Polska i Świat

Polska i Świat

Najpierw zgotowała mu piekło, potem została skazana, a teraz brytyjska policja ujawnia, że zmarła w więzieniu. Magdalena Ł. miała popełnić samobójstwo. Kobieta i jej partner dostali dożywocie za zagłodzenie i skatowanie jej 4-letniego synka. Chłopczyk zmarł z wycieńczenia. Sprawa, którą kilka miesięcy temu żyła cała Wielka Brytania i Polska dziś ponownie wraca.

Milion złotych odszkodowania - tyle domaga się pacjentka Onkologicznej Poradni Genetycznej ze Szczecina. Lekarze wykryli u niej torbiel, która po latach okazała się złośliwym nowotworem. Kobieta twierdzi, że za późno wykonano jej niezbędne badania, ale szpital zarzuty odpiera.

20-latek zatrzymany wczoraj za rozprowadzanie dopalaczy - dziś zwolniony przez sąd. Chłopak zapłacił 10 tys. złotych kaucji i odzyskał wolność. Decyzja sądu dziwi nawet samego ministra sprawiedliwości.

Kolejna odsłona walki z dopalaczami - MSW otwiera specjalną infolinię i ponawia apel: dopalacze są śmiertelne, nie kupujcie ich. Co zrobić, by wygrać nierówną walkę z dopalaczami i jak robią to nasi sąsiedzi?

PO szykuje się do najważniejszego jesiennego starcia. Ewa Kopacz jeździ po kraju, przekonuje wyborców, a w kuluarach już myśli się, kto jakie miejsce dostanie na liście i z jakiego okręgu wystartuje. Znanych twarzy nie brakuje, ale ci, którzy mieliby być siłą napędową, często kojarzeni są z aferą taśmową. Jaki plan ma Ewa Kopacz?

Do tej pory uznawany był za jednego z najbogatszych hiphopowców . Teraz 50 Cent ogłasza bankructwo. Raper chce być niewypłacalny, bo sąd nakazał mu zapłacić 5 milionów dolarów odszkodowania za ujawnienie w internecie sekstaśm swoich znajomych. Jacy inni znani i bogaci próbowali ratować się bankructwem?

Iran chwali się sukcesem i mówi: dobiliśmy targu, ale czerwone linie, które wyznaczyliśmy nie zostały naruszone. Teheran podpisał porozumienie z sześcioma światowymi mocarstwami. Będzie mógł kontynuować prace naukowo-badawcze nad wzbogacaniem uranu przez pierwsze 10 lat, ale nie będzie mógł powiększać jego zasobów - w zamian zostaną złagodzone sankcje wobec Iranu.

Są dumą i naszym dobrem eksportowym - od ćwierć wieku stoją na straży ojczyzny. GROM, czyli polska elitarna jednostka specjalna, która rozsławiła nas na całym świecie, obchodzi swoje 25-lecie. Jak się zmieniała i co osiągnęła?

NIK wbija szpilę w polski rząd i alarmuje - polityka prorodzinna jest chaotyczna, przypadkowa i nie trafia tam, gdzie jest rzeczywiście potrzebna. Oburzone ministerstwo na zarzuty odpowiada i jako przykład podaje kartę dużej rodziny czy urlopy rodzicielskie.

Ostatni PGR w Polsce, który nie tylko przeżył transformację, ale dobrze sobie radzi i produkuje rekordowo - "ponad normę". Wytwarza mleko i to przy muzyce klasycznej. Przetrwał, bo już za PRL gospodarował bardziej na zasadach ekonomii, a mniej ideologii.

Niektórzy nie dawali im szans, ale oni dopięli swego - pokonali strach i własne ograniczenia i spełnili swoje marzenia. To grupa wyjątkowych płetwonurków ze Śląska, którzy dzięki wodzie odzyskali wolność.

Jechał pod prąd na autostradzie - mógł zderzyć się czołowo, ale na szczęście tylko wystraszył innych kierowców. Ten szaleńczy rajd miał miejsce na A4 na wysokości Tarnowa. Policji nie udało się złapać kierowcy, ale za to nagrano jego niebezpieczny wyczyn.

Lewica próbuje się odbudować i tym razem do wyborów zamierza iść razem. Wstępne porozumienie jest, teraz czas na najważniejsze - tworzenie wspólnych list. Gra toczy się o jedynki - Barbara Nowacka ma wziąć Warszawę, a Leszek Miller Gdynię. Jakie nazwiska gdzie mają startować - do takich ustaleń dotarł reporter TVN24.

Spektakularna ucieczka z meksykańskiego więzienia o zaostrzonym rygorze. Na wolności jeden z najpotężniejszych baronów narkotykowych Joaquin "El Chapo" Gusman. Historia jest o tyle zaskakująca i bulwersująca, że to już jego druga udana ucieczka z zakładu karnego.

Po fali zatruć dopalaczami do akcji wkracza Minister Spraw Wewnętrznych. Teresa Piotrowska zapowiada więcej profilaktyki. Walka jest nierówna, bo handlarze dopalaczami są bezwzględni, a co tydzień pojawiają się dwie nowe substancje tego rodzaju. Jakie działa wytoczy tym razem państwo?

Takiej fali zatruć nie było od dawno - do śląskiego szpitala trafiło 200 osób, a do warszawskiej placówki dwóch gimnazjalistów. Trzy osoby już aresztowano, pięć usłyszało zarzuty. Ministerstwo zdrowia ostrzega - dopalacze to narkotyki, a terapeuci alarmują - to może być "fajny odlot", ale ostatni w życiu.

Polska jest gotowa przyjąć 2 tysiące imigrantów. Deklarację złożył wiceszef MSW na spotkaniu w Luksemburgu. W kraju zaskoczenie i zgrzyt, bo nawet z koalicjantem nikt niczego nie konsultował. Rząd uspokaja i z deklaracji próbuje się tłumaczyć, ale polityczna wrzawa już ruszyła.