27. Finał WOŚP

27. Finał WOŚP

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rusza w niedzielę, ale na jej koncie jest już kilka milionów złotych, bo pomóc można nie tylko wrzucając pieniądze do puszki wolontariusza. Sposobów jest wiele, a na każdego czekają imienne podziękowania od Jerzego Owsiaka. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.

Obraz nie jest pognieciony. Ona z delikatnością przyjmuje kartkę papieru, bierze kredki. Inna małpa by kredki zjadła, pogryzła i wypluła, a kartę papieru podarła. Ona to naprawdę robi z wielką przyjemnością. Jak dostaje kredki to wie po co, żeby rysować - dyrektor gdańskiego zoo opowiada o Rai. Orangutanica namalowała obraz, który trafił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kiedy się w Polsce coś dzieje, zobacz, jaki jest ruch w internecie. Są głosy za, są głosy przeciw. Jest to nieokiełznane, treści są często szalone, dyskredytujące nas. Często sam się zastanawiam, czy jest jakaś granica - podkreślał w "Faktach po Faktach" TVN24 Jerzy Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mówił o przygotowaniach do 27. Finału WOŚP, w tym także o pracy pod presją internetowego hejtu.

19 stycznia na lodowisku w Tychach odbędzie się 17. edycja Hokeja z Gwiazdami. Drużyna TVN24 i Przyjaciele zmierzy się na lodzie z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich. Całkowity dochód z meczu zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Rolls-royce'a silver shadow z 1975 roku wyremontowanego i zmodyfikowanego w garażu braci Collinsów można wylicytować na aukcji 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Ktoś, kto ma odrobinę wolnych funduszy i będzie chciał mieć coś, czego nie będzie miał nikt inny, może sobie takiego rolls-royce'a kupić - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Rafał Collins.

Gramy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Do tej pory kupowaliśmy bardzo dużo sprzętu na oddziały, ale od wielu lat mamy prośby, które dotyczą całych szpitali. Wybraliśmy 50, bo tyle ich jest w całej Polsce. Chcemy kupić gruby, mocny, ciężki sprzęt - mówił w "Faktach po Faktach" o 27. finale WOŚP Jerzy Owsiak, szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.