Poważne stanowisko i wysokie wymagania: pięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu, znajomość obsługi komputera i języka angielskiego. Kto takie wymagania musi spełniać? Okazuje się, że kierownik miejskich szaletów i łaźni w Poznaniu. Jest potrzeba, są i wymagania wobec osoby, która będzie zawiadywać potężną siecią "punktów usługowych".
Kierownik łaźni i szaletów musi mieć wyższe wykształcenie, pięcioletnie doświadczenie (najlepiej w zarządzaniu), doskonale obsługiwać komputer i znać język angielski. - Rzeczywiście takie wymogi postawiłem - przyznaje w rozmowie z reporterami programu TVN24 "Prosto z Polski" dyrektor zakładu usług komunalnych Maciej Dźwig. - Życie pokaże czy poprzeczka nie została postawiona zbyt wysoko - dodaje Dźwig.
Kto dostanie angaż?
Jak zaznacza dyrektor zakładu usług komunalnych, postępowanie rekrutacyjne nie zostało jeszcze zamknięte. - Do chwili obecnej spłynęło już kilka kandydatur. Jest jeszcze za wcześnie by przesądzać kto dostanie angaż - tłumaczy Maciej Dźwig.
Jaki powinien być nowy kierownik szaletów miejskich? - Do ludzi - odpowiada w rozmowie z TVN24 pracownica publicznej toalety w Poznaniu. - Jakie cechy musi posiadać? - pyta reporter. - Dobre - odpowiada pracownica poznańskich szaletów.
"Kierownik do spraw zgonów też brzmi źle"
W końcu to poważne stanowisko i wymagać trzeba. Tylko jak określić funkcję przyszłego kierownika? Kierownik szaletów? Według mieszkańców Poznania, brzmi to przynajmniej dziwnie. Nie mają jednak pomysłu, jak określić to poważne i wymagające stanowisko. – Kierownik łazienek – rzuca jedna z mieszanek miasta.
- Kierownik do spraw zgonów też brzmi źle, ale ktoś to musi robić – podsumowuje dyrektor zakładu usług komunalnych Maciej Dźwig.
Źródło: TVN24, PAP
Źródło zdjęcia głównego: TVN24