Najnowsze

Najnowsze

Zobacz, kiedy jechać na wakacje

Jeżeli planujecie wakacje, uważnie przyjrzyjcie się naszym prognozom. Początek lipca nie będzie nas rozpieszczał wysokimi temperaturami. Dopiero za dwa tygodnie na termometrach zobaczymy 30 kresek.

Niemiecki wyż zapewni nam dobry humor

Nad Europą Zachodnią i Rosją zalegają układy niżowe. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Północną Skandynawią i Niemcami.

Boisko zamienione w basen. Ulewy w USA

Gwałtowne burze przeszły w sobotni wieczór nad miastem St. Louis w amerykańskim stanie Missouri. Drogi zamieniły się w wartkie strumyki. Zalało lokalne boisko do gry w baseball.

Ciepły i pogodny początek tygodnia

Początek tygodnia przywitał nas słońcem. W ciągu dnia możemy liczyć na wysokie temperatury i wysokie ciśnienie. To skutecznie poprawi nam samopoczucie.

Pogodowe zamieszanie w kurortach

W kurortach europejskich od poniedziałku pogodowe zamieszanie. Turyści w Bułgarii i Turcji odpoczną od upałów. Z kolei chłodna dotąd Portugalia będzie sprzyjać wylegiwaniu się na plaży.

Czas rozwinąć żagle

Dobre wiatry pojawią się na wszystkich europejskich wodach, także w Polsce. Temperatura również będzie sprzyjać żeglarzom. Śmiało można odcumować z portu, także w Polsce.

Pierwszy obraz Marsa kolorowany kredkami

Pierwszy satelitarny obraz Marsa powstał przy użyciu zwykłej kredki. Zanim naukowcy NASA odebrali obraz z sondy Mariner 4, kolorowali dane numeryczne, uzyskując obraz powierzchni planety.

Znudził się surfing? Czas na wodne rakiety

Jest napędzany wodą i pozwala wznieść się w powietrze na kilkanaście metrów. Na amerykańskich wodach wypróbowano osobisty rakietowy plecak. Loty w stylu Jamesa Bonda pokazała telewizja TVN24.

Z lotów do Nowej Zelandii lepiej zrezygnować

Pióropusz popiołu z chilijskiego wulkanu Puyehue nadal zagraża samolotom lecącym do i z Nowej Zelandii. W niedzielę większość tamtejszych linii lotniczych odwołała loty. Sytuacja wróci do ładu prawdopodobnie w poniedziałek.

Kwiatowy zawrót głowy

Kwiaty są piękne. Zaskakują niekończącą się paletą barw. Jedne mają subtelne kolory: różowe, łososiowe, kremowe. Inne już z daleka krzyczą intensywnością czerwieni, fuksji i fioletu. Na Kontakt Meteo przesyłacie nam mnóstwo zdjęć z Waszych ogrodów. Oto niektóre z nich.

Niedługo na świecie zabraknie uranu

Na około 200-300 lat pracy istniejących elektrowni jądrowych wystarczą światowe zasoby uranu. Jeśli cena surowca wzrośnie, jest szansa na wydłużenie się eksploatacji z uwagi na wykorzystywanie gorszych złóż – powiedział prof. Stanisław Speczik z Państowego Instytutu Geologicznego.

Tybet się zatrząsł

Trzęsienie ziemi o sile 5,3 w skali Richtera nawiedziło w niedzielę tybetański region w prowincji Cinghaj na północnym zachodzie Chin - poinformowała Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych.

Przepis na wakacje a'la Chrzanowski

Od jutra mam urlop. Dokąd, za co i na ile i czy w ogóle wyjechać? To są pytania prawie. Jeszcze nowej prognozy nie zrobiłem, a dziś również 16-dniówka, ale popatrzę co wczoraj "dała" Arleta – jest dobrze.

Dwadzieścia pożarów lasów w Portugalii

Portugalska straż pożarna i inne służby obrony cywilnej walczyło w sobotę z dwudziestoma pożarami lasów. Najgroźniejszy z nich pustoszył wielki leśny kompleks w rejonie Miranda de Corvo znajdujący się w centrum kraju.

Cisza na jeziorze

Jezioro Długie w Olsztynie słynie ze swojej popularności. Codziennie odwiedza je wielu amatorów wodnych wrażeń. Reporterowi 24 udało się jednak uchwycić ten moment, kiedy jezioro jest puste, a woda spokojna.

Pogoda rozpieszcza, ale nie nas

Dzisiaj pogoda w europejskich kurortach jest piękna, gorąca i idealna do tego, żeby powygrzewać się na leżaku. W Polsce za to swojski "misz-masz". Na niebie trochę słońca, ale z przewagą chmur. Prawdziwym wyzwaniem będzie złapanie opalenizny na sopockiej plaży.

Wracacie z długiego weekendu? Noga z gazu!

Dzisiaj kończy się kolejny długi weekend w Polsce. Wielu skorzystało z kilku dni wolnych i wyjechało na krótkie wakacje. Niestety, warunki pogodowe nie będą sprzyjały powrotom. Lepiej zdjąć nogę z gazu, przygotować się na deszcz i śliskie drogi w wielu regionach kraju.

Deszcz i zły humor. Prognoza TVN Meteo

W niedzielę Polska znajduje się pod wpływem dwóch frontów atmosferycznych – ciepłego z zachodu i ziemnego ze wschodu. Praktycznie cały kraj znalazł się w strefie opadów. Mieszkańcy tylko jego niewielkiego wycinka mogą liczyć na piękną, słoneczną pogodę. Reszta Polaków powinna dłużej zostać w łóżkach.

Pożeglować będzie można, poopalać się już nie

Żeglarze mogą w ostatni dzień weekendu liczyć na nieco przychylniejszą aurę pogodową do żeglowania. Słońce nie będzie nas rozpieszczać, ale wiatr będzie nam sprzyjał zarówno w kraju, jak i za granicą.

Wakacje planujcie na drugą połowę lipca

W Hiszpanii i Japonii pierwsza fala letnich upałów już przyszła. W wielu miastach tych krajów termometry pokazały aż 40 kresek. W Polsce synoptycy upałów spodziewają się już we wtorek, ale te szybko miną. Prawdziwie gorącego lata możemy spodziewać się dopiero w drugiej połowie lipca.

Omenaa tęskni za porucznikiem Columbo

Peter Michael Falk i jego niepoprawny, a na końcu uzasadniony, optymizm w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. On zawsze doprowadzał sprawy do końca, był absolutnie niepozorny w swej mądrości. Słynny porucznik Columbo nie żyje.

Turyści porażeni piorunem na Giewoncie

W sobotę popołudniu trzech turystów zostało porażonych piorunem na kopule szczytowej Giewontu. Jeden z nich został przewieziony śmigłowcem do szpitala, dwaj zeszli o własnych siłach - poinformował PAP w sobotę ratownik dyżurny TOPR Jakub Hornowski.

Sprawdź, czy dzisiaj zagrzmi w Twoim mieście

Dziś popołudniu gwałtowniejszych burz należy spodziewać się na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie. Spokojniejsze wyładowania atmosferyczne mogą pojawić się we wschodniej części Mazowsza i w Małopolsce.

Pingwin przedawkował piasek

W sobotę po raz drugi operowano "Wesołe stopy", czyli młodego cesarskiego pingwina. Zwierzę zboczyło z kursu na Antarktydę i wylądowało na plaży Peka Peka w Nowej Zelandii 21 czerwca.

Człowiek, który sklonował Ziemię

- Absolutnie wolny czułem się dopiero w kosmosie – portalowi tvnmeteo.pl mówi Mamoru Mohri. Astronauta i dyrektor tokijskiego muzeum nauki, w którym realizuje unikatowy w skali świata projekt "żywego globusa", opowiada o Ziemi, kosmosie i filozofii. I o tym, jak je połączyć, by przewidzieć trzęsienie ziemi.