Ze świata

Ze świata

Podróże kształcą, czyli wymiana studencka otwiera świat

Wymiana studencka może być świetnym sposobem na zwiedzanie świata. W programie "Pokaż nam świat" Karolina Kania opowiadała o swoich doświadczeniach z Francji i Nowej Kaledonii, zaś Porapat Chiwaprecha z Tajlandii dzielił się spostrzeżeniami na temat Polski.

Pomysł na urlop. Szlakiem kubańskich miast

Najbliższe miesiące mogą być ostatnią okazją, aby poczuć prawdziwy Kubę - już wkrótce zostanie zniesiona blokada ze Stanami Zjednoczonymi. O podróży do kubańskich, ale również etiopskich wiosek opowiadała w programie "Pokaż nam świat" Edyta Czerwińska. - Podróż zaczyna się już w mojej głowie, kiedy zaczynam planować wyprawę - podkreślała.

Chiny nie pragną wojny handlowej? Niemcy oferują wsparcie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w poniedziałek, że potrzeba dalszych rozmów z Pekinem na szczeblu ekspertów ws. przyznania Chinom statusu gospodarki rynkowej. Jednocześnie zapewniła, że chce pośredniczyć w tej sprawie między Pekinem a Brukselą.

Kluczowe spotkanie ws. Nord Streamu. "To trujący projekt polityczny"

Władimir Putin i Jean-Claude Juncker już w tym tygodniu mogą zaprezentować kluczowe rozwiązania dla rozszerzenia gazociągu Nord Stream. Choć Gazprom zapewnia, że wstępny plan nie zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Europy, część polityków uważa, że projekt łamie unijne prawo.

Tusk: Brexit potrwałby siedem lat

- Ułożenie na nowo brytyjskich stosunków z Unią Europejską, w razie gdyby Wielka Brytania opuściła ją w rezultacie referendum, potrwałoby siedem lat - ocenił w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

ME 2016. Islandzcy kibice: mamy najobrzydliwsze koszulki świata

Koszulki, w których Islandia wystąpi na mistrzostwach Europy zostały ostro skrytykowane przez kibiców. Uważają, że są to najobrzydliwsze stroje świata, a w kontekście historycznego wydarzenia dla kraju ich wybór... łamie prawa człowieka. - Dostarczono nam je bezpłatnie i w dodatku zapłacono za ich używanie - odpowiada Geir Thorsteinsson, prezes islandzkiej federacji piłkarskiej.

Brexitu nie będzie? Najnowszy sondaż

Poparcie dla pozostania Wielkiej Brytanii w UE wynosi 44 proc., podczas gdy 42 proc. badanych opowiada się za Brexitem, czyli wyjściem ze wspólnoty - wynika z sondażu ośrodka Opinium dla ukazującego się w niedzielę tygodnika "Observer".

Nobliści ostrzegają przed Brexitem

Trzynastu brytyjskich noblistów ostrzegło w sobotę przed wyjściem Wielkiej Brytanii z UE. "Perspektywa utraty środków z Unii jest głównym zagrożeniem dla brytyjskich badań naukowych" - napisali naukowcy w liście do dziennika "The Daily Telegraph".

Wizja Brexitu osłabia funta. Brytyjska waluta najsłabsza od miesięcy

Funt brytyjski jest najsłabszy od blisko czterech miesięcy. Spadek wartości brytyjskiej waluty to efekt niepokojów inwestorów, którzy obawiają się Brexitu. A wizję wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej przybliżył najnowszy sondaż, w którym zwolennicy opuszczenia unijnych struktur mają aż 10 punktów proc. przewagę nad oponentami.

Ujawnili sekstaśmy i zbankrutowali. Hogan triumfuje

Koncern Gawker Media złożył w piątek wniosek o upadłość i zostanie wystawiony na aukcję upadłościową - donosi "Wall Street Journal". Stało się to po tym, jak sąd orzekł, że firma powinna wypłacić odszkodowanie w wysokości 140 mln dol. byłemu zapaśnikowi i aktorowi Hulkowi Hoganowi. To efekt wydarzeń sprzed dziewięciu lat, kiedy to jeden z portali należących do grupy opublikował sekstaśmę z udziałem aktora.

Wielka Brytania na rozdrożu. Nowy sondaż

Zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE mają 10 pkt proc. przewagi - wynika z opublikowanego w piątek sondażu przeprowadzonego przez firmę ORB dla dziennika "Independent". Wg niego za Brexitem zagłosowałoby 55 proc. Brytyjczyków, a za pozostaniem w UE - 45 proc.

Bankierzy: Brexit spowoduje przypływ funduszy do Szwajcarii

Ewentualny Brexit spowoduje przypływ funduszy do Szwajcarii, która tradycyjnie w niepewnych politycznie czasach staje się azylem dla kapitału z zewnątrz - ocenił w piątek Gregoire Bordier, wiceszef stowarzyszenia szwajcarskich banków prywatnych ABPS.

Milionerzy i miliarderzy. Różni ich ta jedna cecha

Jedynie jedna na pięć milionów osób jest miliarderem. Jak udaje się tym ludziom osiągnąć tak wielkie bogactwo? - To kwestia motywacji. Milioner jest zmotywowany osiągnięciem luksusu, zaś miliarderzy chcą budować i rozwijać biznes - mówił na antenie TVN24 BiS Rafale Badziag, autor książek o miliarderach. Dodał, że miliarderzy to bardzo często skromni ludzie.

Polska z perspektywy łodzi

- Docelowo chcieliśmy podróżować po Mazurach - mówił Karol Bytner, który eksploruje Polskę szlakami wodnymi. - Ale okazało się, że nie jest tak przyjemnie, jak się wydawało. Wspominał, że w krainie polskich jezior natknąć się możemy na wrzawę, harmider i zanieczyszczenia. Tymczasem polskie rzeki zaskakują i oczarowują czystością. - Jeżeli zejdziemy na ląd wśród rzek - na brzeg, to zobaczymy czystość, dzikość, miłych ludzi - ocenił gość TVN24BiS. Materiał z cyklu "Pokaż nam Świat".

Francja na straży bezpieczeństwa. Informacje gromadzono przez kilka lat

Bezpieczeństwo to wyścig o zgromadzenie jak najwięcej ilości informacji wysokiej jakości. Służby robiły to przez ostatnie kilka lat - powiedział w TVN24 BiS Jakub Kozak, ekspert ds. bezpieczeństwa w dniu startu EURO we Francji. W zapewnienie bezpieczeństwa podczas piłkarskich mistrzostw Europy będzie zaangażowanych 90 tysięcy funkcjonariuszy policji i agencji ochrony.

Euro 2016. Hojni sponsorzy i rekordowe zyski

Podczas Mistrzostw Europy 2016 UEFA zarobi około 2 mld euro - wynika z szacunków ekspertów. Sprzedaż biletów, praw do emisji meczów czy reklam pozwolą UEFA oraz francuskiej gospodarce zyskać najwięcej w historii piłkarskich rozgrywek.