Źródło wideo: TVN24
Źródło zdj. gł.: TVN24
W Szczecinie żyje ponad tysiąc osób bezdomnych. Część z nich nocuje w noclegowniach, ale część spędza zimę w altankach.
Dogrzewają się znalezionym drewnem, żywią się w ośrodkach opieki społecznej.
"Trzeba przetrwać. Jest inne wyjście?"
Pan Wiesław w takich warunkach mieszka już od trzech lat. - Ta zima chyba będzie lepsza niż poprzednia. Drewno jest, dostaje rentę socjalną, a czasem pomogą dobrzy ludzie. Co wtorek możemy iść do PCK, żeby się wykąpać - mówi pan Wiesław.
Dodaje, że mrozów się nie boi. - Jeszcze takich mrozów nie ma. Jak będą naprawdę wielkie, to pójdziemy do schroniska. Ale trzeba przetrwać. Jest inne wyjście? - dodaje.
Źródło: tvn24