Polska i Świat

Polska i Świat

Żona premiera Wielkiej Brytanii zabiera głos i w szczerej rozmowie po raz pierwszy w wywiadzie dla gazety przyznaje, że ból po śmierci ich syna nigdy nie minie. Wywiad jest przejmujący, bo Samanta Cameron opowiada nie tylko o starcie, ale też o miłości i silnym wsparciu najbliższych, na które powinni liczyć wszyscy Ci , którzy na co dzień zmagają się z chorobą swoich dzieci.

Mamy pięć lat śledztwa, nowe ustalenia i kolejną polityczną burzę. To wszystko w trakcie kampanii prezydenckiej. Nowe stenogramy zapewniły kandydatom sporo emocji i zburzyły kampanijną sielankę. Jest ostra wymiana zdań i wzajemne oskarżenia. Kto i jak reaguje na nowe fakty?

Jest nowy odczyt z rejestratora rozmów w kokpicie prezydenckiego tupolewa i są nowe ustalenia. Ujawnione stenogramy zawierają aż 30 procent więcej wypowiedzi niż ustalili to krakowscy śledczy z Instytutu Sehna. Słychać m.in. prośby o ciszę w kokpicie i sugestie, by lądować mimo trudnych warunków. Co przynosi nowe nagranie i jak bardzo zmienia obraz wcześniejszych ustaleń?

Dramat studentów w Kenii. Rośnie liczba ofiar zamachu na kampus uniwersytecki w Garissa. Zginęło ponad 150 osób, a ponad 70 zostało rannych. Do ataku przyznali się z terroryści z Somali. Nienawidzą chrześcijan, dlatego atakują i w brutalny sposób mordują.

Rodzinna tragedia w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje policjant, jego żona i ich półtoraroczne dziecko. Prawdopodobnie wszyscy zginęli z broni służbowej. Ta mogła być przechowywana w domu, oboje mieli na to pozwolenie, choć jak wynika z naszych informacji mężczyźnie wcześniej odebrano na pewien czas pistolet. Przez kłopoty osobiste.

Z kijami na karetkę pogotowia. Mężczyźni zaatakowali ratowników medycznych, kiedy ci próbowali opatrzyć ich kolegę. Napastnicy są już w rękach policji, ale przesłuchanie jeszcze nie było. Najpierw muszą wytrzeźwieć.

Śledczy nie mają wątpliwości: - To Andreas Lubitz doprowadził do katastrofy Airbusa A320. Ich tezę potwierdzają zapisy ze znalezionej drugiej czarnej skrzynki samolotu. Co jest w nich jest i czy z katastrofy niemieckiej maszyny zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski by zwiększyć bezpieczeństwo podróżnych?

Przygotowania już trwają, bo bieg niebawem. Bieg, w którym to meta goni zawodników. "Wings for Life World Run" znów zjednoczy ludzi na całym świecie i po raz drugi zagości w Polsce.

W środku kampanii wyborczej wraca temat prezydenckich polowań. Bronisław Komorowski w "Faktach po Faktach" otwarcie przyznaje, że z polowań nie zrezygnował. Dodaje, że poluje, ale nie strzela. Co stało się z obietnicą wyborcza złożoną pięć lat temu?

Zjadamy ich coraz mniej, ale w święta wielkanocne zabraknąć ich nie może. To oczywiście jaja i odwieczne pytanie które kupować, by smakowało i były zdrowe.

Teraz sesja zdjęciowa, a w niej młoda, piękna kobieta. Na pierwszy rzut oka nic nie widać, ale dziewczyna jest chora, a sesja to misja - ma przełamać tabu i pokazać, że stomia nie wyklucza z normalnego życia.

Kolejny atak na Polaków w obwodzie kaliningradzkim. Tym razem zaatakowano starszego mężczyznę na stacji benzynowej. Bito go kijami bejsbolowymi. Mężczyzna zdołał wrócić do Polski, ale takich napadów jest coraz więcej.

Teraz Olsztyn i groźnie wyglądający wypadek. 38-latka z impetem wjechała na przejście taranując pieszych. Mężczyzna na chwilę stracił przytomność, a potrącona kobieta w szoku dobijała się do auta. Zdjęcia z monitoringu warto zobaczyć, bo niebawem wielu z nas wyruszy w drogę na święta.

PKW alarmuje i wydaje specjalny komunikat - będzie problem z wyborami prezydenckimi. Wszystkiemu winny system informatyczny, którego stworzeniem chwalił się resort spraw wewnętrznych. MSW odpowiada - to nieporozumienie, wszystkie problemy rozwiążemy.

Zawieszony Grzegorz Napieralski nie składa broni - rusza w Polskę i zakłada nowe stowarzyszenie. Chce zbudować nową polityczną siłę, bo z Leszkiem Millerem, jak widać, już mu nie po drodze. Kto go wesprze i czy zawieszony nie zostanie wyrzucony?

Brudny stół, przeterminowane leki i drewniane krzesło. W takich warunkach leczył zęby Polaków ukraiński dentysta. Warunki spartańskie, ale opłata za wizytę nie odbiegająca od normy. Stomatolog bez polskich uprawnień został już zatrzymany, ale nadal trudno uwierzyć w to, że ktoś mógł pomyśleć, że taki gabinet długo pozostanie w cieniu.

Dostali nowe mieszkania, ale nie potrafili tego docenić. Przez 4 lata doprowadzili je do kompletnej ruiny. Jest brud, bałagan, jednym słowem chlew. Prezydent Nowej Soli rozkłada ręce i pyta czy warto takim ludziom pomagać? Pytaniem trafia w sedno, bo po zdjęciach, które pokazujemy, nagle rozgorzała dyskusja jaki jest sens pomocy społecznej.

Czy w śląskim krematorium bezczeszczono zwłoki? Sprawa już raz została umorzona przez prokuraturę, ale teraz może znów zająć się nią wymiar sprawiedliwości. Dziennikarze "Superwizjera" TVN, po latach badania sprawy, dotarli do kolejnych, szokujących materiałów, z których może wynikać, że tysiące rodzin pochowały prochy nie swoich bliskich.

Potężna wichura przeszła przez Polską. Nawiedziła województwo wielkopolskie, lubuskie, śląskie i zniszczyła majątek ludzi. Są pozrywane dachy domów, uszkodzone budynki, a wiele gospodarstw zostało odciętych od prądu. Strażacy robią co mogą, by usunąć skutki wichur. My pokażemy, ile szkód zdążyły wyrządzić.