Na czerwonym wjechał na pasy, tuż obok pieszego. "Użył jeszcze klaksonu"

TVN24

Wjechał na czerwonym świetle na przejście dla pieszychUwaga tramwaj
wideo 2/4

- Kierowca świadomie pędzi na czerwonym świetle, pomimo pieszego, który przechodzi po pasach na swoim zielonym. Mało tego, jeszcze używa wobec niego klaksonu - opisuje motorniczy ze Szczecina, który widział i nagrał niebezpieczną sytuację.

Wszystko działo się 6 stycznia po godzinie 21.30 w Szczecinie. Motorniczy wjeżdżał na przystanek Szwoleżerów, kiedy kamera w tramwaju zarejestrowała całe zdarzenie.

Na filmie udostępnionym w sieci widać, jak mężczyzna czeka przed przejściem dla pieszych. Kiedy dla kierowców zapala się czerwone światło, pieszy już chce przejść, ale tuż przed nim przejeżdża auto.

W końcu mężczyzna przechodzi, ma przecież zielone światło. Nagle, kiedy jest już prawie po drugiej stronie jezdni, słychać klakson, a później drugi kierowca przejeżdża obok niego, na czerwonym świetle.

Chociaż sytuacja była niebezpieczna, nikomu nic się nie stało. Kierowca tramwaju udostępnił nagranie w sieci. Nie zgłosił sprawy na policję, bo, jak zauważył, film jest słabej jakości i nie widać numerów rejestracyjnych.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/ks / Źródło: tvn24