WOŚP 2019

WOŚP 2019

Wrzucić pieniądze do puszki, wziąć udział w jednej z tysięcy orkiestrowych aukcji, zrobić przelew, wysłać esemesa. Możliwości, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest wiele, a to tylko kilka z nich. Jak możesz przyłączyć się do zbiórki? Sprawdź w naszym poradniku.

Już w niedzielę 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Dzięki widzom TVN24 będziemy pokazywać, jak tego dnia gracie z Orkiestrą w każdym miejscu na świecie. Jak włączyć się w tworzenie wielkiej mapy orkiestrowych serc? To proste. Wystarczy zamieścić publiczny post w mediach społecznościowych, dodając #WOSPwTVN24 oraz nazwę miejscowości, w której gracie, poprzedzoną hasztagiem. Wasze zdjęcia i nagrania pokażemy na antenie TVN24 i w portalu tvn24.pl.

Anna i Robert Lewandowscy jak co roku grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pomysłów im nie brakuje. - Ja zaproponowałam wspólny trening w Healthy Center by Ann oraz miejsce w siedmiodniowym obozie, a Robert zaprasza na spotkanie zwycięzcę licytacji - mówi Ania przed wielkim finałem organizowanej po raz 27. akcji.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rusza w niedzielę, ale na jej koncie jest już kilka milionów złotych, bo pomóc można nie tylko wrzucając pieniądze do puszki wolontariusza. Sposobów jest wiele, a na każdego czekają imienne podziękowania od Jerzego Owsiaka. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.

Obraz nie jest pognieciony. Ona z delikatnością przyjmuje kartkę papieru, bierze kredki. Inna małpa by kredki zjadła, pogryzła i wypluła, a kartę papieru podarła. Ona to naprawdę robi z wielką przyjemnością. Jak dostaje kredki to wie po co, żeby rysować - dyrektor gdańskiego zoo opowiada o Rai. Orangutanica namalowała obraz, który trafił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

19 stycznia na lodowisku w Tychach odbędzie się 17. edycja Hokeja z Gwiazdami. Drużyna TVN24 i Przyjaciele zmierzy się na lodzie z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich. Całkowity dochód z meczu zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. - To gra w szlachetnym celu, ale rywalizacja będzie prawdziwa - zapewnił przygotowujący się do spotkania generał Roman Polko.

"Pomaganie jest dziecinnie proste" - dzieciaki z Poznania wiedzą o tym najlepiej. W niedzielę pojawiły się w jednej z tamtejszych piekarni. - Pieczemy pierniki dla wielkiej orkiestry świątecznej pomocy. Chcemy pomóc chorym - mówią mali piekarze. Słodkości będzie można wylicytować podczas wielkiego finału WOŚP.

Kiedy się w Polsce coś dzieje, zobacz, jaki jest ruch w internecie. Są głosy za, są głosy przeciw. Jest to nieokiełznane, treści są często szalone, dyskredytujące nas. Często sam się zastanawiam, czy jest jakaś granica - podkreślał w "Faktach po Faktach" TVN24 Jerzy Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mówił o przygotowaniach do 27. Finału WOŚP, w tym także o pracy pod presją internetowego hejtu.

19 stycznia na lodowisku w Tychach odbędzie się 17. edycja Hokeja z Gwiazdami. Drużyna TVN24 i Przyjaciele zmierzy się na lodzie z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich. Całkowity dochód z meczu zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Rolls-royce'a silver shadow z 1975 roku wyremontowanego i zmodyfikowanego w garażu braci Collinsów można wylicytować na aukcji 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Ktoś, kto ma odrobinę wolnych funduszy i będzie chciał mieć coś, czego nie będzie miał nikt inny, może sobie takiego rolls-royce'a kupić - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Rafał Collins.