Euro 2012

3 czerwca 2012

Prezesi PL.2012 powinni oddać "szokująco wysokie" premie? "Tak, część, mogliby"

Andrzej Halicki z PO uważa, że szefowie spółki PL.2012 Marcin Herra i Andrzej Bogucki powinni rozważyć oddanie części ze swoich gigantycznych premii. Ich wysokość ostro krytykuje od kilku dni opozycja, która sprawą chce zainteresować Prokuratora Generalnego. - To rzeczywiście nieprzyzwoicie wysokie premie. Ale nie chcę być populistą i wpisywać się w łatwy atak bo prezesi wypełnili swoje zadania - dodaje poseł PO.

Nowelizacja ustawy o Euro 2012 nie wejdzie w życie. Zdecydował Trybunał Konstytucyjny

Nowelizacja ustawy o przygotowaniu Euro 2012, uchwalona już po zakończeniu mistrzostw, która miała umożliwić dalsze stosowanie szczególnych procedur do inwestycji nieukończonych przed turniejem, nie wejdzie w życie - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny. TK zbadał nowelizację na wniosek prezydenta, który zakwestionował ją jeszcze przed jej podpisaniem.

Euro-klapa kultury

Okres Euro 212 okazał się być trudnym dla sztuki. Zamiast strefy kultury, większość wybrała strefę kibica. Muzea, galerie i teatry odwiedziło znacznie mniej osób.

Polacy dobrze o organizacji Euro 2012

Zdecydowana większość Polaków, bo 89 proc., dobrze ocenia organizację Euro 2012. Zaledwie 3 proc. wypowiada się o niej krytycznie. Pozostali nie mają zdania - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

UEFA utylizuje, kibic kupuje. "Już mam smaka na Euro znaka"

Pamięć po Euro została nie tylko w naszych głowach - niektórzy postanowili sprawić sobie pamiątkę w postaci banneru, flagi czy drogowego znaku. Władze miast najpierw błagały niepokornych mieszkańców, aby wszelkie znaki z logo Euro nie zniknęły z ulic. Teraz jednak znikną w śmieciach, bo UEFA zamiast je zlicytować - zutylizuje.

Zatrzymany Afgańczyk w związku z alarmem na Euro

Sąd aresztował osobę, która może mieć związek z tratwą z materiałami wybuchowymi, która podczas Euro 2012 płynęła po Bugu. Była na niej także mapa Warszawy i telefon komórkowy - informuje RMF FM. Zaraz po znalezieniu tratwy premier Donald Tusk ogłosił pierwszy stopień zagrożenia terrorystycznego.

Hofman: Jeśli nie Lato, to Zima, Wiosna, Jesień lub Kowalski

- Gdyby nawet Lato sam nie kandydował, to znalazłby się jakiś pan Zima, Wiosna, Jesień lub Kowalski i byłoby to samo - stwierdził w "Jeden na Jeden" w TVN24 rzecznik PiS Adam Hofman, pytany co dalej z PZPN i jego prezesem. I dodał, że "mamy taką tendencję w PZPN, że każdy następny prezes jest gorszy".

Perquis jak Rocky. Zobacz fragmenty filmu o kadrze Smudy

Wielka nadzieja - ona była na początku w każdym. Ale potem jej miejsce zajęły złość, żal, pretensje i poczucie zawodu. Emocje w drużynie Franciszka Smudy zmieniały się z każdym meczem Euro. Wiemy to od Marcina Koszałki, reżysera, który przez cały turniej był z biało-czerwonymi. Na treningach, przed meczami i po nich. Słuchał, patrzył i widział. Przede wszystkim emocje. I o nich powstanie film.

Szczuka: Futbol jak zapładnianie

- To homospołeczna wspólnota, jest tam miłość facetów do facetów, gloryfikowanie cnót i pierwotnych instynktów, a kobiety oddają cześć i uwielbienie testosteronowi mężczyzn - tak o futbolu mówiła w "Kropce nad i" w TVN24 Kazimiera Szczuka. - Mam uboższą lub kompletnie inną wyobraźnię niż pani Szczuka - ripostował europoseł PiS, a zarazem zapalony kibic piłkarski, Ryszard Czarnecki.

"Słowa kibola niewiele ważą"

Po wypowiedzi prezesa Wszechrosyjskiego Związku Kibiców (WOB) Aleksandra Szprygina o tym, że jego rodacy są przetrzymywani po Euro 2012 w "polskich katowniach" ostro zareagowali polscy politycy. - To jest absolutnie skandaliczna wypowiedź, nie powinna mieć miejsca - mówi Paweł Olszewski z PO. - MSZ powinno zareagować - dodaje Dariusz Joński z SLD.

Tajemnica taśm Super Mario rozwiązana. To placebo?

Kiedy Mario Balotelli zdjął koszulkę po strzeleniu Niemcom gola w półfinale Euro, cały świat zobaczył niebieskie paski przyklejone do pleców napastnika. Czemu miały służyć? Zagadkę wyjaśnia teraz BBC.

Alarm na Euro odwołany

Odwołano pierwszy stopień alarmowy, wprowadzony 27 czerwca, po tym jak Straż Graniczna znalazła na tratwie na Bugu ładunki wybuchowe. Alarm odwołano zarządzeniem premiera Donalda Tuska. Wcześniej minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki otrzymał od szefa ABW analizę ryzyka ewentualnego zagrożenia zamachami w Polsce.

"Byliśmy narodową drużyną i daliśmy radę"

- W czasie Euro 2012 wszyscy stanowiliśmy narodową drużynę - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z polskimi piłkarzami. Podziękował polskiej reprezentacji, rządowi, samorządom i kibicom. - Daliśmy radę - podkreślił. Piłkarze wysłuchali koncertu Leszka Możdżera.

Tak świętowali w szatni. Razem z księciem

Był szampan, zimne napoje, różne przysmaki i najlepsza reprezentacja w Europie - w szatni Hiszpanów świętowały gwiazdy, ale nie tylko piłki nożnej - wybitnym piłkarzom przyszedł pogratulować m.in. sam hiszpański książę Felipe czy premier Mariano Rajoy. Przybyły także partnerki, żony i dzieci bohaterów Euro 2012.

Inter chce powrotu Super Mario. Szczęsny w odstawkę?

Prezes Interu Massimo Moratti chciałby powrotu Mario Balotellego do mediolańskiego klubu - i to już w najbliższym sezonie. Z kolei Arsenal jest zainteresowany pozyskaniem Hugo Llorisa, podstawowego bramkarza reprezentacji Francji. To oznacza, że Wojciech Szczęsny zasiądzie na ławce rezerwowych?

Komorowski gratuluje. "Niezwykłe widowisko"

Po zwycięstwie Hiszpanów nad Włochami, prezydent Bronisław Komorowski osobiście gratulował reprezentacji "La Roja". - To było wspaniałe widowisko, widać po grze, że warto dominować w środku pola - ocenił finałowy mecz prezydent.

Największe skarby Hiszpanów

Puchar Henri Deulanaya to cenne trofeum, ale Hiszpanie mają jeszcze cenniejsze: swoje dzieci. Pociechy piłkarzy mimo późnej pory fetowały zwycięstwo razem z rodzicami na stadionie w Kijowie.