"Zielone światło" dla współpracy Porozumienia z AgroUnią

Autor:
pqv/adso
Źródło:
PAP
Magdalena Sroka o nienawiści między premierem a ministrem sprawiedliwości
Magdalena Sroka o nienawiści między premierem a ministrem sprawiedliwościTVN24
wideo 2/5
TVN24Magdalena Sroka o nienawiści między premierem a ministrem sprawiedliwości

Prezes Porozumienia Magdalena Sroka poinformowała, że od Zarządu Krajowego partii otrzymała "zielone światło" w zakresie współpracy z Michałem Kołodziejczakiem i AgroUnią.

W niedzielę w Warszawie Zarząd Krajowy Porozumienia obradował ws. decyzji partii dotyczącej startu w wyborach.

"Miło mi poinformować, że od Zarządu Krajowego Porozumienia otrzymałam 'zielone światło' w zakresie współpracy z Michałem Kołodziejczakiem i AgroUnią. Teraz do pracy i w Polskę" - napisała na Twitterze prezes partii Magdalena Sroka.

"Będzie dobrze. Walczymy!" - napisał w odpowiedzi Michał Kołodziejczak, udostępniając wpis Sroki.

Wypij: Porozumienia jeszcze bardziej zawęża możliwość współpracy z dużymi partiami

Sekretarz generalny Porozumienia Stanisław Bukowiec poinformował, że szczegóły dotyczące decyzji partii ws. startu w wyborach Magdalena Sroka przedstawi podczas wtorkowej konferencji prasowej.

O tym, że Porozumienie i AGROunia łączą siły, i rejestrują nową partię, żeby pod wspólnym szyldem wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych, informowały wcześniej Wyborcza.pl i Wirtualna Polska.

Wiceprezes zarządu krajowego partii Porozumienie Michał Wypij w rozmowie z PAP ocenił, że projekt ten "ma niski potencjał polityczny".

- Nie potrafię przewidzieć, jakich wyborców może zainteresować (projekt połączenia Porozumienia i AGROunii - red.). Tak zdecydowany sygnał ze strony Porozumienia jeszcze bardziej zawęża i tak wąską możliwość współpracy z dużymi partiami opozycyjnymi. Bardzo żałuję niewykorzystanego potencjału Porozumienia, przyszłych, sensownych koalicji i jednej listy - powiedział.

Jak dodał, w zaistniałej sytuacji jest zmuszony podjąć decyzję o swojej politycznej przyszłości. Zastrzegł, że raczej nie wiąże jej z AGROunią.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pqv/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości