Policja zatrzymała kierowcę poszukiwanego po potrąceniu czterolatka. "Był całkowicie zaskoczony"

Autor:
akw/adso
Źródło:
tvn24.pl
Nagranie gorzowskiej policji z zatrzymania kierowcy, który śmiertelnie potrącił 4-latka
Nagranie gorzowskiej policji z zatrzymania kierowcy, który śmiertelnie potrącił 4-latkaKMP Gorzów Wielkopolski
wideo 2/5
KMP Gorzów WielkopolskiNagranie gorzowskiej policji z zatrzymania kierowcy, który śmiertelnie potrącił 4-latka

Policja w Gorzowie Wielkopolskim przekazała, że mężczyzna odpowiedzialny za śmiertelne potrącenie czteroletniego chłopca został zatrzymany. - Był całkowicie zaskoczony, w ogóle nie zdawał sobie sprawy, że w tym konkretnym miejscu, w którym się ukrywał, mogą pojawić się policjanci - opisał zatrzymanie rzecznik lubuskiej policji. Rzecznik gorzowskiej prokuratury okręgowej jeszcze przed ujęciem kierowcy zwracał uwagę, że za ucieczkę z miejsca zdarzenia po wypadku ze skutkiem śmiertelnym "najniższa grożąca mu kara to dwa lata pozbawienia wolności, a najwyższa - 12 lat".

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę wieczorem na skrzyżowaniu ulic Armii Polskiej i 30 Stycznia w Gorzowie Wielkopolskim. To tam zderzyły się dwa auta: chevrolet i bmw. W wyniku uderzenia chevrolet odbił się od bmw i potrącił czteroletniego chłopca, który wraz z ojcem i rowerem znajdował się na chodniku w pobliżu przejścia dla pieszych. Czterolatek zmarł.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZDARZENIU: Czterolatek nie żyje, kierowca uciekł

W poniedziałek gorzowska policja poinformowała o zatrzymaniu kierowcy chevroleta. Rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim podinspektor Marcin Maludy opisał, że poszukiwania kierowcy były "bardzo intensywne". Podał, że mężczyzna ma 37 lat i jest mieszkańcem Gorzowa.

Zatrzymano go na terenie jednego z hoteli na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Mężczyzna nie stawiał oporu.

Gorzowscy policjanci zatrzymali kierowcę chevroleta, który po zderzeniu z bmw śmiertelnie potrącił czteroletniego chłopcaPolicja Gorzów Wielkopolski

- Zatrzymaniem był całkowicie zaskoczony, w ogóle nie zdawał sobie sprawy, że w tym konkretnym miejscu, w którym się ukrywał, mogą pojawić się policjanci, którzy działali od wczoraj pod bardzo dużą presją - opisał. Zwrócił uwagę, że ta informacja "górowała nad wszystkimi innymi, które w ostatnich godzinach działy się w naszym kraju". Podziękował przy tym policjantom pracującym nad tą sprawą.

- Przed nami czynności procesowe. Czekamy na działania prokuratury - zapowiedział. Podał, że czynności zostaną przeprowadzone prawdopodobnie już we wtorek.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kierowca poszukiwany po potrąceniu 4-latka "był całkowicie zaskoczony"
Podinspektor Maludy o zatrzymaniu kierowcy poszukiwanego w związku ze śmiertelnym potrąceniem 4-latka: był całkowicie zaskoczonyKWP Gorzów Wielkopolski

Tuż po wypadku Maludy informował, że kierowca chevroleta pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia. Według policji kierowca "umyślnie naruszył zasady ruchu drogowego", a "swoim zachowaniem doprowadził do kolizji, w wyniku której doszło do śmierci czteroletniego dziecka".

Mężczyzny poszukiwali policjanci ze wszystkich pionów gorzowskiej komendy oraz z oddziałów prewencji. Funkcjonariusze znali jego dane osobowe.

- W normalnym przypadku, gdy mamy do czynienia z wypadkiem samochodowym ze skutkiem śmiertelnym, to grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności, ale ponieważ sprawca uciekł, to najniższa grożąca mu kara to dwa lata pozbawienia wolności, a najwyższa to 12 lat - poinformował Łukasz Gospodarek, rzecznik gorzowskiej prokuratury okręgowej. 

Czterolatka nie udało się uratowaćLubuska policja

Autor:akw/adso

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Gorzów Wielkopolski

Pozostałe wiadomości