Sprawa Grabarczyka

30 kwietnia 2015

Postępowanie w sprawie pozwolenia na broń Grabarczyka umorzone

Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie posługiwania się przez byłego ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka poświadczającymi nieprawdę dokumentami związanymi z pozwoleniem na broń. Sprawa była elementem - prowadzonego nadal - śledztwa dotyczącego nieprawidłowości w łódzkiej policji przy wydawaniu zezwoleń na broń.

Prokuratura pyta posła PiS o jego pozwolenie na broń

Teraz to poseł PiS Dariusz Seliga zeznawał w prokuraturze w sprawie swojego egzaminu na broń - dowiedział się portal tvn24.pl. Śledczy podejrzewają, że podobnie jak w przypadku Cezarego Grabarczyka, część praktyczna była tylko formalnością.

Cimoszewicz: może się stać tak, że w parlamencie nie będzie lewicy

SLD od lat popełnia dramatyczne błędy w diagnozie sytuacji społecznej i ekonomicznej państwa. W moim przekonaniu, jeśli popełnia się takie błędy, to nie zdobędzie się poparcia - uważa były premier Włodzimierz Cimoszewicz. W "Faktach po Faktach" krytycznie oceniał kondycję współczesnej lewicy w Polsce.

"W obozie rządowym panuje przekonanie: nikt nam nic nie jest w stanie zrobić"

- To dymisja kampanijna i frakcyjna - ocenił w programie "Kawa na ławę" rezygnację Cezarego Grabarczyka ze stanowiska ministra sprawiedliwości Marcin Mastalerek (PiS). - Inaczej by do niej nie doszło, bo PO przyzwyczaiła nas przecież, że wszystkie afery zamiata pod dywan - dodał. Włodzimierz Czarzasty (SLD) przekonywał z kolei, że w obozie rządowym jest "coraz większa atmosfera bezkarności".

"To Borysław czy Borys?". Jak premier pomyliła imię swojego nowego ministra

Prezentacja nowego ministra sprawiedliwości nie obyła się bez wpadki. W trakcie ogłoszenia decyzji o tym, kto zastąpi zdymisjonowanego Cezarego Grabarczyka, Ewa Kopacz nazwała jego następcę - posła Borysa Budkę - "Borysławem". Pomyłka premier skłoniła dziennikarzy do kilku żartów i drobnych złośliwości.

13 faktów, po których nastąpiła dymisja Grabarczyka

W środę późnym wieczorem minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk złożył dymisję na ręce premier Ewy Kopacz. Co do tego doprowadziło? Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia w "sprawie Grabarczyka", punkt po punkcie.

Handel bronią, łapówki. Kto ma zarzuty ws. egzaminu na broń Grabarczyka?

Trzech policjantów z łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji jest podejrzanych w związku z egzaminami na broń: Naczelnik Wydziału Postępowań Administracyjnych, jego zastępca oraz funkcjonariusz, który był w komisji egzaminacyjnej oceniającej byłego ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka.

Prezydent odwoła Grabarczyka jeszcze dziś

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że jeszcze w czwartek odwoła Cezarego Grabarczyka ze stanowiska ministra sprawiedliwości. - Chciałbym to załatwić jeszcze dzisiaj - powiedział.