Moto

Moto

Adam Małysz nie wyklucza powrotu do rajdów

Przestał regularnie startować, ale miłość do czterech kółek nie zardzewiała. Adam Małysz, który jest obecnie dyrektorem i koordynatorem w Polskim Związku Narciarskim nie wyklucza powrotu do rajdów terenowych. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Szef Audi aresztowany

Rupert Stadler, prezes koncernu motoryzacyjnego Audi, został aresztowany - podała agencja Reuters. To ciąg dalszy afery związanej z fałszowaniem wyników emisji spalin.

Tesla zwalnia. Potężna redukcja etatów

Tesla poinformowała, że w najbliższym czasie zwolni kilka tysięcy pracowników. Producent samochodów elektrycznych stara się obniżyć koszty i szukać zysków, nie stwarzając jednocześnie zagrożenia dla produkcji samochodu Model 3.

Wakacyjny wyjazd będzie najdroższy od 4 lat

5,12 złotych - tyle wynoszą obecnie średnie ceny paliw. Przed rokiem było to 4,47 złotych. Oznacza to, że za każdy spalony litr paliwa kierowcy płacą o 65 groszy więcej. Jeżeli ktoś planuje wyjazd na przykład z Arłamowa do Gdańska i z powrotem, to po przejechaniu 1600 kilometrów i spalaniu 7 litrów na 100 kilometrów, zapłaci więcej o 73 złote. Jeżeli zaś wybieramy się z Poznania do Dubrownika w Chorwacji, to pokonamy 3400 kilometrów i zapłacimy o 154 złote więcej niż przed rokiem.

Raport: branża moto tonie w długach

Branża motoryzacyjna ma ponad 721 milionów złotych długu. Najwięcej zobowiązań mają sprzedawcy komponentów i pojazdów, a nieco mniej warsztaty samochodowe - wynika z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Opłata za wjazd do centrów miast. Posłowie dają zielone światło

W miastach liczących powyżej 100 tysięcy mieszkańców będą mogły powstawać strefy czystego transportu, do których wyjazd będzie płatny dla właścicieli samochodów z tradycyjnym napędem silnikowym - wynika z uchwalonej w środę nowelizacji ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Opłata będzie mogła wynieść maksymalnie 2,5 zł za godzinę.

Unijna komisarz wieszczy koniec silników Diesla. Ekspert: pozwolę sobie się nie zgodzić

Pozwolę sobie nie zgodzić się z panią komisarz w sprawie przyszłości silników Diesla - powiedział Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, o niedzielnej wypowiedzi Elżbiety Bieńkowskiej. - Nie mamy alternatywy w przypadku samochodów dostawczych i ciężarowych - zwracał uwagę gość programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Przypomnijmy, że unijna komisarz do spraw rynku wewnętrznego oceniła w rozmowie z agencją Bloomberga, że "samochody z silnikami Diesla są skończone i za kilka lat całkowicie znikną".

Korek na autostradzie. Dlaczego bramki awaryjne nie zawsze są otwierane?

Po groźnym wypadku na autostradzie A2 w okolicach Słupcy kierowcy utknęli w 10 kilometrowym korku. Niektórzy z nich dziwili się, że służby nie otworzyły bramy awaryjnej, którą kierowcy np. samochodów osobowych mogliby ominąć wypadek. - Mogą być różne przyczyny mówiące o tym, czy można otworzyć bramę awaryjną, czy też nie. Bywa też tak, że na określonych drogach, którędy należałoby poprowadzić objazd prowadzone są prace remontowe i one są nieprzejezdne. Kierujący działaniami ratowniczymi ma możliwość podjęcia decyzji i przekazania jej służbom drogowym, które tą decyzję będą mogły wykonać - wyjaśnia Jan Krynicki z Główniej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Latający samochód. "Za kilka lat może zrewolucjonizować transport"

Ma śmigła i koła. Może jechać i latać. Mowa o maszynie o nazwie Pop.Up Next, która jest zarówno samochodem, jak i helikopterem. - Za kilka lat ma trafić do miast na całym świecie i zrewolucjonizować transport drogowy. W środku nie ma kierownicy, bo samochód jedzie sam. A gdy na przykład utknie w korku i stwierdzi, że szybciej będzie latać, to sam przywoła specjalne drony, które przyczepione do dachu przeniosą nas do celu - mówiła Anna Kowalska z TVN24 BiS.