Najnowsze

Najnowsze

Był De Vito, teraz Banderas

Byli już Danny De Vito, John Cleese i Gerard Depardieu. Teraz BZ WBK zaangażował do kampanii reklamowej Antonio Banderasa, który będzie reklamował kredyty gotówkowe.

Pomieszane piwa mogą zamieszać

Piwowarzy łączą siły. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się, aby Royal Unibrew połączył się z Van Purem. Po fuzji połączone browary będą chciały zmienić układ rządzącej na rynku "wielkiej trójki".

Rada stóp nie ruszyła, złoty zawirował

Rada Polityki Pieniężnej po dwudniowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Choć decyzja Rady jest zgodna z oczekiwaniami analityków, to po jej ogłoszeniu nastąpiła chwilowa przecena polskiej waluty.

ZUS dumny z siebie, ale na laurach nie spocznie

- Ponad połowa petentów (57 proc.) pozytywnie ocenia obsługę klienta przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, negatywnie - 12 proc. - wynika z badania Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Zakładu. ZUS podkreśla, że wciąż prowadzi prace nad podniesieniem standardów obsługi klientów.

Rostowski w liście do Rehna: Ograniczymy

- Polska podtrzymuje, że ograniczy do trzech proc. PKB deficyt sektora finansów publicznych w 2012 roku - powiedział minister finansów, Jacek Rostowski. Jak podkreślił, informację tę zawarł też w liście do komisarza UE ds. gospodarczych i walutowych Olliego Rehna.

Boni: rząd przeciwny dobrowolności w OFE

8 marca projekt zmian w OFE trafi do parlamentu, a pierwsze czytanie mogłoby się odbyć 16 marca - poinformował Michał Boni. Szef doradców premiera dodał, że rząd jest przeciwny wprowadzaniu w systemie emerytalnym zasady dobrowolności, za to zwiększy ofertę ubezpieczania w ramach "trzeciego filara".

Rząd chce obniżyć raty niezgodnie z konstytucją?

- Proponowane przez resort gospodarki zmiany w prawie bankowym, ograniczające spready ustalane dla spłacających kredyty walutowe, mogą być sprzeczne z konstytucją - uważa PKPP Lewiatan. Resort chce, by do przeliczania rat kredytu stosowano średni kurs NBP.

Rozrywka za pięć dych

50 zł i 5 godzin - tyle tygodniowo na rozrywkę przeznacza przeciętny Polak. Daleko nam do Europy, bo na organizację czasu wolnego wydajemy 2,5 raza mniej niż nasi zachodni sąsiedzi - wynika z raportu Deloitte.

PGNiG przykręca kurek Orlenowi

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ogranicza dostawy gazu dla PKN Orlen. PGNiG jako powód podało utrzymujące się niskie temperatury i wzrost zapotrzebowania u innych odbiorców. Podkreśliło też, że zmniejszenie dostaw jest zgodne z zawartymi z Orlenem umowami.

Fiskus zaprasza w sobotę

Fiskus otwiera podwoje swoich urzędów dla tych, którzy już chcą się rozliczyć z podatku PIT za 2010 rok. Specjalnie dla nich urzędy będą czynne w najbliższą sobotę. Łatwiej będzie też tym, którzy rozliczenie zostawią na ostatnią chwilę: urzędy będą też otwarte w sobotę 30 kwietnia.

Strach na saudyjskim parkiecie

Indeks giełdy w Arabii Saudyjskiej na najniższym poziomie od 22 miesięcy. Notowania idą w dół juz 13 sesję z rzędu: inwestorzy obawiają się, że niepokoje w świecie arabskim dotkną także ten kraj. Arabia Saudyjska to największy eksporter ropy naftowej na świecie.

Leasing dla każdego

Sejm wraz z ustawą o ograniczeniu barier administracyjnych doprecyzował przepisy dotyczące leasingu konsumenckiego. Osoba fizyczna będzie mogła leasingować np. auto za 105 procent wartości pojazdu, podobnie jak robiły to dotychczas firmy. O szczegółach opowiada dyrektor Związku Polskiego Leasingu Andrzej Sugajski.

Salon motoryzacyjny Genewa 2011

W Genewie trwa salon motoryzacyjny. Co mówią prezesi koncernów motoryzacyjnych, a także o samochodach elektrycznych, które już trafiły na rynek opowiada redaktor naczelny magazynu "Fleet" Tomasz Siwiński.

Droga do milionów

Trwa sezon publikacji wyników spółek. Jak czytać podawane informacje? Wynik netto to nie wszystko. Spółki mogą notować wiele wydarzeń, które mogą zaburzyć odczytywanie podstawowych wskaźników. O szczegółach opowiada szef działu analiz CDM Pekao SA Roland Paszkiewicz.

Złoto pędzi w górę

Niespokojna sytuacja na Bliskim Wschodzie skłania wielu inwestorów do ucieczki "do bezpiecznej przystani" - czyli na przykład ulokowania swych rezerw w złotym kruszcu. Uciekających musi być już wielu, bo cena złota pobiła właśnie kolejny rekord wszech czasów.

Elektryfikacja motoryzacji

Startuje najważniejsza impreza motoryzacyjna w Europie. Salon samochodowy w Genewie będzie otwarty dla publiczności w piątek, ale dziennikarze z całego świata już mogli zobaczyć najnowsze propozycje koncernów. Główna tendencja jaką wskazują, to "elektryfikacja motoryzacji".

Libia i Iran podgrzewają cenę ropy

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku przekroczyły 100 dolarów za baryłkę. Ropa Brent w Londynie kosztuje już powyżej 115 dolarów. Maklerzy jako powód podają niespokojną sytuacje na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Libii i Iranie.

To był tłusty rok dla BZ WBK

BZ WBK poprawia wyniki i to powyżej rynkowych prognoz. W ubiegłym roku bank zarobił na czysto 974,22 mln zł. To o prawie 40 mln więcej niż szacował rynek, a także o blisko 90 mln więcej niż rok wcześniej.

Elektrycznie i luksusowo

Startuje najważniejsza impreza motoryzacyjna w Europie. Salon samochodowy w Genewie będzie otwarty dla publiczności w piątek, ale dziennikarze z całego świata już mogli zobaczyć najnowsze propozycje koncernów. Główna tendencja jaką wskazują, to "elektryfikacja motoryzacji".

Biznes zza kierownicy

Wśród 170 premier prezentowanych w Genewie, 40 to auta ekologiczne. Zastępca redaktora naczelnego pisma "Auto Świat" Roman Dembecki uważa, że ich produkcja zacznie przynosić zyski, gdy będą produkowane masowo.

Kleszcze długu

Nie będzie obniżki podatków dla firm, ani niższych obciążeń dla banków - tak rząd Węgier chce uzdrawiać finanse publiczne. Budapeszt zapowiedział program reform, zgodnie z którym deficyt budżetowy kraju ma spaść za 3 lata do 1,9 procent PKB. Jeszcze na bieżacy rok rząd przewiduje deficyt na poziomie 2,9 procent PKB. O to jaki efekt przyniosą węgierskie reformy pytaliśmy dyrektora węgierskiego XTB Adama Narczewskiego.

Biznes w kujawsko-pomorskim

Baukontrakt z Torunia, KLG i Cukiernia Sowa z Bydgoszczy - to firmy wyróżnione tytułem "Gazeli Roku" w województwie kujawsko-pomorskim. 1 marca w Toruniu odbyła się kolejna gala konkursu organizowanego przez "Puls Biznesu", Patronem medialnym "Gazel Biznesu" jest TVN CNBC. O tym co pomaga, a co hamuje rozwój w regionie kujawsko-pomorskim Marek Tejchman rozmawiał z prezesem Izby Przemysłowo–Handlowej w Toruniu Zygmuntem Jaczkowskim.

Komisja Europejska o Polsce

Komisja Europejska lepiej o Polsce. Bruksela podniosła prognozę wzrostu gospodarczego w naszym kraju w tym roku do 4,1 procent, z 3,9 procent, jakie prognozowała wcześniej. O szczegółach w magazynie "90 Minut" z ekonomistą Polskiego Banku Przedsiębiorczości Ignacym Morawskim oraz Tomaszem Dąbrowskim z Ośrodka Studiów Wschodnich rozmawiał Marek Tejchman.

Kleszcze długu

Agencja Fitch twierdzi, że resort finansów zbyt optymistycznie ocenia wpływy z podatków PIT i CIT w 2011 roku. Radosław Cholewiński z DM Trigon uważa, że poziom stóp procentowych będzie korygowany w najbliższych miesiącach.

Centrum wyników: Farmacol i PGF

Analitycznie o Farmacolu i PGF po wynikach obu spółek. Jak w przyszłym roku będą sobie radzić dystrybutorzy leków, prognozuje analityk DM BZ WBK Tomasz Sokołowski.

Centrum wyników: Seco

Dużo lepsze niż przed rokiem wyniki za IV kwartał grupy Seco. Zysk netto wzrósł o 1400 procent. Znaczny wzrost zysku netto związany jest z przejęciem spółki Retech. W 2011 roku można także liczyć na rekordowe przychody - mówi prezes Seco/Warwick Leszek Przybysz.

Mniej do OFE

Uwagi do projektu zmian w OFE, który teraz trafił do konsultacji społecznych, w TVN CNBC przedstawia prezes PTE Polsat Anna Horsecka.

Centrum wyników: Zelmer

Zelmer ma nowa strategię na lata 2011-2013. Spółka chce koncentrować sprzedaż na rynku polskim, rosyjskim i ukraińskim. Rozdziela się na dwa centra zysków: fabrykę pod Rzeszowem i zarządzanie marką - mówi prezes Zelmera Janusz Płocica.