TVN24 | Pomorze

Utopił się w fontannie. Wcześniej miał pić alkohol z kolegami

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/
Źródło:
TVN24 Pomorze
Sierż. szt. Damian Chamier Gliszczyński o śmierci 49-latka w fontannie w Miastku
Sierż. szt. Damian Chamier Gliszczyński o śmierci 49-latka w fontannie w Miastkutvn24
wideo 2/7
tvn24Sierż. szt. Damian Chamier Gliszczyński o śmierci 49-latka w fontannie w Miastku

W miejskiej fontannie w Miastku (Pomorskie) utopił się 49-letni mężczyzna. Fontanna ma metr głębokości. Policja bada okoliczności zdarzenia.

Jak przekazał tvn24.pl sierżant sztabowy Damian Chamier Gliszczyński z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, w piątek po godzinie 12, dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do fontanny w Miastku wpadł mężczyzna. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratunkowe.

– Mężczyznę wyciągnięto z wody, jednak pomimo podjętej akcji ratunkowej, stwierdzono zgon 49-latka. Śledczy na miejscu wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Zapoznają się też z zapisem kamer monitoringu, aby ustalić przyczyny zdarzenia – przekazał nam Gliszczyński.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Fontanna znajduje się w parku miejskim w Miastku i ma zaledwie metr głębokości. Świadkowie mieli przekazać śledczym, że przed zdarzeniem 49-latek pił alkohol, w pobliżu fontanny, w towarzystwie dwóch mężczyzn. Mieli oni oddalić się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy kompanowi. Ten wątek jest także sprawdzany przez policjantów.

- Mężczyzna był widziany, jak spożywa alkohol z mężczyznami. Bierzemy pod uwagę postawienie zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci i nieudzielenia pomocy – przekazuje nam prokurator Krzemianowski. W poniedziałek ma odbyć się sekcja zwłok 49-latka. Policja szuka kompanów zmarłego mężczyzny.

Mężczyzna utopił się w fontannieKPP w Bytowie

Autor:eŁKa/

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Bytowie

Pozostałe wiadomości