Ze świata

Ze świata

Korupcja, seksafera, brudne zagrywki. Zobacz, jak tracili wysokie stanowiska

Zajmujący wysokie pozycje polityczne i społeczne nie mogą być pewni swojej przyszłości, gdy na jaw wyjdą ich grzechy. Jak pokazuje historia, korupcja i afery seksualne mogą prowadzić do utraty stanowiska przez polityków. Obecnie bliski jest tego prezydent Brazylii Michel Temer. W środowych zamieszkach w Brasilii w starciach z policją rannych zostało 49 osób. Na ulice wyszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy żądali ustąpienia Temera, ponieważ w ostatnich dniach przedstawiono mu poważne zarzuty korupcyjne. Dotyczą one łapownictwa i przywłaszczenia sobie części funduszy przeznaczonych na kampanię wyborczą jego centroprawicowej Partii Demokratycznego Ruchu Brazylijskiego (PMDB). Zobacz, kto w wyniku głośnych afer stracił stanowiska.

Francuski social może się wkrótce skończyć. Te reformy będą "próbą ognia"

Prezydent Francji Emmanuel Macron chce zliberalizować gospodarkę kraju. "Jego program opiera się na założeniu, że państwo opiekuńcze jest anachronizmem" - pisze "Economist". Wysokie koszty pracy sprawiają, że niektóre przedsiębiorstwa przenoszą miejsca pracy za granicę. Wyzwaniem dla prezydenta będą reformy, wśród których jest rezygnacja z emerytalnych i etatowych przywilejów.

"Zły klimat" na szczycie mocarstw. Trump każe pozostałym czekać na swoją decyzję

6:1 w sprawie klimatu - tak włoskie media podsumowują ustalenia szczytu najpotężniejszych państw świata G7, który trwa w sycylijskim Taorminie. Donald Trump sprzeciwił się innym i na ostateczne stanowisko Białego Domu w sprawie porozumienia klimatycznego każe czekać jeszcze tydzień. Sprawa wywołała największy spór. Z podziałami na tym tle wiąże się decyzję Trumpa i kanclerz Niemiec Angeli Merkel o rezygnacji z tradycyjnej konferencji prasowej po zamknięciu obrad.

Chiński tygrys rozpiera się na polskim rynku. Otworzy pierwszy sklep z telefonami

W ankietach popularności smartfony producenta z Chin są wymieniane tuż za najbardziej znanymi tech gigantami. Xiaomi zasłynął jako "chiński Apple", szybko zajmując pozycje w czołówce chińskich producentów elektroniki. Marka, która w ubiegłym roku zadebiutowała na polskim rynku, w przyszłym tygodniu otworzy pierwszy stacjonarny sklep w Polsce - dowiedział się tvn24bis.pl.

Szczęśliwe zakończenie po latach. Młody miliarder wraca na uczelnię

Historia z happy endem. Po dwunastu latach odkąd opuścił te mury, Mark Zuckerberg oficjalnie zgłosił się na Harvard po dyplom zakończenia studiów. Tym samym oficjalnie stał się absolwentem prestiżowej uczelni. Podczas uroczystości kończącej rok akademicki, młody miliarder wygłosił mowę, w której gratulował studentom zakończenia nauki, czyli "tego, czego on nie potrafił tak dług zrobić". Opowiedział także o tym, jak poznał swoją żonę. Zobacz w TVN24 BiS, jak został przyjęty.

Niemieckie samochody solą w oku. Zgrzyta między mocarstwami

- Niemcy są źli, bardzo źli - miał powiedzieć prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, mając na myśli niemieckie samochody, które "zalewają" amerykański rynek. Stanowisko Ameryki wobec handlu międzynarodowego to nie jedyna kwestia, która może poróżnić przywódców podczas trwającego szczytu najpotężniejszych państw świata G7. Donald Tusk nazwał go "jednym z najtrudniejszych spotkań w ciągu ostatnich lat".

Mega transakcja na rynku prezerwatyw

600 milionów dolarów - za tyle chińskie konsorcjum przejęło drugiego na świecie producenta prezerwatyw. Firma Ansell produkuje między innymi kondomy marki Skyn.

Gigantyczne centrum handlowe obok włoskiego lotniska

Obok lotniska Orio al Serio we włoskim Bergamo otwarto powiększone centrum handlowe, które tym samym stało się jednym z największych obiektów tego typu w tej części Europy. Centrum ma korzystać na ruchu pasażerskim, a i port lotniczy może zyskać w opinii podróżujących.

Opieka medyczna do zmiany. Jest zielone światło

Kongresowe Biuro Budżetu (CBO) przedstawiło w środę analizę kosztów wprowadzenia w życie ustawy o reformie medycznej przyjętej 4 maja przez Izbę Reprezentantów. Przedstawienie ekspertyzy pozwala na rozpoczęcie prac nad taką ustawą w Senacie.

Tak latał król. Prywatny samolot Elvisa trafił na sprzedaż

Jest ukryty na słynnym cmentarzysku samolotów w Roswell, gdzie na emeryturę wysyłane są stare, wysłużone maszyny. Ale ta jest wyjątkowa. Lockheed Martin z 1962 roku należał kiedyś do Elvisa Presleya, a król rock and rolla osobiście zaprojektował w nim wnętrza. Teraz samolot można wylicytować na aukcji, a cena wywoławcza wynosi 10 tysięcy dolarów.

Duża agencja obniża ocenę Chin

Agencja ratingowa Moody's Investors Service obniżyła w środę rating kredytowy Chin do A1 z Aa3. Moody's podwyższył perspektywę ratingu do stabilnej z negatywnej.

Dostaną tysiąc euro na żłobek i przedszkole

We Włoszech rodzice dzieci w wieku do 3 lat mogą ubiegać się o dodatek w wysokości 1000 euro rocznie na żłobek i przedszkole. - To kolejna pomoc strukturalna na rzecz rodzin - stwierdził we wtorek minister do spraw polityki regionalnej i rodziny Enrico Costa.

Podłączyli biedne wioski do prądu. Efekt eksperymentu zasmuca

Spadająca cena paneli słonecznych jest szansą na rozwój dla tych regionów świata, które nie są podłączone do sieci energetycznej. Przez lata funkcjonowania tego poglądu nikt poważnie go nie zweryfikował. A okazuje się, że wcale nie jest to takie oczywiste – pisze "The Economist".

Potwornie drogi własny kąt na Wyspach

W ciągu ostatnich miesięcy w Wielkiej Brytanii ceny na rynku nieruchomości nieustannie rosną. Maj to piąty miesiąc z kolei, w którym cena wywoławcza nieruchomości wystawianych na sprzedaż poszła do góry. Obecnie jest to już średnio 317 281 funtów.

Komisja dostała mandat do negocjacji Brexitu. Zapowiada się ostra batalia o pieniądze

Ministrowie do spraw europejskich krajów Unii Europejskiej upoważnili Komisję Europejską do rozpoczęcia negocjacji w sprawie Brexitu - poinformowała maltańska prezydencja. Głównym negocjatorem unijnym jest Francuz Michel Barnier. Zapowiedział on, że spodziewa się rozpoczęcia rozmów z Londynem w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE w tygodniu rozpoczynającym się w poniedziałek 19 czerwca.

Ten obraz sprzedano za rekordową sumę. Trafi do Azji

110,5 miliona dolarów - tyle zapłacił japoński biznesmen za obraz autorstwa Jeana-Michela Basquiata. Tym samym dzieło stało się jednym z najdroższych w historii sprzedaży aukcyjnej. Płótno pojedzie wraz z nabywcą do jego rodzinnego miasta w Azji.