W wielu regionach spodziewamy się opadów śniegu i deszczu ze śniegiem, a także niekorzystnych warunków biometeorologicznych. Termometry maksymalnie wskażą od -1 do 5 st. C.
Zbliża się długi weekend. Za oknem panuje zimowa aura i pewnie większość z nas zastanawia się czy pogoda nie popsuje naszych planów na wolne dni. Gdzie popada deszcz, gdzie śnieg, a gdzie się zachmurzy?
Długi weekend będzie wyjątkowo chłodny, a miejscami także śnieżny. Najwięcej śniegu spadnie w Karpatach, jednak w pozostałych regionach także spodziewamy się białych płatków. Rano miejscami temperatura spadnie do -8 st. C.
Suszone owoce zawierają wiele witamin i minerałów oraz naturalny cukier. Są bardzo zdrowe, ale niestety też tuczące. Czy warto zatem włączyć je do swojej diety mimo, że mają tak dużą liczbę kalorii?
Prawie w całej Polsce o poranku panowały ujemne temperatury. Miejscami było, i nadal jest, śnieżnie. W Suwałkach i Białymstoku zalega spora warstwa białego puchu.
W północno-wschodniej części kraju temperatura jest bardzo niska. Powoduje to oblodzenia w dwóch województwach. Panują tam alerty pogodowe wydane przez IMGW.
Przez opady śniegu w Polsce zapanowała zimowa sceneria. W czwartek spodziewamy się, że śnieg będzie przechodził w deszcz ze śniegiem Termometry w ciągu dnia maksymalnie wskażą 6 st. C.
Zimowe treningi wymagają sporo samozaparcia i zaangażowania. Szare poranki i mroźne wieczory nie zachęcają do opuszczania ciepłego mieszkania. Jedno jest jednak pewne - po treningu na pewno będziesz czuć się lepiej. Najważniejsza jest motywacja.
Choć do początku zimy został jeszcze ponad miesiąc, w części kraju już zrobiło się biało. Nie tylko w górach leży śnieg. Zimowa sceneria panuje m.in. w Białymstoku, Warszawie i Lublinie.
Zobacz niezwykłe zdjęcia wykonane w dwóch kompleksach leśnych poznańskiej dyrekcji Lasów Państwowych. Oglądając fotografie można się przekonać, że las z perspektywy lotu ptaka urzeka swymi zróżnicowanymi barwami i fakturami.
Cukier jest jedną z najczęściej spożywanych substancji na świecie. Dlaczego producenci żywności tak chętnie dodają go do swoich produktów? Między innymi o tym opowiada technolog żywności dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka.
Zima się stabilizuje. Od południowych sąsiadów przypłynęła wilgoć, zaś zimne powietrze napływa do nas znad Skandynawii. Polska pozostanie w chłodnej masie powietrza polarnego, a biały puch utworzy warstwę od 2 do 5 cm.
Zawita u nas zima. Na początku śnieg zacznie padać w Polsce południowo-wschodniej, a zimne powietrze spłynie do nas z południa. Miejscowo śnieg może utworzyć warstwę od 2 do 5 cm.
Przed zjedzeniem owoców lub warzyw należy je najpierw porządnie umyć. Pozwala to na oczyszczenie ich skórki z zanieczyszczeń i niebezpiecznych bakterii.
W najbliższych dniach do Polski przyjdzie zima. Zrobi się chłodno, a w wielu miejscach możemy spodziewać się opadów, głównie śniegu, ale także śniegu z deszczem i samego deszczu.
Rosnąca liczba wilków w lubuskich lasach sprawia, że coraz więcej tych chronionych zwierząt ginie pod kołami samochodów. Żeby ograniczyć to zjawisko, przy kolejnych drogach ustawia się tablice ostrzegające kierowców przed wilkami mogącymi nagle wbiec na jezdnię.
Mycie się jest codziennym rytuałem niemal każdego człowieka. Nie powinniśmy sobie pozwolić nawet na jeden dzień bez prysznica czy kąpieli. Czym to skutkuje?
Wielkie żeglarskie wyzwanie - ok. 100 dniowa wyprawa po najtrudniejszych morzach i oceanach Ziemi, zakłada okrążenie Antarktydy, najzimniejszego oraz najtrudniej dostępnego kontynentu naszej planety.
W centrum kraju niebo będzie się przejaśniać. Na północy i na południu może pokropić, a lokalnie spaść deszcz ze śniegiem. Maksymalnie odnotujemy 7 st. C.
W poniedziałek pogoda w Polsce była bardzo gwałtowna, a w wielu miejscach typowo zimowa. Na północy prószył śnieg, w Warszawie pojawiła się krupa śnieżna.