Inwestycja geotermalna w Toruniu będzie kontynuowana - oświadczył podczas pielgrzymki ojciec Tadeusz Rydzyk, podczas 17. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Pielgrzymka jest jednocześnie momentem rynkowego debiutu sieci komórkowej "wRodzinie".
W niedzielę przed południem rozpoczęła się na Jasnej Górze msza, której przewodniczy biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Wacław Depo. W nabożeństwie udział biorą m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef klubu parlamentarnego tej partii Przemysław Gosiewski.
Będą wiercić
Przed mszą o. Rydzyk i były minister środowiska w rządzie Jarosława Kaczyńskiego Jan Szyszko opowiadali o prowadzonej przez Fundację Lux Veritatis w Toruniu inwestycji geotermalnej.
Jak powiedzieli, w niedzielę do Torunia miała przyjechać ekipa, by przygotowywać drugi odwiert - wtłaczający wodę pod ziemię. - Więc przechodzimy do realizacji - wskazał Szyszko.
W ocenie Szyszki, podjęta rok temu decyzja o wykonaniu odwiertu pod Toruniem okazała się "jednym z największych sukcesów".
Dobry rząd kocha tych, którymi rządzi - inaczej, czy to jest dobry Ale jak żeście wybrali, to macie. Za słabo działacie. Szukajcie najlepszych ludzi, wychowujcie dobrze dzieci i młodzież. To jest parę lat i będzie zmiana o. Tadeusz Rydzyk
- Wy w czynie składki społecznej dokonaliście tego za kilkadziesiąt milionów - zaznaczył b. minister środowiska.
Dyrektor Radia Maryja podkreślał natomiast, że takie inwestycje są możliwe dzięki "łasce Bożej i solidarności wszystkich Polaków". Podkreślił przy tym, że "do tego nie powinien się ksiądz brać, jacyś zakonnicy, tylko rząd". - Dobry rząd kocha tych, którymi rządzi - inaczej, czy to jest dobry Ale jak żeście wybrali, to macie. Za słabo działacie. Szukajcie najlepszych ludzi, wychowujcie dobrze dzieci i młodzież. To jest parę lat i będzie zmiana - mówił.
Berecik manifestacją chrześcijaństwa
Podczas pielgrzymki nawiązano do symbolicznych już moherowych beretów.
Wolontariusze rozdawali pielgrzymom kilkucentymetrowe, wykonane ręcznie, moherowe bereciki.
Ojciec Rydzyk wyjaśniał, że bereciki powstały dzięki wolontariuszom. Najstarsza wolontariuszka, która zrobiła 100 berecików, miała 99 lat, najmłodsi mieli po 11-12 lat. Najwydajniejsi mieli zrobić po tysiąc berecików.
- (Bereciki są) manifestacją przywiązania do wartości chrześcijańskich, narodowych, także do Matki Najświętszej, do Kościoła katolickiego. To będzie ten znak naszej wewnętrznej jedności, naszej solidarności - tłumaczył cytowany przez biuro prasowe sanktuarium redemptorysta o. Jan Król.
(Bereciki są) manifestacją przywiązania do wartości chrześcijańskich, narodowych, także do Matki Najświętszej, do Kościoła katolickiego. o. Jan Król
Podczas pielgrzymki kilkukrotnie śpiewano specjalnie skomponowaną piosenkę "Moherowe bereciki".
Spotkać Violettę Villas
Jak podało biuro prasowe sanktuarium, w jednym z namiotów rozstawionych na błoniach wierni mogli spotkać się z piosenkarką Violettą Villas. Napis na transparencie przy namiocie głosił: "Violetta Villas wspiera budowę ołtarzy Najświętszego Sakramentu - pierwszy ołtarz jest już w Jerozolimie, trwa tam wieczysta adoracja".
Porozmawiać "wRodzinie"
Pielgrzymka jest też momentem startu zapowiadanej od kilku tygodni sieci telefonii komórkowej "wRodzinie" - wspólnego przedsięwzięcia Fundacji Lux Veritatis i spółki CenterNet.
"Telefonia wRodzinie ma służyć pomocą we wzajemnej komunikacji oraz utrzymywaniu bliskich więzi społeczności skupionej wokół Radia Maryja, TV Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, Naszego Dziennika oraz Fundacji Nasza Przyszłość. Marka wRodzinie w swojej filozofii zakłada wspieranie wartości rodzinnych" - zapowiada spółka.
"Oferta jest bardzo korzystna." Za minutę połączenia wewnątrz sieci płaci się tylko 19 groszy za minutę, za sms - 15 gr. Rozmowy do innych sieci kosztują już jednak 49 groszy za minutę (do Play - 78 groszy).
Połączenia z mediami ojca Rydzyka są darmowe.
Źródło: PAP, lex.pl