Najnowsze

Najnowsze

Co dalej z DSS?

Autostrada do strat. Prawie 70 milionów złotych utopiły dolnośląskie surowce skalne na kontraktach drogowych w 2011 roku. Dotychczas podstawowa działalność firmy – czyli sprzedaż kruszyw dała zarobić na czysto 46 milionów złotych. Mimo tego firma w całym 2011 roku miała ponad 35 milionów złotych straty netto, a czwarty kwartał był najgorszy, bo firma straciła prawie 95 milionów złotych na czysto. Prezes spółki w 2012 roku musi walczyć o przywrócenie rentowności i odbudowanie zaufania inwestorów, także tych, którzy kupili obligacje. Gościem TVN CNBC była P.O.prezesa DSS, Małgorzata Then. 

Centrum wyników - Bipromet

3-krotnie większa sprzedaż i 10-krotnie lepszy zysk netto - Bipromet zarobił na czysto w 2011 roku ponad 4 miliony złotych, głównie dzięki kontraktom z KGHM-em, czy Arcellor Mittal. W najbliższych miesiącach spółka chce postawić na sprzedaż elektrofiltrów, zagadką są też plany związane ze spółką budowlaną PBK. Tadeusz Baj, prezes Biprometu był gościem TVN CNBC.

Centrum wyników - Eurotel

Przychody spadły, ale zysk netto wyraźnie się poprawił. Wszystko za sprawą niższych kosztów sprzedaży. Eurotel, firma która jest dystrybutorem usług m.in. T-Mobile, czy Play'a zarobiła w 2011 roku prawie 10 milionów złotych na czysto. W najbliższych miesiącach firma stawia na telesprzedaż i zwiększenie sprzedaży usług Play'a. Jak zamierza odnaleźć się na rynku telekomów, który zaczął wyścig zbrojeń – pytaliśmy Tomasza Basińskiego – wiceprezesa spółki.

Cień recesji - indeksy PMI w Europie

Powiew chłodu ze strefy euro. Menedżerowie do spraw logistyki w europejskich firmach uważają, że biznes kurczy się, a nie rośnie - a perspektywy zatrudnienia są najgorsze od dwóch lat. Indeksy PMI dla przemysłu i dla usług w strefie euro znalazły się w marcu poniżej bariery 50-ciu punktów, która oddziela wzrost od recesji. Po słabych danych europejskie giełdy mocno spadały. Cezary Chrapek, analityk rynku walutowego i obligacji Citi Handlowego powiedział w TVN CNBC, że spodziewał się słabych danych, nie jest więc zaskoczony także spadkami na giełdach.

Centrum wyników - Kompap

W ostatnich latach Kompap przejął zakłady graficzne w Olsztynie i Białymstoku i myśli o kolejnych przejęciach. Spółka pokazała także wyniki za ubiegły rok - przychody wzrosły o ponad 380% ale zysk netto spadł o ponad 1%. Gościem programu Dzień Na Rynkach był Waldemar Lipka, prezes Kompapu.

Centrum wyników - Atlanta

Między innymi z powodu drożejących surowców ubiegły rok był trudny dla branży spożywczej ale mimo to Atlanta miała rekordowe wyniki - w 2011 zysk spółki urósł prawie dwukrotnie. O to jak sie to udało pytaliśmy prezesa Atlanty, Dariusza Mazura.

Centrum wyników - LST Capital

Świetne wyniki LST Capital - w ubiegłym roku przychody wzrosły o ponad 346% a zysk netto o ponad 247%. Tymczasem spółka zależna LST Cpaital, czyli Baltic Ceramics chce zarabiać na gazie łupkowym. O wynikach i planach spółki rozmawialiśmy z Dariuszem Janusem, prezesem LST Capital.

Centrum wyników - Calatrava i DSS

Nie brak chętnych na kupno pakietu akcji DSS a spółka będzie chciała znaleźć inwestora, powiedział w TVN CNBC Paweł Narkiewicz. Zdaniem prezesa spółki Calatrava i członka zarządu DSS biznes kruszyw jest atrakcyjny dla inwestorów jednak obecnie sprzedaż akcji DSS byłaby nieopłacalna ze względu na problemy spółki. O planach dla DSS a także o wynikach spółki Calatrava z Pawłem Narkiewiczem rozmawiał Rafał Hirsch.

Wrocław i Warszawa z fotela. Polska w Google Street View

Polska jest od czwartku 34. krajem świata, który można teraz oglądać w usłudze Street View stworzonej przez Google. Na razie w serwisie pojawiły się zdjęcia największych miast i najciekawszych miejsc w kraju, w tym Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Puszczy Białowieskiej, a także stadionów wybudowanych przy okazji Euro 2012. - Mamy nadzieję, że produkt będzie rozwijany przez lokalne społeczności - powiedział dyrektor Google w Polsce Artur Waliszewski.

W 2025 r. będzie 10 mln pracujących Rosjan mniej

Wobec starzenia się ludności rosyjska gospodarka będzie potrzebowała do 2025 r. ponad 10 milionów imigrantów - oświadczył dyrektor rosyjskiej Federalnej Służby Migracyjnej Konstantin Romodanowski.

Bruksela grozi Czechom

Komisja Europejska zagroziła Czechom wstrzymaniem unijnych dotacji, jeśli czeski rząd do czerwca nie doprowadzi do porządku i nie skontroluje programów finansowanych ze środków UE - podało w czwartek ministerstwo rozwoju regionalnego w Pradze.

Fitch nie obawia się rozpadu koalicji

Rozpad koalicji rządowej nie wystarczyłby, by Fitch obniżył rating Polski - powiedział w rozmowie TVN CNBC Matteo Napolitano, wiodący analityk Fitch Ratings dla Polski. Napolitano uważa, że obecne tarcia w koalicji są tylko chwilowe, a Platformie Obywatelskiej i PSL uda się w końcu wypracować kompromis w sprawie podniesienia wieku emerytalnego.

Pięćdziesiąt dodatkowych pociągów na Euro 2012

PKP Intercity uruchomi podczas Euro 2012 50 dodatkowych pociągów na trasach krajowych - poinformował prezes spółki Janusz Malinowski. Podczas rozgrywek będą też kursować dodatkowe pociągi międzynarodowe, m.in. na Ukrainę, z Rosji, Danii czy Czech.

Nadchodzi rewolucja w mobilnym internecie?

To może być jeden z największych przełomów w mobilnym dostępie do internetu. Już wkrótce ma powstać system, który pozwoli naszym smartfonom i tabletom na swobodne korzystanie z sieci Wi-Fi i płynne przełączanie się między nimi, tak jak obecnie czynią to w przypadku sieci GSM. Porozumienie w tej sprawie podpisały właśnie organizacje branżowe zrzeszające operatorów komórkowych oraz dostawców hotspotów Wi-Fi.

"Wprowadźmy podatek, obniżmy składki"

Jeśli wprowadzimy w UE podatek od transakcji finansowych i przekażemy część z jego dochodów do budżetu UE, to dotychczasowe składki krajów mogą zmaleć nawet o połowę - powiedział w czwartek przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Armia bała się, że uszkodzi gazociąg. Sąd się nie boi

Sąd w Greifswaldzie odrzucił w czwartek skargę Bundeswehry w sprawie budowy Gazociągu Północnego. Niemieckie siły zbrojne domagały się lepszego jego zabezpieczenia. Obawiają się bowiem, że przylegający do poligonu kilkudziesięciokilometrowy odcinek rurociągu mógłby ulec uszkodzeniu w czasie ćwiczeń artyleryjskich.

KE znów upomina Polskę

Komisja Europejska upomniała dziś Polskę ws. wdrożenia dyrektywy ws. energii ze źródeł odnawialnych. Bruksela wezwała też Warszawę do wdrożenia unijnych przepisów o utylizacji wycofanych z eksploatacji pojazdów.

Twój Brat PIT

Orzeczenie NSA w sprawie opodatkowania przychodów w przypadku przekształcenia spółki z o.o. w komandytową. Przepisy ustawy o PIT rozjaśnia Beata Hudziak, tax partner Grant Thornton.

Deregulacja zawodów

Trwają konsultacje społeczne pierwszego pakietu uwolnienia zawodów. Praktycznie wszystkie grupy zawodowe protestują przeciwko ułatwieniom. Kiedy można spodziewać się pakietu w Sejmie? Jak i czy minister ma zamiar przekonać nieprzekonanych? Rozmowa z Jarosławem Bełdowskim, Dyrektorem Departamentu Strategii i Deregulacji Ministerstwa Sprawiedliwości.

Twój Brat PIT

Zbliża się gorący okres jeśli chodzi o wypełnianie zeznań podatkowych. Kto może za przedsiębiorcę wypełnić PIT/CIT i kto ponosi odpowiedzialność w razie błędów? Odpowiada Anna Misiak, zastępca przewodniczącego Mazowieckiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, MDDP.

Zakładamy biznes sezonowy

Początek wiosny sprzyja wielu firmom, które mają więcej klientów gdy jest ciepło. Jak założyć firmę sezonową? Jak wygląda kwestia późniejszego zawieszenia i odwieszania działalności gospodarczej? Rozmowa z Mieczysławem Kasprzakiem, Wiceministrem Gospodarki.

Emerytalne pęknięcie w koalicji

Stopniowe wydłużanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 lat oznacza zmiany w okresie ochronnym. Teraz jest to stały wiek zarówno w przypadku kobiety, jak i mężczyzny. Jak kwestia ochrony przed emeryturą będzie wyglądała po zmianie wieku emerytalnego? Co w przypadku ewentualnych częściowych emerytur i wcześniejszych emerytur dla kobiet, które urodziły dziecko? Rozmowa z Iwoną Jaroszewską-Ignatowską, Kancelaria Prawa Pracy.

"Europa najgorsze ma dopiero przed sobą"

Pomimo szeroko zakrojonych działań, takich jak pakiet pomocowy dla Grecji, czy pompowanie pieniędzy w system bankowy, problemy Europy zostały jedynie odłożone w czasie - uważa Willem Buiter, główny ekonomista Citi.

Fitch o naszych łupkach: Powtórki z USA nie będzie

Jest mało prawdopodobne, by w Polsce powtórzył się scenariusz z USA, gdzie rozpoczęcie wydobycia gazu łupkowego na dużą skalę spowodowało w latach 2008-2011 spadek cen gazu o 50 proc. - oceniła agencja ratingowa Fitch.

Prezes Goldman Sachs na tropie "muppetów"

Afery "muppetgate" w Goldman Sachs ciąg dalszy. Po głośnym artykule jednego z pracowników w "New York Timesie", kierownictwo banku postanowiło sprawdzić, czy opisana przez niego praktyka nazywania klientów "muppetami", rzeczywiście miała miejsce.

Ceny letnich opon dodały gazu

Zaczął się sezon wymiany opon. Ci, którzy będą musieli kupić nowe, zapłacą o 15 proc. więcej niż rok temu. Pracownicy serwisów twierdzą jednak, że to nie koniec wzrostu cen - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Tak handluje się luksusem

Dotykowe ekrany, ociekające bogactwem strony internetowe, dobra kawa i własna gazeta - gdy sprzedaje się mieszkania w wieżowcu, można sobie pozwolić na wiele. Jest tylko jedna zasada: "Nie mówimy o pieniądzach".

Uzbierać na rolki i wakacje - wraca SKO

Plastikowe karty, darmowe konto bankowe i internetowy system transakcyjny - m.in. te zmiany w SKO mają zachęcić dzieci do oszczędzania. PKO BP postanowił rewitalizować Szkolne Kasy Oszczędności - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".