TVN24 | Poznań

Największy punkt szczepień w Wielkopolsce zawiesza działalność

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24
Szczepienia na COVID-19. Poznań. Punkt szczepień na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zawiesza działalnośćTVN24
wideo 2/8
TVN24Szczepienia na COVID-19. Poznań. Punkt szczepień na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zawieszony

Chętnych na szczepienia przeciw COVID-19 jest coraz mniej, dlatego tak duży punkt jak ten na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich nie jest już potrzebny. W środę szczepionki otrzyma tu 150 osób. To ostatni dzień działania największego w Wielkopolsce punktu szczepień.

Merytorycznie za organizację pracy w największym w Wielkopolsce punkcie szczepień przeciw COVID-19 odpowiadał Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. We wtorek naczelny lekarz szpitala dr hab. med. Szczepan Cofta poinformował, że punt szczepień na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zawiesza działalność. Powodem tej decyzji – jak wskazał - jest malejąca liczba osób zgłaszających się na szczepienia przeciw COVID-19 na terenie miasta Poznań.

Już od pewnego czasu ze względu na małą liczbę chętnych w punkcie szczepiono tylko dwa razy w tygodniu: w środy i soboty.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Ostatnie szczepienia

Na stronie internetowej szpitala poinformowano, że ostatnie planowe szczepienia osób, które zarejestrowały się na szczepienie, zostaną wykonane w środę, 15 września. Wiadomo, że to grupa około 150 osób. Ci, którzy przyjęli pierwsze dawki na terenie MTP, po drugą porcję preparatu będą musieli się zgłosić do nowego wyznaczonego miejsca. - Punkt chcemy przenieść do szpitala na Szamarzewskiego i będziemy tam nadal szczepili. Duży punkt szczepień jest w tej chwili niepotrzebny - powiedział Cofta. We wtorek na stronach rządowych podano, że w pełni zaszczepionych - czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson - jest w Polsce ponad 19 mln 123 tys. osób.

Na terenie MTP szczepienia przeciw COVID-19 prowadzone były od 11 stycznia. W Poznaniu działa jeszcze jeden duży punkt szczepień, który znajduje się na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. - W tym przypadku umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia kończy się pod koniec września. Pytanie, czy będzie on dalej funkcjonował w takiej samej formie - relacjonuje reporter TVN24 Łukasz Wójcik, który zajmuje się tą sprawą.

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24