Najnowsze

Najnowsze

Dom na rynku wtórnym?

Sprawdzamy w których miastach potaniały najbardziej i czy obecnie mamy do czynienia bardziej z rynkiem "kupujących" czy "sprzedających" - wątpliwości rozwieje nasz gość, Bolesław Drapella z firmy Morizon.pl.

100 tys w portfelu

Wielkość portfela polskiego menedżera waha się od 100 do 500 tysięcy złotych. Mężczyźni najczęściej wybierają nieruchomości a kobiety lokaty bankowe. O portfelu menedżera mówi prof. Krzysztof Borowski, SGH, KBC Securities.

Sprzedaż detaliczna w górę

Polacy wydają na zakupy więcej niz przed rokiem - sprzedaż detaliczna w maju wzrosła o 7,7%, czyli mocniej niż oczekiwano. Za to inflacji nie uda sie sprowadzić w tym roku do celu inflacyjnego - uważa profesor Anna Zielińska-Głębocka z RPP. Jej zdaniem w Polsce nie ma obecnie warunków do obniżania stóp procentowych, niewykluczona jest ewentualnie podwyżka.

Optymistycznie potrzeba 8 mld euro

Cypr może potrzebować do 10 mld euro pomocy, a w optymistycznym wariancie 8 mld, z czego 6 mld euro na wsparcie budżetu i 2 mld euro na pomoc dla banków - podała agencja Reutera powołując się na źródła w eurolandzie.

LS Tech-Homes w drodze na NC

Na New Connect zmierza firma LS Tech-Homes – to producent płyt kompozytowych, czyli dość specyficznych materiałów budowlanych. Produkt jest wyrafinowany, ale spółka na razie nie pokazuje zysków. O planach LS Tech-Homes rozmawialiśmy z prezesem spółki, Lechem Surowcem.

Mennica Polska z nowym prezesem

Mennica Polska to dość skomplikowana firma, która zarabia na produkcji sztabek złota, na płatnościach elektronicznych, a także na produkcji monet kolekcjonerskich.

Kto kupi Puławy?

Grupa Synthos Michała Sołowowa chce przejąć Zakłady Azotowe w Puławach. Nie chce tego część pracowników, która założyła spółkę Chemia Puławy.

Euro kryzys

Hiszpańskie banki w najgorszym wypadku mają potrzebować nieco ponad 60 mld EUR nowego kapitału.

Budowlanka się sypie 

W piątek okazało się, że prace na budowanym odcinku A1 pomiędzy Łodzią a Toruniem zostały tymczasowo wstrzymane.

Euro kryzys a portfel Polaka

Co tak naprawdę oznacza życie na „zielonej wyspie”? Jak zmienia się w czasie poziom życia Polaków i mieszkańców krajów PIGS? Kto ile oszczędza, ile zarabia, kiedy dogonimy strefę euro? O tym w rozmowie z prof. Barbarą Liberdą, Uniwersytet Warszawski.

Zakupy bez lupy

Od 2013 roku zmieniają się zasady znakowania produktów żywnościowych w Polsce.

Kierunek: Azja

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku uczelnie wyższe w Polsce zaczęły m.in. uczyć studentów języka chińskiego.

W Chinach walczą z podróbkami

"Zniszczyć trzy, zbudować dwa" - pod takim hasłem od lutego walkę z podróbkami prowadzą w Kantonie przez władze prowincji Guangdong - centrum chińskiego eksportu. I przynosi to widoczne efekty. Ze straganów znikają podrabiane produkty luksusowych marek, którymi do niedawna masowo tam handlowano.

Euro kryzys

Poduszka bezpieczeństwa wypchana frankami szwajcarskimi. Narodowe Banki Szwajcarii i Polski zawarły porozumienie wsprawie swapów walutowych na parze CHF/PLN.

Cypr też szuka ratunku w Brukseli

Władze Cypru poinformowały, że wystąpiły z oficjalnym wnioskiem o pomoc z unijnych funduszy ratunkowych Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej lub Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego, aby ratować swe banki i zniwelować efekty greckiego kryzysu na swój sektor finansowy.

Milion w Portfelu

Od kwietnia portfel Adama Drozdowskiego, dyrektora ds. Strategii Akcyjnych, Zarządzający w AXA TFI stracił 6,03%. Od początku inwestycji traci on 2,79%. Jakie są kolejne decyzje inwestycyjne gościa, o tym w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Euro kryzys

Kryzys zadłużenia w strefie euro i jego przełożenie na sektor bankowy w Europie i Polsce. To tematy poruszone w rozmowie z Mateuszem Morawieckim, prezesem BZ WBK.

Euro kryzys a portfel Polaka

Jak przedstawia się portret hiszpańskiego gospodarstwa domowego? Czy w czasie kryzysu widać zubożenie społeczeństwa? Gdy nie ma wzrostu gospodarczego, zmienia się sytuacja gospodarstw domowych. Drożeją koszty utrzymania, ludzie próbują oszczędzać. Nie ma możliwości by Hiszpania wróciła w najbliższych latach do kondycji sprzed kryzysu, mówi gość Roberta Stankiewicza, Marcin Siemdaj, Pierwszy Sekretarz ds. Ekonomicznych Ambasady RP w Madrycie.

Velto na NC

Spółka Velto to właściciel kilku stron internetowych, na których zarabia na reklamach, to także spółka która ma szerokie plany rozwojowe, które dotyczą nie tylko stron, ale także na przykład komunikatora internetowego. Velto to także dzisiejszy debiutant giełdowy na rynku New Connect. Gościem TVN CNBC jest Kamil Babula.

Rynek surowców

Ropa naftowa i akcje to aktywa ryzykowne, dlatego często zachowują się na rynkach dość podobnie. Tymczasem od kilku miesięcy obydwa rynki się rozjechały. Ropa systematycznie tanieje od wielu tygodni, tymczasem na giełdach w czerwcu utrzymywały się bardzo dobre nastroje. W dłuższym terminie któryś z tych rynków jest w błędzie. Dlaczego ropa tanieje? O tym rozmawiamy z Dorotą Sierakowską.

Euro kryzys

Agencja Moody’s ma dziś wieczorem, po sesji, obniżyć ratingi hiszpańskich banków do poziomów śmieciowych. Czy to nada spadkom na eurodolarze nowej dynamiki, czy może to akurat jest już zdyskontowane, a skoro tak, to pod co teraz grają inwestorzy? Gościem TVN CNBC jest Jacek Maliszewski.

Debiut PHN odłożony w czasie

Polski Holding Nieruchomościowy ma wejść na giełdę, ale trochę później niż to pierwotnie planowano. To decyzja Ministerstwa Skarbu Państwa. Czy sama spółka na tym straci? Czy dzieje się w niej coś, co uzasadnia opóźnienie? Gościem Dnia na Rynkach jest Wojciech Papierak.

Hojny JSW

Strajki w polskich kopalniach to nic nowego, ale strajki w giełdowych spółkach nie zdarzają się zbyt często. Możliwe, że doczekamy się strajku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Czy to może mieć wpływ na wyniki spółki, jeśli tak, to jaki? Jak poważny może być strajk pracowników spółki dla akcjonariuszy tej spółki? Gościem TVN CNBC jest Jarosław Zagórowski.

Perspektywy na drugie półrocze 

Kończy się powoli pierwsze półrocze. Jak do tej pory WIG20 od początku roku zyskał nieco ponad 3,5%. Co może wydarzyć się w drugim półroczu, czy należy coś zmienić w swoim portfelu inwestycyjnym? Na ten temat rozmawiamy z Pawłem Dolegaczem.

Waląca się Grecja zatrudniła 70 tys. urzędników? KE nie zaprzecza

W latach 2010-2011, czyli w okresie przyjmowania unijnej pomocy, w Grecji zatrudniono 70 tysięcy nowych urzędników - twierdzi jedna z greckich gazet. Komisja Europejska oficjalnie ani nie zaprzeczyła, ani nie potwierdziła tych informacji. Gdyby była to prawda, oznaczałoby to złamanie porozumienia o pomocy z UE i wielkie problemy dla Grecji.

Rząd chce zabrać rodzinom i twórcom

Rząd chce zlikwidować ulgę internetową oraz wprowadzić ograniczenia w ulgach na dzieci oraz dla artystów, twórców i dziennikarzy. Zgodnie z szacunkami resortu finansów ograniczenia w tych ulgach przyniosą państwu w przyszłym roku dodatkowo ponad pół miliarda złotych dochodu.

Biznes w Hiszpanii

Hiszpania ma dziś oficjalnie poprosić o pomoc dla swojego sektora bankowego. Minister gospodarki tego kraju mówił w piątek, że dzisiejsza prośba będzie tylko formalnością, a szczegóły porozumienia mają zostać ustalone na najbliższym spotkaniu Eurogrupy 9 lipca. Pomoc ma wynieść ok. 62 mld euro. Z Andrzejem Janeczko, właścicielem Andres Siglo XXI rozmawiamy o tym, jak radzi sobie hiszpański biznes.

Spółka komandytowo-akcyjna

Wprowadzamy nowy biznes do spółki komandytowo-akcyjnej. Jak to zrobić krok po kroku, tłumaczy Marek Kolibski, wspólnik w Kolibski, Nikończyk, Dec & Partnerzy.

SN uchylił wyrok ws. MCI

Rozstrzygnięcie Sądu Naczelnego w sprawie MCI jest korzystne na Skarbu Państwa. Zdaniem Pawła Dobroczka z Prokuratorii Generalnej wyrok na korzyść MCI mógłby otworzyć drogę innym firmom, które działałyby na niekorzyść spółki zależnej i mogłyby ją doprowadzić do bankructwa celowo, żeby otrzymać odszkodowanie. Sąd Najwyższy w piątek uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, który przyznał giełdowej spółce MCI 46 milionów złotych odszkodowania od Skarbu Państwa za upadłość należącej do niej spółki JTT.