Ze świata

Ze świata

Zapasy rosną, ropa tanieje

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, a zapasy surowca w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o ponad 4 mln baryłek.

Katastrofa statku w Rosji. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Co najmniej 54 osoby zginęły w katastrofie rosyjskiego statku na Morzu Ochockim u wybrzeży Kamczatki. Na antenie TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy, jakie były przyczyny zatonięcia i relacjonujemy najważniejsze wydarzenia związane z tą katastrofą.

Google prezentuje nowy komputer. Schowasz go do kieszeni

Google ogłosił, że w 2015 roku na rynku pojawi się komputer wielkości pendrive'a. Nowe urządzenie o nazwie Chromebit, które na pierwszy rzut oka wygląda jak przenośna pamięć, będzie można podłączyć do monitora lub telewizora za pomocą portów HDMI.

Portugalski rząd też chce współpracować z Chinami

Portugalia zgłosiła chęć udziału w powstającym z inicjatywy Chin Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) - wynika z oświadczenia opublikowanego w środę późnym wieczorem przez ministerstwo finansów w Pekinie.

Uber skarży się na Europę. Bo "chroni taksówkarzy"

Po skargach na Francję i Niemcy amerykańska firma Uber, która łączy osoby poszukujące środka transportu z prywatnymi kierowcami, wniosła do KE zażalenie na hiszpańskie przepisy mające chronić tradycyjnych taksówkarzy. KE zastanawia się, jak traktować Ubera.

Bilans: zaskakujący niski deficyt i straty Gazpromu

Dobre informacje z polskiej gospodarki. W minionym roku deficyt budżetu państwa był bowiem niższy od planowanego i wyniósł 28 mld 977,5 mln zł wobec planowanych 47 mld 505,1 mln zł, poinformował resort finansów. Ponadto, Bronisław Komorowski podpisał dzisiaj nowelizację prawa cywilnego. Wobec czego, za około pół roku wejdą w życie nowe zasady dziedziczenia długów: tylko do wysokości odziedziczonego majątku, a nie - jak do tej pory - w całości.

Jak wirtualna rzeczywistość może zmienić świat medycyny?

Brain Forum w Lozannie, to spotkanie nie tylko naukowców, ale także ludzi biznesu, którzy przekładają ich pomysły na czyste pieniądze. Wiele z wynalazków pokazywanych w Szwajcarii nie zostało jeszcze wprowadzonych do powszechnego użytku, ale ich zastosowanie już w najbliższej przyszłości może całkowicie zmienić świat medycyny. Relacja Karoliny Hytrek-Prosieckiej z Lozanny.

Brazylia zaciśnie pasa

Będziemy musieli ograniczyć wydatki. Zracjonalizować je. Przeskalować. Uruchomić odpowiednie mechanizmy. Na pewno czekają nas cięcia budżetowe - przyznała brazylijska prezydent Dilma Rousseff.

Naklejki z Lozanny zgłębią sekrety naszego organizmu

Zamierzamy zmienić sposób, w jaki gromadzimy informacje o naszym ciele. Chcemy wynaleźć miniaturowe inteligentne znaczki, które będzie można naklejać na skórę, i które przy pomocy miniaturowych sensorów zmierzą kilka rzeczy w naszym organizmie - powiedziała TVN24 Biznes i Świat Esmeralda Megally, dyrektor generalny firmy Xsensio. W Lozannie trwa konferencja Brain Forum, na której spotykają się naukowcy i biznesmeni prowadzący badania nad ludzkim mózgiem.

Kwoty mleczne niepokoją Brytyjczyków

Brytyjscy hodowcy bydła obawiają się, że zniesienie kwot mlecznych w Unii Europejskiej doprowadzi do spadku hurtowych cen mleka i zmniejszy opłacalność ich przedsiębiorstw. Cieszą się Irlandczycy.

Niemiecki rząd dopuszcza łupki. Ale są warunki

Rząd Niemiec przyjął projekt ustawy o gazie łupkowym, dopuszczający możliwość wydobywania tego surowca za pomocą kontrowersyjnej metody szczelinowania hydraulicznego. Gabinet Angeli Merkel sformułował szereg warunków ograniczających eksploatację złóż.

Czy możemy stymulowac mózg? "Wiemy, jak dostarczać mu informacje"

Mamy metody, dzięki którym można stymulowac mózg. Wiemy, jak dostarczyć temu narządowi informacje, które mówią mu, czy dana osoba jest głodna, czy potrzebuje poćwiczyć, albo czy potrzebuje więcej snu - powiedział prof. Christopher Toumazou z Imperial College w Londynie. W Lozannie trwa konferencja Brain Forum, na której spotykają się naukowcy i biznesmeni prowadzący badania nad ludzkim mózgiem.

Blask Gazpromu blednie. Zysk zanurkował o 70 proc.

Klejnot koronny rosyjskiej energetyki traci swój blask - pisze CNN Money. Koncern Gazprom zakończył 2014 roku ze spadkiem zysku netto na poziomie 70 proc. Wyniósł on 189 mld rubli (3,3 mld dolarów). Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy był słaby rubel.