetworach z warzyw i owoców. Świetnie sprawdzają się w zimie, jako dodatek do potraw lub napojów, a jesień to odpowiedni czas, aby takie zapasy zrobić. Przeczytaj nasz poradnik.

Już 10 ofiar powodzi w Ligurii i Toskanii

Do 10 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar powodzi i lawin błotnych, które zniszczyły 25 października ogromne obszary w Ligurii i okolice Massa Carrara w Toskanii. We wtorek w zalanym liguryjskim miasteczku Borghetto Vara znaleziono ciało poszukiwanego mężczyzny.

W Tatrach zamknięte przejścia graniczne

W Tatrach Słowackich od wtorku zamknięte są wszystkie szlaki turystyczne, położone powyżej górnej granicy lasu i schronisk. Oznacza to, że zamknięte zostaną również wszystkie wysokogórskie przejścia graniczne. Potrwa to do 15 czerwca.

Samoloty toną na zalanym lotnisku

Ostatnia fala powodziowa przedziera się przez Bangkok do morza. W poniedziałek zalała kolejne dzielnice Bangkoku. Suche pozostaje tylko centrum stolicy i dzielnice południowe. Władze wydały nowy komunikat o ewakuacji.

Zachmurzenie rozlało się nad Polską

Jeszcze tydzień temu, pełna euforii i radości, miałam nadzieję, że dzień 1 listopada będzie wyżowy, ciepły i pogodny. Tak wtedy wyglądał w świetle materiałów prognostycznych.

"Biały październik" widać z kosmosu

Zima wyjątkowo wcześnie pojawiła się w tym roku na terytorium Stanów Zjednoczonych. Na północno-wschodnim terytorium kraju spadło nawet 80 centymetrów śniegu. Białą pierzynę doskonale widać na zdjęciu satelitarnym.

Po południu dobre warunki na drogach

Nad ranem na drogach utrzymywały się mgły i zamglenia, ograniczające widoczność i utrudniające jazdę. Na szczęście po południu wraz ze wzrostem temperatury ustąpią, a warunki drogowe w ciągu dnia będą sprzyjać kierowcom.

Dwa silne trzęsienia ziemi w Chinach

Na terytorium Chin w ciągu ostatnich 12 godzin ziemia zatrzęsła się dwukrotnie. Siła pierwszego wstrząsu wynosiła 5,5 st. w skali Richtera, drugiego 6,0 st. Sejsmolodzy nadali im status bardzo niebezpiecznych. Epicentra znajdowały się na małej głębokości i zaludnionym terenie.

Powrót z weekendu bez deszczu, ale w mgłach

Większość kierowców będzie wracać z długiego weekendu wieczorem 1 listopada lub w Dzień Zaduszny. Warunki na drogach będą na ogół dobre, ale w nocy i nad ranem widoczność ograniczą mgły i zamglenia.

Bangkok: kolejne dzielnice pod wodą

W poniedziałek fala powodziowa zalała kolejne dzielnice Bangkoku. Suche pozostaje tylko centrum stolicy i dzielnice południowe. Władze wydały nowy komunikat o ewakuacji.

W Central Parku takiego śniegu nie było od 142 lat

Burze śnieżne, które nawiedziły w weekend północno-wschodnie rejony Stanów Zjednoczonych, przejdą do historii. Opady śniegu ustały w niedzielę, jednak władze zapowiadają, że sytuacja wróci do normy dopiero za kilka dni.

1 listopada: mgły, mżawki i lokalne przejaśnienia

We wtorek ważny dzień, Wszystkich Świętych. Wiele osób będzie odwiedzać groby swoich bliskich. Pogoda niestety nie dopisze. Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie do nas ciepłe powietrze polarnomorskie. Jednak już wschodnie krańce dostaną się pod wpływ chłodnego frontu.

Już 12 ofiar burzy śnieżnej w USA. Bez prądu ponad 2 mln ludzi

Burze śnieżne, które w weekend nawiedziły północno-wschodnie wybrzeże USA zabiły dwanaście osób. Wcześniejsze doniesienia mówiły o sześciu ofiarach. Ponad 2,2 miliony pozostają bez prądu. Stan wyjątkowy wprowadzono w stanach New Jersey, Connecticut, Massachusetts i niektórych obszarach stanu Nowy Jork, gdzie napadało nawet 70 cm śniegu, który dalej sypie.

Łoś w bagnie. Uratowali go leśnicy

- Leśnicy z Nadleśnictwa Knyszyn uratowali tonącego w bagnie młodego łosia. Bez ich pomocy zwierzę by nie przeżyło - poinformował rzecznik prasowy Państwowych Lasów.

Flisacy cieszą się z udanego sezonu

W poniedziałek zakończył się letni sezon turystyczny w Pieninach. Jedną z największych atrakcji tego regionu są spływy przełomem Dunajca. Wrześniowa pogoda była zadość uczynieniem Matki Natury za brzydki i deszczowy lipiec. Dzięki temu dla flisaków był to jeden z najlepszych sezonów. Ponad 240 tysięcy osób skorzystało z ich przewozu.

"Śnieg śnieży, a deszcz pada - nie deszczuje"

Mżawka mży, śnieg śnieży, wiatr wieje, mgła mgli, burza burzuje lub burzy (czasem dosłownie), mróz mrozi, a deszcz pada - nie deszczuje. Ciekawe dlaczego? Z tornadem to w ogóle nieporozumienie - ono występuje podobnie jak trąba powietrzna.

Polska przekaże Turcji pół miliona

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekaże pół miliona złotych jako pomoc na rzecz osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które osiem dni temu nawiedziło tureckie miasto Wan.

Trzęsienie ziemi zagroziło wielkim teleskopom

W ostatnich kilku dniach w Obserwatorium Paranal w Chile, należącym do Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO), zanotowano serię wstrząsów sejsmicznych. Wielkie teleskopy, które na co dzień obserwują kosmos, nie ucierpiały. Są bowiem tak skonstruowane, aby przetrwać trzęsienia ziemi.

Niebiańskie promienie uchwycili z kosmosu

Astronauci pracujący na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej uchwycili niezwykłe zjawisko, które od wieków jest inspiracją artystów. To promienie zmierzchu, które najczęściej towarzyszą postaciom z obrazów o treści religijnej. Z kosmosu wyraźnie widać, w jaki sposób powstają.

Za tydzień minie nas wielka asteroida

NASA będzie bacznie śledzić asteroidę 2005 YU55. 8 listopada przetnie ona orbitę Księżyca. Minie Ziemię w odległości około 323 tysięcy kilometrów. Naukowcy uspokajają, że nie ma powodów do obaw. Jednak na wszelki wypadek zaczną obserwować jej poczynania na cztery dni przed znalezieniem się w kulminacyjnym punkcie.