Najnowsze

Najnowsze

Dzieciaki ratują środowisko

Właśnie zakończyła się akcja pod patronatem Biura Nasiennictwa Leśnego "Drzewko za butelkę". Dzieci, które się w nią włączyły, zebrały ponad 3 miliony sztuk niepotrzebnych opakowań.

Arlene z przytupem wkroczyła na ląd

Pierwsza tropikalna burza w północnej części Oceanu Atlantyckiego, Arlene, zaczyna powoli wchodzić na ląd. Dziś rano przyniosła obfite opady deszczu i porywisty wiatr w północno-wschodniej części Meksyku.

Ostrzeżenia powodziowe na południu Polski

Po intensywnych opadach deszczu w ostatnich dniach wzrósł poziom wody w rzekach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 2 i 3 stopnia przed gwałtownymi wzrostami stanów wody na południu Polski. Zagrożone podtopieniami jest także Mazowsze.

Burze wróciły i jeszcze z nami zostaną

Oberwanie chmury, intensywny wiatr i wyładowania atmosferyczne. Tak sytuacja pogodowa będzie przedstawiać się w większości kraju. Nawałnice przeszły już w środę nad wieloma miejscami w Polsce. Zgłoszenia o gwałtownych zjawiskach otrzymujemy od Reporterów 24.

Open'er w strugach deszczu

Już dziś początek Heineken Open’er Festival, jednego z najważniejszych letnich festiwali. Niestety początek lipca na wybrzeżu będzie bardzo kapryśny. Trójmiasta nie ominą deszcze i chłód. Jeśli właśnie pakujecie plecak na festiwal, proponujemy zabrać ze sobą ciepły polar, kurtkę przeciwdeszczową i kalosze.

Jest super jasny i bardzo stary

Kwazar o nazwie Ulas został odkryty przez europejskich astronomów. Jest zasilany przez czarną dziurę o masie dwa miliardy razy większej od Słońca. To najjaśniejszy obiekt odkryty dotąd we Wszechświecie, odległy od nas o niemal 13 miliardów lat świetlnych. Rewelację opublikuje 30 czerwca prestiżowe czasopismo "Nature".

30 czerwca wprowadzono sekundę przestępną

32 lata temu czas na Ziemi zaczął być korygowany o sekundę przestępną. Dodawana jest czasem w czerwcu lub w grudniu na postawie obserwacji astronomicznych po to, aby zsynchronizować doby z nieco opóźniającym się ruchem obrotowym Ziemi.

"Błyskotliwa" siła przyciągania

Amerykanin Melvin Roberts z miasteczka Seneca w stanie Południowa Karolina już sześć razy został trafiony przez piorun. Po raz ostatni kilka dni temu, gdy po koszeniu trawy chował kosiarkę przed nadciągającą burzą.

Krajobraz po burzy

Godz. 3:35. Ciepło, wszędzie kałuże po wczorajszej nawałnicy. Nad parującą uliczką unosi się śpiew kosa. Przed dworcem w Skierniewicach siedzi czarno-biały kot, umorusany niemiłosiernie, chyba nie znalazł w nocy suchego miejsca.

W Japonii zatrzęsła się ziemia

Trzęsienie ziemi o sile 5,5 stopnia w skali Richtera zarejestrowano w czwartek rano w środkowej części Japonii - poinformowała japońska agencja meteorologiczna. Epicentrum wstrząsów znajdowało się w prefekturze Nagano. Władze nie wydały ostrzeżenia przed tsunami.

Pochmurno, deszczowo, burzowo

W czwartek Polska znajdować się będzie pod wpływem frontu atmosferycznego. Oznacza to silne opady deszczu i burze. Pogoda nie nastroi nas optymistycznie, z pewnością przyda się coś na poprawę humoru.

Wrona wie, czy jesteś dobry

Wrony rozpoznają osoby, które zrobiły im krzywdę. Potrafią się zemścić i zbuntować przeciw wrogowi inne ptaki. Nagonka na przeciwnika przekazywana jest kolejnym pokoleniom. Dlatego wronom lepiej nie podpadać.

Europejskie morza sprzyjają żeglarzom

Dobre warunki żeglarskie będzie można w czwartek spotkać na Bałtyku i w okolicy Morza Śródziemnego. Nieprzyjemnie zrobi się za to na polskich jeziorach. Należy uważać na silny wiatr i burze w drugiej części dnia.

Grzmi także w kurortach

Pogoda w europejskich kurortach jest różnorodna. Są miejsca burzowe, pochmurne i deszczowe. Są i skąpane w słońcu. Zanim spakujecie walizki, sprawdźcie, czy nie przyda Ci się płaszcz przeciwdeszczowy.

"Zaczynam w tym roku kurs nurkowania"

Wczoraj o godzinie 15 z uśmiechem na twarzy pojawiłam się w siedzibie TVN. O godzinie 16:00 zaczynamy wieczorny dyżur, wiec mamy godzinę na to żeby się przygotować do nagrań.

Niż źle wpływa na nasze samopoczucie

W ciągu najbliższej doby sytuacja baryczna nad Europą zasadniczo się nie zmieni. Polska nadal pozostanie w zasięgu niżu znad Europy Południowo-Wschodniej. Związany z tym niżem front okluzji znad wschodniej Polski, powędruje na zachód i dotrze do Wielkopolski i Dolnego Śląska.

60-latkowie zaadoptowali 120 kg "dziecko"

Bezdzietna francuska para, Pierre i Elianne Thivillon, adoptowali gorylicę o imieniu Digit. 13-letnie zwierzę rano spędza czas w zoo, a wieczorem śpi w domu Francuzów.

Pogodowe maszty na Mazurach przeszły test

Pomyślnie zakończyło się testowanie systemu ostrzegania pogodowego na Mazurach. System zacznie działać na początku lipca, ale - jak zaznaczają specjaliści - z powodu niedokładnych prognoz dla tego regionu jego działanie może być zawodne.

Na świat wybiera się gromadka żubrów

Pod koniec czerwca i na początku lipca w Bieszczadach rodzą się żubry. W tym roku wyjątkowo dużo. Leśnicy szacują, że na świat może przyjść nawet 25-30 cieląt – poinformował Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Powódź na Filipinach zbiera śmiertelne żniwo

W gwałtownych powodziach na Filipinach, spowodowanych przez ulewne deszcze, zginęło we wtorek wieczorem co najmniej 11 osób. W większości ofiarami były dzieci. Wzburzona woda porwała dziesiątki domów.

Piorun zabił 19 dzieci

We wtorek w szkołę podstawową w Ugandzie uderzył piorun. Co najmniej 19 dzieci zginęło, a 50 zostało rannych - podała gazeta "Daily Vision", powołując się na rzeczniczkę policji z regionu Kiryandongo około 250 km na północ od Kampali.

O asteroidzie: "Mamy szczęście, znowu pudło"

"Mamy szczęście, znowu pudło" – o planetoidzie 2011MD, która w poniedziałek przeleciała tuż obok Ziemi, w TVN24 powiedział Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. Asteroid jest na niebie bardzo dużo i każdego dnia naukowcy poznają ich coraz więcej. Do tej pory nie było jednak takiej, która stwarzałaby realne zagrożenie dla Ziemi.

Parki narodowe staną się osobami (prawnymi)

Parki narodowe mają stać się państwowymi osobami prawnymi. Ma to im pozwolić na gospodarowanie zarobionymi przez nie pieniędzmi - poinformował na posiedzeniu sejmowych komisji wiceminister środowiska Janusz Zaleski.

Z każdą godziną coraz bardziej parno

Nad Europą Zachodnią i Południowo-Wschodnią zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami i Morzem Białym.

Burza tropikalna omiecie szyby naftowe

Nad Zatoką Meksykańską utworzyła się pierwsza w tym sezonie burza tropikalna w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Może zagrozić instalacjom naftowym w tym rejonie.

Pogoda się zmienia. Na niekorzyść

W środę pogoda zacznie zmieniać się na niekorzyść. Tylko północna Europa oraz jej zachodnie krańce znajdą się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze, a więc także w Polsce, dominowały będą niże z frontami atmosferycznymi, które mogą przynieść deszcz i burze.