Zmiany w NFZ

Zmiany w NFZ

Ochrona zdrowia za rządów PiS. Obietnice i rzeczywistość

Cztery lata temu Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało wielkie zmiany. Lista propozycji była długa – między innymi likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia, przejęcie finansowania przez budżet czy wprowadzenie sieci szpitali. Magazyn "Polska i Świat" sprawdził, jak pacjenci i lekarze odczuli rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Minister zdrowia: NFZ będzie postawiony w stan likwidacji

Od 1 stycznia 2018 roku zamierzamy postawić Narodowy Fundusz Zdrowia w stan likwidacji, ale nie oznacza to jego likwidacji. Będzie kontynuował swoją pracę, dopiero później przejmie ją administracja państwowa - mówił w piątek w Białymstoku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Przekręt dekady? System NFZ pełen fikcyjnych zabiegów

Nikt nie zna prawdziwej skali sfałszowanych i fikcyjnych zabiegów, jakie nieuczciwi lekarze wpisywali w dokumentacji pacjentów, a których nigdy nie wykonali. Ginekologiczne badania przypisane mężczyznom i poważne operacje zamiast drobnych zabiegów - to tylko niektóre odkrycia po lekturze Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Kto nad tym zapanuje?

Wiceminister lobbował na rzecz prywatnej kliniki? Tusk: decyzje do końca tygodnia

- W tym tygodniu sprawa znajdzie swoje rozstrzygnięcie - zadeklarował we wtorek Donald Tusk, dopytywany o sprawę wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna. Według dziennikarzy "Wprost" wiceminister miał w NFZ "walczyć o interesy" jednej z prywatnych klinik. Premier zapowiedział, że dokładnie przyjrzy się sprawie i jeśli nie nabierze "stuprocentowego przekonania, że wszystko było ok", podejmie decyzje personalne.

Po zmianie szefa skarga NFZ na resort zdrowia wycofana

P.o. prezesa NFZ Marcin Pakulski wycofał skargę na Ministra Zdrowia, jaką w grudniu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego złożyła ówczesna prezes Funduszu Agnieszka Pachciarz. Chodziło o zapłatę za świadczenia osób, które w systemie eWUŚ widnieją jako nieubezpieczone.