Ze świata

Ze świata

Praca na Wyspach po Brexicie. Premier May zapowiada potężne zmiany

Premier Theresa May zapewniła w poniedziałek, że jej Partia Konserwatywna zrealizuje obietnicę zredukowania imigracji netto, czyli różnicę między liczbą osób przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii a osób opuszczających kraj, do "dziesiątków tysięcy" rocznie, jeśli wygra w przyszłym miesiącu wybory parlamentarne.

Doradca Macrona: będzie twardy w rozmowach ws. Brexitu

Celem prezydenta elekta Francji na pewno nie będzie ukaranie Wielkiej Brytanii za Brexit - wynika z wypowiedzi doradcy ekonomicznego Emmanuela Macrona, Jeana Pisani-Ferry'ego. Jednak zapowiedział on jednocześnie, że nowy przywódca Francji będzie "twardy" w rozmowach z Brytyjczykami.

Pub to nie tylko piwo. Proponują klientom nietypowe zajęcia

Bary kojarzą głównie z piwem. Jednak lokale w Wielkiej Brytanii coraz częściej zamieniają się w miejsce, gdzie oferuje się inne formy aktywności. Lista takich niecodziennych zajęć jest długa: od nauki gry na ukulele po możliwość skorzystania z rady specjalisty do spraw finansów - informuje BBC.

Jest bardzo mały i pomieści nawet czterech domowników. Oto niezwykły dom

Oto idealny dom dla minimalistów. Na dziewięciu metrach kwadratowych mogą pomieszkiwać nawet cztery osoby - zapewniają projektanci z Japonii. Ich zdaniem ten budynek daje użytkownikom poczucie bliskości z naturą. Chatka warta jest, w przeliczeniu, około 100 tysięcy złotych i będzie można ją kupić już w tym roku.

Unijny negocjator pyta o prawa po Brexicie. Podaje przykład także polskiego pracownika

- Co, jeśli wykwalifikowany pracownik z Polski, pracujący dla fabryki BMW w Plant Oxford, straci swoją pracę? - pytał szef unijnej grupy negocjującej warunki Brexitu Michael Barnier. Podczas spotkania o stanie Unii Europejskiej we Florencji przykłady osób z różnych państw wykonujących pracę poza swoim rodzinnym krajem posłużyły do szerszej debaty o prawach, jakie mogą utracić miliony osób po Brexicie.

Jeden z największych banków może opuścić Londyn

Dyrektor generalny Goldman Sachs obawia się skutków, jakie Brexit przyniesie dla banku. Drugi największy bank świata bierze pod uwagę możliwość przeniesienia działalności z Londynu. Taki scenariusz będzie niepokojącym sygnałem dla wszystkich instytucji finansowych w Wielkiej Brytanii.

Zła passa amerykańskich linii lotniczych. Debata TVN24 BiS

Ostatnie incydenty, jakie miały miejsce na pokładach samolotów United Airlines i American Airlines każą postawić pytania o to, co wolno przewoźnikowi oraz o prawa pasażerów. Gośćmi TVN24 BiS byli: psycholog Monika Dreger, stewardessa Martyna Tchórz, niezależny ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński, dziennikarz Michał Cessanis.

Europa chce produktów z Ukrainy. Stawia ważny warunek

Komisja handlu międzynarodowego Parlamentu Europejskiego opowiedziała się za szerszym otwarciem unijnego rynku na produkty rolne z Ukrainy oraz przyspieszeniem obniżania ceł na wyroby przemysłowe, by pomóc tamtejszej borykającej się z problemami gospodarce.

Ranking jakości życia. Stolica Polski wyprzedziła megamiasta

Warszawa znalazła się na 23. miejscu w rankingu miast z najwyższym standardem życia, zaraz po Chicago w USA. Stolica Polski wyprzedza pod tym względem Nowy Jork, Tokio i europejskie stolice, jak Londyn, Paryż i Bruksela. Twórcy zestawienia wzięli pod uwagę różne czynniki, od jakości powietrza po cenę za parę nowych butów.

"Czarna lista" odrzucona przez Brukselę: kopiuje dokument światowej organizacji

Lista krajów podejrzanych o pranie brudnych pieniędzy została odrzucona przez komisje Parlamentu Europejskiego. Spis został skopiowany z opracowania międzynarodowej organizacji do spraw walki z malwersacjami finansowymi - oceniają deputowani. Ich zdaniem, Komisja Europejska powinna mieć własne narzędzie oceny, czy dany kraj jest narażony na ryzyko przestępstw.

Gigantyczny rachunek za Brexit. Trzy najważniejsze fakty

100 miliardów euro - tyle może wynieść "rachunek" Wielkiej Brytanii za wyjście z Unii Europejskiej. Londyn deklaruje, że nie zapłaci tak ogromnej sumy. Dyskusja o kosztach to początek długich negocjacji związanych z tym procesem. Poznaj najważniejsze fakty związane z Brexitem.

Przeszklone ściany i sufity, koncert na żywo. Zobacz podróż wyjątkowym pociągiem

Kąpiel w drewnianej wannie, koncert pianistyczny na żywo - to tylko niektóre z atrakcji czekających na pasażerów superluksusowego pociągu w Japonii. Bilet za przejażdżkę z Tokio do Hokkaido kosztuje 10 tysięcy dolarów i mimo tej wysokiej sumy wszystkie miejsca już teraz są zarezerwowane do marca przyszłego roku. Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS.

Linie lotnicze robią krok do bankructwa. Za duże, by upaść?

Włoskie linie lotnicze Alitalia poinformowały, że rozpoczynają procedurę prowadzącą do ogłoszenia upadłości. Na spotkaniu akcjonariuszy glosowali oni jednogłośnie za taką decyzją. Tymczasem Alitalia ma działać normalnie, a loty mają odbywać się według rozkładu. Włoski rząd udzielił liniom kredytu na czas trwania procedury, która ma zdecydować czy Alitalia przetrwa, czy też będzie musiała upaść.