Będą kwiaty dla rzeczniczki prezydenta. "Dzięki niej mówimy o wystąpieniu Andrzeja Dudy"

Będą kwiaty dla rzeczniczki prezydenta. "Dzięki niej mówimy o wystąpieniu Andrzeja Dudy"
Będą kwiaty dla rzeczniczki prezydenta. "Dzięki niej mówimy o wystąpieniu Andrzeja Dudy"
tvn24
Politycy w programie "Kawa na ławę"tvn24

- Pani z biura prasowego kancelarii prezydenta dostanie ode mnie bukiet kwiatów. Dzięki niej mówimy o wystąpieniu Andrzeja Dudy. Nagłośniła nasz program - mówił w "Kawie na ławę" Marcin Mastalerek (PiS), komentując wypowiedź Joanny Trzaski-Wieczorek, która nazwała plagiatem umowę programową zaprezentowaną przez kandydata PiS na prezydenta. - Gdyby nie wystąpienie pani z kancelarii prezydenta nikt by się nie zainteresował programem Dudy - komentował Adam Szejnfeld (PO).

- Trudno nie nazwać plagiatem tego, co mówi kandydat PiS na prezydenta - tak szefowa służb prasowych KPRP Joanna Trzaska-Wieczorek odniosła się do zaprezentowanej w sobotę przez Andrzeja Dudę umowy programowej, opartej na filarach "rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog".

- Prezydent od prawie pięciu lat realizuje program, którego filarami są rodzina, konkurencyjna gospodarka, bezpieczeństwo militarne i dialog. Rodzina, konkurencyjna gospodarka i bezpieczeństwo militarne to elementy wzoru na niepodległość Polski, o których prezydent mówił publicznie w wystąpieniu na Święto Niepodległości. Mówił też o tym w orędziu do Zgromadzenia Narodowego 4 czerwca 2014 r. Było to całkiem niedawno i Polacy o tych filarach pamiętają - zauważyła Trzaska-Wieczorek.

Kwiaty dla rzeczniczki

Zarzuty o plagiat komentowali w "Kawie na ławę" politycy.

- W poniedziałek pani dyrektor z biura prasowego prezydenta dostanie ode mnie bukiet kwiatów. Dzięki jej wystąpieniu dziś rozmawiamy o programie Andrzeja Dudy. Rozumiem, że nie takie było założenie, ale efekt jest taki, że nagłośniła nasz program - skomentował Marcin Mastalerek (PiS). - Chcecie nas teraz przekonywać, że pan Komorowski wymyślił rodzinę, bezpieczeństwo, pracę i dialog? To życzę wam powodzenia. W ogóle w tej kampanii wyborczej zabrońcie używania pewnych słów, opatentujcie je. No przecież to jest kpina - przekonywał Mastalerek.

"To jest program Bronisława Komorowskiego"

- Nie wiem, czy pan poseł Mastalerek będzie dalej rzecznikiem PiS, bo nie wiem czy przed chwilą popełnił faux pas, czy po prostu zdradził bardzo poufne wiadomości. Mianowicie: gdyby nie wystąpienie pani z kancelarii prezydenta, nikt by się nie zainteresował wystąpieniem pana Dudy. Więc również chcę podziękować pani dyrektor, że włożyła swój wkład w taką demokratyczną kampanię - skomentował słowa Mastalerka Adam Szejnfeld (PO). Dodał, że drugie podziękowanie chciałby skierować do kandydata PiS na prezydenta- Andrzeja Dudy. - To wspaniałe, bardzo dobre jeśli konkurent widząc lepszy, bardziej wartościowy program dla swojego państwa i narodu u urzędującego prezydenta pana Komorowskiego mówi: Tak. To jest dobry program - będę go powielał i realizował - mówił Szejnfeld w TVN24. Jak przekonywał, program zaprezentowany przez Dudę to "jest program Bronisława Komorowskiego". - Ale to fantastycznie, że jego konkurenci chcą realizować program Bronisława Komorowskiego - ocenił polityk PO.

"Nie ma plagiatu"

Innego zdania był Włodzimierz Czarzasty (SLD). - Myślę, że tu nie ma plagiatu. Tu jest tak, że dwie partie prawicowe mają wspólne tematy i w związku z tym jedna przedstawiła swój program i druga przedstawiła swój program. Radziłbym, żeby zauważyć, że są w naszym kraju tez inne partie - komentował polityk w "Kawie na ławę".

Do sprawy odniósł się też Eugeniusz Kłopotek (PSL). - Byłoby kompletnym nieporozumieniem, żeby na kwestię rodziny żadna z partii czy komitet wyborczy czy kandydat nie zwracał uwagi i nie traktował jak priorytetowej sprawy. I to zarówno nasz, jak i inni. O to nie można mieć pretensji. Natomiast trzeba pamiętać jeszcze o jednej rzeczy. Że każdy, kto obiecuje takie rzeczy, jak wczoraj obiecywał pan Duda musi mieć zaplecze parlamentarne, które to przeforsuje - mówił Kłopotek.

- Poza hasłami trzeba mieć jakiś program. Bagatelne, banalne hasła, które sprzedaliście na spędzie są puste. Tam nic się za tym nie kryje, więc kłócicie się na hasła - komentował z kolei Andrzej Rozenek (Twój Ruch). - Mój szef (Janusz Palikot-red. )jeździ po Polsce i mówi o konkretnych punktach, które chce zrealizować. Wy mówicie: rodzina, praca. Co to ma znaczyć w ogóle? Ludziom zaproponujcie coś konkretnego - ocenił Rozenek.

Wpadki prezydenta Komorowskiego

Goście "Kawy na ławę" odnieśli się także do wpadki Bronisława Komorowskiego podczas wizyty w Japonii. W piątek, w tamtejszym parlamencie, Bronisław Komorowski wołał z mównicy do szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego generała Stanisława Kozieja "chodź szogunie", wszedł też na podest. - Pan Komorowski jest politykiem, który gdy wyjeżdża za granicę zawsze pamięta o tym, że trzeba taką wizytę wykorzystać dla promocji naszego kraju, zwłaszcza gospodarki, dlatego zawsze podróżują z nim przedsiębiorcy. Tym razem ponad 50 biznesmenów. Na pewno będą z tego ekonomiczne i przedsiębiorcze efekty. To jest najważniejsze - komentował Adam Szejnfeld (PO). Jak dodał, zachowanie prezydenta było żartobliwym incydentem. - To jest właśnie to, co ja lubię. Gdybyśmy wszyscy potrafili być luźnymi kiedy można, to by było fajnie. A robienie z tego żartobliwego incydentu przesłania tej wizyty, to jest godne dyskusji publicznej - mówił Szejnfeld, podkreślając, że w czasie wyjazdu miało miejsce wiele ważnych wydarzeń. - Myślę, że powinniśmy się cieszyć z tego, że pan prezydent nie wszedł na stół - ironizował Włodzimierz Czarzasty (SLD). - Jeżeli się mówi i nawołuje ze strony Komorowskiego, by inni kandydaci byli przygotowani i mieli doświadczenie w pełnieniu swojej funkcji, to to jest przykład absolutnego braku przygotowania i doświadczenia. Używanie słowa szogun, które jest bardzo ważnym słowem dla kultury japońskiej, wchodzenie na podeścik - wyliczał Czarzasty.

"Chłopskie zachowanie"

- Jest to wpadka - ocenił Eugeniusz Kłopotek (PSL). Jak dodał, w tej sytuacji zawiodło najbliższe otoczenie prezydenta. - Mówiąc szczerze, pan prezydent znany jest ze swojego chłopskiego zachowania. Swój chłop można powiedzieć. Jest bardzo swobodny w tych zachowaniach. I rzeczywiście, jego najbliższa obsługa zawaliła sprawę. Powinna na to zwrócić uwagę - mówił Kłopotek w "Kawie na ławę". - Niewątpliwie ten incydent nie służy powadze urzędu prezydenta i osoby odpowiedzialne za protokół dyplomatyczny popełniły duży błąd. Nawet jeżeli w czasie tej wizyty doszło do ważnych uzgodnień gospodarczych to nikt o tym nie mówi, bo każdy mówi o tej wpadce prezydenta - skomentował z kolei Andrzej Rozenek (Twój Ruch).

Tajna grupa w MSW?

Goście "Kawy na ławę" odnieśli się także do publikacji "Gazety Wyborczej", która w piątek podała, że w czasie, gdy Sienkiewicz był ministrem w MSW tajna grupa badała, czy za aferą podsłuchową stoją byli szefowie ABW, SKW i BOR oraz urzędujący szef CBA. Według "GW" Sienkiewicz miał ich podejrzewać o spisek. Z informacji gazety wynika, że nadzorował grupę, w której pracowali policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji i oficerowie SKW. Doniesieniom gazety zaprzeczyło MSW, SKW i ABW. Z kolei Bartłomiej Sienkiewicz mówił w TVN24, że w MSW nie działa żadna tajna grupa. - Ktoś tu kłamie. Albo pierwsza strona "Gazety Wyborczej", albo Bartłomiej Sienkiewicz, To trzeba wyjaśnić - komentował Marcin Mastalerek (PiS). Jak dodał, nie ma wątpliwości, że tą sprawą może się zająć tylko komisja śledcza. - Jeżeli człowiek, który miał to wyjaśniać sam musi składać wyjaśnienia, to gdzie? Przed panią Piotrowską (szefową MSW-red.), koleżanką z PO ma składać wyjaśnienia? - pytał Mastalerek. - Jeżeli to jest prawda, to jest wielki problem, bo szef MSW powołuje tajną grupę i podsłuchuje byłych szefów ABW, BOR i urzędującego szefa CBA - stwierdził z kolei Włodzimierz Czarzasty (SLD). Jak dodał, jeśli doniesienia "GW" okażą się prawdziwe, to nie dość, że powinna się tym zająć komisja śledcza, to także Trybunał Stanu. O tym, że komisja śledcza powinna powstać jest przekonany Przemysław Wipler (Korwin). - Wystarczy wyjaśnić, czy funkcjonariusze służb występowali do sądu o zgodę na podsłuchiwania jako numery nieznane ludzi, o których doskonale wiedzieli, że są oficerami polskich służb. To jest prosta czynność techniczna do sprawdzenia podczas kilku posiedzeń. Jeżeli odpowiednio wąsko zostanie zakrojony zakres prac komisji, to wyniki mogą być w dwa, trzy miesiące - ocenił Wipler.

Autor: kde//gak / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości

Na autostradzie A2 zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak przekazała policja, jedna osoba zginęła, a dwie są ranne. Oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie starszy kapitan Jarosław Belina potwierdził na antenie TVN24, że ze wstępnych doniesień ratowników z miejsca zdarzenia wynika, że jeden z pojazdów jechał pod prąd.

Wypadek na A2. Straż pożarna: ze wstępnych doniesień wynika, że kierowca jechał po prąd

Wypadek na A2. Straż pożarna: ze wstępnych doniesień wynika, że kierowca jechał po prąd

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24, Kontakt24

Donald Trump podpisał rozporządzenie nakładające wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Władze Kanady i Meksyku już zapowiedziały cła odwetowe. Chińskie ministerstwo handlu zapowiedziało złożenie skargi do Światowej Organizacji Handlu.

Trump nałożył cła. Błyskawiczne zapowiedzi odwetu

Trump nałożył cła. Błyskawiczne zapowiedzi odwetu

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

W Filadelfii rozbił się samolot pogotowia lotniczego. Zmarł pianista i kompozytor Wojciech Trzciński. Na A2 doszło do tragicznego wypadku. Donald Trump nałożył wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 2 lutego.

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl
"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W sobotnim losowaniu Lotto po raz kolejny została trafiona szóstka. Szczęśliwy zwycięzca wygrał 2 miliony złotych. To trzecie losowanie z rzędu, w którym ktoś poprawnie wytypował wszystkie 6 liczb.

Trzecie losowanie w tym tygodniu z szóstką w Lotto

Trzecie losowanie w tym tygodniu z szóstką w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej numer 22 w pobliżu miejscowości Krasowiec niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Samochód osobowy zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba.

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Źródło:
tvn24.pl

Pod dużym znakiem zapytania stanęła budowa drugiego etapu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w znacznym stopniu współfinansuje wartą około sześćset milionów inwestycję, ma wątpliwości co do dalszego wydatkowania środków. Sama inwestycja wzbudza dyskusje. Jej przeciwnicy twierdzą, że jest projektem stricte politycznym, z kolei zwolennicy widzą w niej szansę na rozwój miasta i regionu.

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Australijski stan Queensland mierzy się z powodziami. Gwałtowna pogoda pozbawiła życia co najmniej jedną osobę. - Słuchajcie ostrzeżeń, reagujcie, pomagajcie przyjaciołom i rodzinie - apelował do mieszkańców premier stanu David Crisafulli.

W ciągu doby spadło tam 300 litrów deszczu. Zginęła co najmniej jedna osoba

W ciągu doby spadło tam 300 litrów deszczu. Zginęła co najmniej jedna osoba

Źródło:
Reuters

Sztab Generalny Ukrainy przekazał, że Rosjanie umyślnie przeprowadzili atak rakietowy na internat w mieście Sudża w obwodzie kurskim, które kontrolowane jest przez wojska ukraińskie. Napisano, że "rosyjska armia teraz zaczęła celowo zabijać własnych cywilów". Rzecznik ukraińskiej armii w tym regionie poinformował, że pod gruzami budynku znalazło się 95 ludzi.

Ukraiński Sztab Generalny: Rosja zaatakowała własnych obywateli

Ukraiński Sztab Generalny: Rosja zaatakowała własnych obywateli

Źródło:
PAP

Po emisji filmu Wojciecha Szumowskiego "Rozproszona zagłada" rozmawiali o nim zaproszeni do studia "Superwizjera" goście. Blogerka i nauczycielka historii dr Agnieszka Jankowiak-Maik mówiła między innymi o tym, jak o Holokauście uczy się w polskich szkołach. - Jest pytanie, jak to dobrze robić, by dzieci i młodzieży nie straumatyzować - powiedziała. Autor reportażu stwierdził, że "jesteśmy na początku drogi z pracą, którą należy wykonać". - My żyjemy w tej przestrzeni, która jest naznaczona zagładą i jako społeczeństwo musimy sobie jakoś z tym poradzić - podkreśliła profesor Magdalena Saryusz-Wolska.

"Żyjemy w przestrzeni naznaczonej zagładą. Musimy sobie jakoś z tym poradzić"

"Żyjemy w przestrzeni naznaczonej zagładą. Musimy sobie jakoś z tym poradzić"

Źródło:
TVN24

Buta i arogancja - tak piątkowe zachowanie Zbigniewa Ziobry skomentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Anita Kucharska-Dziedzic, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy. Dodała, że wisi nad nim "miecz sprawiedliwości". Krzysztof Kwiatkowski, senator Koalicji Obywatelskiej, stwierdził, że stawką w tej sprawie jest "zaufanie obywateli do instytucji państwa".

"Miecz sprawiedliwości" nad nim wisi, współpracownicy "już się ewakuowali"

"Miecz sprawiedliwości" nad nim wisi, współpracownicy "już się ewakuowali"

Źródło:
TVN24

W wieku 75 lat zmarł Wojciech Trzciński - kompozytor, pianista, aranżer i producent muzyczny, założyciel niezależnego ośrodka sztuki Fabryka Trzciny. Informację przekazał TVN24 jego syn, Stanisław Trzciński. 

Kompozytor Wojciech Trzciński nie żyje

Kompozytor Wojciech Trzciński nie żyje

Źródło:
TVN24, PAP

Stacja CNN opublikowała nowe nagrania z momentu zderzenia samolotu pasażerskiego linii American Airlines z wojskowym śmigłowcem Black Hawk. Obie maszyny spadły do rzeki Potomak w Waszyngtonie. Do katastrofy doszło w czwartek.

Moment zderzenia w powietrzu. Nowe nagrania

Moment zderzenia w powietrzu. Nowe nagrania

Źródło:
CNN

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Wynika z nich, że premier Viktor Orban w ciągu ostatniego roku zubożał o 4,3 miliona forintów, szef MSZ Peter Szijjarto nadal jest winien swoim rodzicom 30 milionów, a obłożony amerykańskimi sankcjami szef gabinetu premiera Antal Rogan rozpoczął nowy rok z majątkiem o wartości 609 milionów forintów.

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Orban zubożał

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Orban zubożał

Źródło:
PAP

Norwegia kończy z hodowlą zwierząt futerkowych. 1 lutego wszedł zakaz. Ostatnia ferma w kraju została zamknięta dwa lata temu. Na wypłatę odszkodowań w pełnej wysokości czeka jednak ponad połowa z 418 właścicieli zlikwidowanych zakładów.

Kolejny kraj bez hodowli zwierząt futerkowych. Wprowadzili zakaz

Kolejny kraj bez hodowli zwierząt futerkowych. Wprowadzili zakaz

Źródło:
PAP

11-letni Paweł zginął, a Kuba do dzisiaj leczy się z traumy po tym, jak w Humniskach na Podkarpaciu w chłopców samochodem wjechała 78-letnia kobieta. Dzieci szły poboczem, bo przy drodze nie ma chodnika. Miejscowi włodarze po tragedii obiecali jego budowę, ale na pytanie o to, kiedy powstanie, odpowiedzieć nie potrafią. Mieszkańcy są rozczarowani: - Mimo tragedii ta sprawa dla nikogo nie jest priorytetem - mówią.

Ponad rok temu na poboczu zginął 11-letni Paweł. Chodnik wciąż nie jest priorytetem

Ponad rok temu na poboczu zginął 11-letni Paweł. Chodnik wciąż nie jest priorytetem

Źródło:
tvn24.pl

Z analizy zdjęć satelitarnych analityka wywiadu MT Andersona wynika, że wszystkie rosyjskie statki i okręty wojenne opuściły swoją bazę w syryjskim porcie Tartus, na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego i płyną na zachód.

Rosyjskie statki opuściły bazę w Syrii. Płyną na zachód

Rosyjskie statki opuściły bazę w Syrii. Płyną na zachód

Źródło:
PAP

We Włoszech anulowano wyniki egzaminu po tym, jak profesorowie odkryli, że wielu zdających odpowiadając na pytania wykorzystało sztuczną inteligencję. Egzamin na uniwersytecie w mieście Ferrara musi powtórzyć 362 studentów psychologii.

Wysokie wyniki wzbudziły podejrzenia. Studenci korzystali ze sztucznej inteligencji, egzamin anulowany

Wysokie wyniki wzbudziły podejrzenia. Studenci korzystali ze sztucznej inteligencji, egzamin anulowany

Źródło:
PAP

Przewodniczący Rady Europejskiej Antonio Costa był gościem podcastu "Szczyt Europy". W rozmowie z dziennikarzami TVN24 i Polskiego Radia mówił między innymi o kwestiach związanych z obronnością Europy, o współpracy ze Stanami Zjednoczonymi oraz o wojnie w Ukrainie. Podkreślił również kluczowe znaczenie Polski w kontekście ochrony unijnych granic.

Szef Rady Europejskiej: Potrzebujemy trwałego pokoju. Musimy zrobić więcej, działać lepiej i szybciej

Szef Rady Europejskiej: Potrzebujemy trwałego pokoju. Musimy zrobić więcej, działać lepiej i szybciej

Źródło:
TVN24

Trzy i pół miliona złotych, a nie 40 milionów złotych wróciło do budżetu państwa z tak zwanego programu willa plus. To, co minister Przemysław Czarnek rozdał na siedziby różnych fundacji, trudno teraz odzyskać. Jednym z beneficjentów dotacji jest Fundacja "Dumni z Elbląga", w której siedzibie odbywają się teraz kursy numerologii i sensu egzystencji, a jej prezes przekonuje, że "jego stwórcą jest Allah".

Prezes Fundacji "Dumni z Elbląga" nie zwrócił 2 milionów złotych za "willę plus". Dziś wychwala Allaha i numerologię

Prezes Fundacji "Dumni z Elbląga" nie zwrócił 2 milionów złotych za "willę plus". Dziś wychwala Allaha i numerologię

Źródło:
Fakty TVN

Zbigniew Ziobro opowiada o okolicznościach swojego powrotu do Polski na krótko zanim został zatrzymany w piątek przez policję. - Zauważyłem, że jest za mną ogon w Brukseli. Mam podejrzenia, że to mogły być polskie służby - powiedział. Przyznał, że chodziło o to, "by wszyscy myśleli, że leci do Polski samolotem". Na pytanie, czy jego celem było zmylenie służb, odparł, że w przeszłości był krótko funkcjonariuszem operacyjnym. - Pewne doświadczenia się przydają - dodał.

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Źródło:
tvn24.pl, RMF FM

Raz na cztery lata Jezioro Maltańskie w Poznaniu zmienia w się w "suchy krater". To czas na usunięcie mułu i zalegających śmieci. Za każdym razem, gdy ten popularny zbiornik staje się zupełnie pusty, pojawiają się pytania o "znaleziska". Lista nietypowych rzeczy już jest.

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Źródło:
TVN24

Mołdawia to jedno z najszybciej wyludniających się państw na świecie - powiedział analityk Ośrodka Studiów Wschodnich Kamil Całus. Liczba mieszkańców tego kraju, nie wliczając separatystycznego Naddniestrza, wynosi obecnie 2,401 miliona. To spadek o 13,9 procent w ciągu dekady.

W tym kraju jest jeden z najgorszych kryzysów demograficznych na świecie

W tym kraju jest jeden z najgorszych kryzysów demograficznych na świecie

Źródło:
PAP
Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W listopadzie 2024 roku samolot z Katowic do niemieckiego Dortmundu odleciał bez 42 pasażerów. Nie poczekał na osoby, które utknęły w kolejce do kontroli bezpieczeństwa. Do tej pory żaden z pasażerów nie otrzymał odszkodowania za stracony lot. - Nie ponosimy odpowiedzialności, nie możemy wypłacić odszkodowań - informuje lotnisko. Kto w takim razie odpowiedzialność ponosi?

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Źródło:
tvn24.pl

Jak działają kamery na rondzie Wojnara we Włochach? Ze statystyk drogowców wynika, że tylko w pierwszych kilkunastu dniach od uruchomienia zarejestrowały niemal 800 wykroczeń. Ich zadaniem jest wyłapywanie kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle.

28 kamer obserwuje skrzyżowanie. Zarejestrowały setki kierowców przejeżdżających na czerwonym

28 kamer obserwuje skrzyżowanie. Zarejestrowały setki kierowców przejeżdżających na czerwonym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz ludzie związani z Jarosławem Kaczyńskim są obecni nie tylko w studiach i na łamach gazet Tomasza Sakiewicza. Zajmują też posady w organach zarządzających jego mediami. Wszystkie one tworzą system naczyń połączonych: personalnie i kapitałowo.

Media Sakiewicza. Gdzie nie spojrzeć, ludzie PiS

Media Sakiewicza. Gdzie nie spojrzeć, ludzie PiS

Źródło:
Konkret24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Brutalista", serialu "Przesmyk" i fali hejtu po emocjonalnym nagraniu Seleny Gomez.

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

Źródło:
tvn24.pl