Próbował sprzedać nielegalną niedźwiedzią skórę. Trofeum trafiło do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Autor:
wini/
tam
Źródło:
TVN24 Kraków, PAP
Jarosław (Podkarpacie)
Jarosław (Podkarpacie)Google maps
wideo 2/4
Google mapsMieszkaniec powiatu jarosławskiego został zatrzymany

Wyprawiona niedźwiedzia skóra, przechwycona przez policjantów podczas próby sprzedaży, została przekazana do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Jak wynika z materiałów historycznych, podobne trofeum znajdowało się w salonie marszałka.

Skóra została przejęta przez policję w lipcu zeszłego roku. Wówczas funkcjonariusze z Białegostoku trafili na trop nielegalnej aukcji internetowej, której była przedmiotem. Nielegalny towar miał oferować mieszkaniec Jarosławia (Podkarpacie) .

- Funkcjonariusze uzyskali informację, że na jednej z aukcji internetowych mieszkaniec powiatu jarosławskiego oferuje do sprzedaży wyprawioną skórę niedźwiedzia, okazu chronionego przepisami Międzynarodowej Konwencji Waszyngtońskiej CITES – tłumaczyła wówczas Anna Długosz, oficer prasowa jarosławskiej policji.

Policjanci namierzyli sprzedającego i zabezpieczyli skórę, zanim transakcja doszła do skutku.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Trafi do saloniku w muzeum marszałka

Teraz zapadła decyzja co do losów niedźwiedziej skóry. - Sąd Rejonowy w Jarosławiu orzekł przepadek zabezpieczonego okazu na rzecz Skarbu Państwa - mówi rzeczniczka.

Trofeum zostało przekazane na ręce Kuratora Galerii "Dworek Milusin" Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Katarzyny Jaruzelskiej-Kastory.

- Z przekazanej przez kuratora informacji wynika, że wyprawiona skóra niedźwiedzia będzie wyeksponowana w saloniku muzeum. Z zachowanych zdjęć i przekazów wynika, że podobna skóra niedźwiedzia, ofiarowana przez 3. Pułk Ułanów, znajdowała się w salonie marszałka - wyjaśnia policja.

Autor:wini/ tam

Źródło: TVN24 Kraków, PAP

Źródło zdjęcia głównego: KWP Rzeszów

Pozostałe wiadomości