TVN24 | Pomorze

Pędził porsche przez Ełk. Już wcześniej stracił prawo jazdy

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Pędził porsche 154 kilometry na godzinęKPP w Ełku
wideo 2/9
KPP w EłkuPędził porsche 154 kilometry na godzinę

Policjanci z grupy "Speed" zatrzymali 40-letniego kierowcę, który - ulicami Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) - poruszał się z ponad dwukrotnie większą prędkością, niż było to dozwolone. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy. Teraz stanie przed sądem.

Jak poinformowała nadkomisarz Agata Jonik z Komendy Powiatowej Policji w Ełku, pod koniec lipca patrol drogówki z grupy "Speed" w nieoznakowanym radiowozie zauważył szybko jadące porsche. Funkcjonariusze ruszyli za samochodem i nagrali, jak samochód pędzi przez skrzyżowania i przejścia dla pieszych z prędkością ponad 150 kilometrów na godzinę.

- Mężczyzna, jadąc lewym pasem ruchu w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 kilometrów na godzinę, jechał z prędkością 154 kilometrów na godzinę. Kierujący stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa – ocenia Jonik. Policjanci zatrzymali kierowcę na ulicy Przemysłowej.

Wcześniej już stracił prawo jazdy

Okazało się, że za kierownicą siedział 40-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Mężczyzna miał już wcześniej cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdów, ponieważ przekroczył limit 24 punktów karnych. - Ma na swoim koncie liczne wykroczenia drogowe, między innymi przekraczanie prędkości, wyprzedzanie na skrzyżowaniu, a także spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym - relacjonuje policjantka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Tym razem na mandacie się nie skończy. Sprawa trafi do sądu, który może nałożyć na 40-latka pięć tysięcy złotych grzywny lub zdecydować się na karę aresztu. Może odebrać mu także prawo do ubiegania się o prawo jazdy na kilka lat.

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Ełku