Biegniesz i zwiedzasz Poznań. Zobacz trasę Wings For Life

Trening na Malcie w Poznaniu przed Wings for Life World Run
Trening na Malcie w Poznaniu przed Wings for Life World Run
Wings for Life World Run
Biegacze miną m.in. Katedrę, Stary Browar i Zamek CesarskiWings for Life World Run

Już 4 maja w 34 miejscach na całym świecie dziesiątki tysięcy biegaczy wystartuje w Wings For Life World Run. W Polsce wyruszą z Poznania. Na trasie bedą mogli zobaczyć wiele ciekawych zakatków miasta.

Trasa biegu rozpoczyna się na Malcie - jednym z ulubionych wśród poznaniaków terenów rekreacyjnych. Wokół jeziora Maltańskiego w letnie dni spędzają tu wolny czas setki osób. Jedni jeżdżą na rowerach, inni biegają a jeszcze inni jeżdżą na rolkach czy wrotkach.

Malta - sportowe serce Poznania
Malta - sportowe serce PoznaniaTVN 24

Zawodnicy przebiegną wzdłuż południowego brzegu jeziora Maltańskiego. To wyjątkowy zbiornik w Poznaniu o dość krótkiej historii. Plany powstania jeziora narodziły się w czasach okupacji. Choć w trakcie wojny do pracy nad budową zbiornika, hitlerowcy zmuszali Żydów i jeńców wojennych, jezioro "wybudowano" dopiero w 1952 r. Sztuczny zbiornik o powierzchni 64 hektarów przeznaczony został na najdłuższy wówczas w Europie tor regatowy (2 km) i kąpielisko.

W kajaku i na nartach

Sporty wodne zresztą uprawia się tu do dziś - Malta wielokrotnie gościła wielkie imprezy kajakarskie, wioślarskie i kajak-polo.

W 2003 roku, z okazji 750-lecia lokacji miasta, na jeziorze powstała największa w mieście fontanna: pływający wodotrysk na zachodnim brzegu jeziora.

Kuźniar kontra Wasyl w pojedynku wioślarskim. Który zwyciężył?
Kuźniar kontra Wasyl w pojedynku wioślarskim. Który zwyciężył?tvn24

Po lewej stronie uczestnicy Wings For Life miną natomiast Kopiec Wolności. Usypano go w 1919 r. dla uczczenia zwycięskiego powstania wielkopolskiego i niepodległej Polski. Dziś na jego części utworzono całoroczny sztuczny stok narciarski, tor saneczkowy i kolejkę górską.

Samolot, o którym nikt nie wiedział

Po przebiegnięciu przez ul. Jana Pawła II i rondo Rataje, zawodnicy pokonają Wartę przez most Królowej Jadwigi. To miejsce, które kryje mroczną historię sprzed ponad 60 lat. 10 czerwca 1952 r. rozbił się tu wojskowy samolot. Katastrofa do dziś pozostaje bardzo tajemnicza. Choć wydarzyła się niemal w centrum miasta, stalinowskie władze ukrywały ją przed opinią publiczną. Jednym z powodów miały być prawdopodobne przyczyny katastrofy - awaria obu silników samolotu radzieckiej konstrukcji, wówczas kreowanej na nowoczesną i niezawodną. Nieudana próba awaryjnego lądowania kosztowała życie trzyosobowej załogi oraz sześciu przypadkowych osób. Kilkanaście innych zostało rannych. Informacje o katastrofie wyszły na jaw dopiero 11 lat temu.

Galeria zamiast piwa

Kilkaset metrów dalej po prawej stronie biegacze miną Stary Browar. W dzisiejszym, cenionym na całym świecie Centrum Sztuki i Biznesu przez lata faktycznie warzono piwo. Kompleks budynków przy ulicach Kościuszki i Półwiejskiej zaczął powstawać w 1876 r. za sprawa braci Huggerów. W okresie PRL oprócz piwa produkowano tu m.in. Pepsi-Colę. Browar zamknięto w 1980 r. po przeniesieniu zakładów na Franowo. Przez lata budynki niszczały, by wreszcie w 1998 r. nieruchomości zakupiła spółka Fortis "Nowy Stary Browar", która przywróciła im dawny blask, nadając jednocześnie zupełnie nowe funkcje.

Podróż w czasie

Dalej trasa biegu prowadzi aleją Niepodległości. Tu warto zwrócić uwagę najpierw na modernistyczne budynki Novotelu (dawniej hotel Poznań), Collegium Novum, pierwszy poznański wieżowiec Miastoprojektu oraz znajdujący się nieco głębiej czerwony budynek Collegium Altum.

Po lewej wieżowiec Miastoprojektu, po prawej Collegium Altum i Collegium NovumMarcin Stachowiak | modernistyczny-poznan.blogspot.com

Znacznie starsze budynki znajdują się za ulicą Święty Marcin w Dzielnicy Cesarskiej. Po prawej stronie stoi Zamek - zbudowana w 1910 roku rezydencja cesarza niemieckiego Wilhelma II, którą w okresie II wojny światowej przebudowywano na potrzeby Hitlera. Ostatecznie w letniej rezydencji fuhrer prawdopodobnie nigdy sie nie pojawił. Dziś Zamek jest galerią, kinem salą koncertową i teatrem. Inne budynki warte uwagi to Collegium Minus i Collegium Maius oraz Teatr Wielki.

Centralnym punktem Dzielnicy Cesarskiej jest plac Mickiewicza z najbardziej charakterystycznym pomnikiem w stolicy Wielkopolski - dwóch krzyży upamiętniających ofiary Czerwca 1956 r.

Zamek, Pomnik Ofiar Czerwca 1956 r., Teatr Wielki, Collegium Maius i Collegium MinusRadomil | UMP, Wikipedia (CC-BY-SA 3.0)

Od synagogi po katedrę

Z al. Niepodległości zawodnicy skręcą w Trasę Solną. Ta szeroka arteria to element trasy wschód-zachód przecinającej Ostrów Tumski, która zaczęła powstawać na przełomie lat 50. i 60. a jej pierwszy odcinek między Garbarami i Śródką oddano przed 1000. rocznicą chrztu Polski. Arteria przecięła wyspę uznawaną za kolebkę polskiego chrześcijaństwa. Biegnąc nią miniemy po prawej stronie dawną Synagogę. Wybudowany w 1907 r. budynek w czasie II wojny światowej żołnierze Wehrmachtu zamienili w pływalnię. Tą funkcję budynek pełnił aż do 2011 r.

Zasypana wyspa, przeniesiony most

Tuż przed Wartą biegacze miną ulicę Chwaliszewo pamiątkę po dzielnicy nazywanej kiedyś poznańską Wenecją. Straciła ona swój urok i znaczenie ostatecznie pod koniec lat 60., kiedy po zasypaniu starego koryta Warty przestała pełnić rolę wyspy.

Za mostem Chrobrego, trasa biegu prowadzić będzie pod najstarszą w Polsce katedrą - miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I. Stąd przez most Biskupa Jordana zawodnicy dostaną się na Śródkę. To wyjątkowa przeprawa w Poznaniu - jej przęsło przez lata służyło jako most Rocha. Przy jego przebudowie zdecydowano je zachować i przenieść w nowe miejsce. Ponad 400-tonową konstrukcję przesuwano na torach przez rzeke Cybinę a następnie przenoszono nad mostem Mieszka I.

Brama i trolejbusy

Tuż za mostem znajduje się Brama Poznania - w nowoczesnym budynku 30 kwietnia zostanie otwarte interaktywne centrum prezentujące historię Ostrowa Tumskiego i Śródki.

Dalej trasa zawodów pokrywać się będzie z trasą pierwszej w Poznaniu linii trolejbusowej Rynek Śródecki - Główna. "Biedne tramwaje" kursowały po stolicy Wielkopolski przez 40 lat - od 1930 r. do 1970 r. Śladów po nich próżno jednak dzisiaj szukać.

Trasa przez PoznańWings for Life World Run
Trasa biegu w WielkopolsceWings for Life World Run

Bieg już 4 maja

Wings for Life to ogólnoświatowa impreza, która odbędzie się 4 maja w 34 miejscach na całym świecie. O tej samej godzinie (10 czasu UTC) na sześciu kontynentach biegacze wystartują w biegu, którego celem będzie jak najdłużej uciekać... mecie.

Jest to bowiem pierwszy bieg, w którym meta nie będzie czekać na biegacza, tylko go gonić. Pół godziny po starcie, w ślad za uczestnikami wyruszy samochód, wyposażony w czujniki, które pozwolą zidentyfikować każdego miniętego biegacza. Gdy zawodnik zostanie przez samochód wyprzedzony, kończy udział w imprezie i jest odwożony na start, gdzie czeka z innymi na zwycięzcę. Najlepsi mogą przebiec nawet 75 km. Samochód co godzinę będzie też nieznacznie zwiększał prędkość, aby w końcu dogonić wszystkich biegaczy.

W ten sposób spośród 35 biegów na świecie wyłoniony zostanie mistrz i mistrzyni Wings for Life World Run.

Relacja z biegu na antenie TVN24 i w tvn24.pl.

A już teraz czytaj blog naszej redakcyjnej koleżanki, która przygotowuje się do startu w Wings for life.

Co można zobaczyć na trasie za Poznaniem? Czytaj w niedzielę

Autor: FC / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: fotoportal.poznan.pl

Pozostałe wiadomości

Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagrania od internautów, na których uchwycili kierowcę jadącego pod prąd autostradą. Twierdzą, że działo się to na A2 w okolicy Wiskitek, gdzie w sobotę doszło do wypadku. - To była noc, świeciły reflektory innego samochodu i w pewnej chwili samochód wyłonił się zza łuku drogi, a kierowca przed nami zaczął hamować. Żona odbiła w prawo, natychmiast zaczęła hamować i jakimś cudem uniknęliśmy tego zderzenia - relacjonował jeden z mężczyzn.

"Samochód wyłonił się zza łuku drogi. Żona odbiła w prawo i jakimś cudem uniknęliśmy"

"Samochód wyłonił się zza łuku drogi. Żona odbiła w prawo i jakimś cudem uniknęliśmy"

Źródło:
Kontakt24, TVN24

Na autostradzie A2 zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby nie żyją, a jedna przebywa w szpitalu. Policja potwierdziła wstępnie, że jeden z kierowców jechał pod prąd i doprowadził do czołowego zderzenia.

Wypadek na A2. Nie żyją dwie osoby. Służby: kierowca jechał pod prąd

Wypadek na A2. Nie żyją dwie osoby. Służby: kierowca jechał pod prąd

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24, Kontakt24

Dwa projekty ustaw, dwie daty zakończenia procesu zmian i dwa zupełnie różne pomysły na to, jak rozwiązać problem wadliwych powołań sędziowskich w polskim wymiarze sprawiedliwości. Sprawa dotyczy 3250 sędziów, a rząd w najbliższych tygodniach ma wybrać ostateczny scenariusz. Jakie warianty są w grze?

Wrócą skąd przyszli, czyli co dalej z neosędziami?

Wrócą skąd przyszli, czyli co dalej z neosędziami?

Źródło:
TVN24

- Oliwia mnie stymuluje. Jak zapowiada, że przyjdzie do mnie, to ja od razu wykonuję kilka telefonów więcej, załatwiam sprawy, aby móc zdać raport szefowej - mówi w rozmowie z biznesową redakcją tvn24.pl 77-letni prof. dr hab. Marian Surowiec, współzałożyciel Bee Healthy Honey. Z wnuczką stworzył emiter, rozwiązanie dla pszczelarzy, którzy walczą w swoich ulach z inwazją pasożytów. Po fali sukcesów, zaczęli jednak dostawać groźby. - Pierwszy raz w życiu czegoś takiego doświadczyłem, bo spadła na nas lawina hejtu - dodaje.

Dziadek i wnuczka założyli start-up. "Spadła na nas lawina hejtu"

Dziadek i wnuczka założyli start-up. "Spadła na nas lawina hejtu"

Źródło:
tvn24.pl

Mam apel do koleżanek i kolegów z rządu, żeby byli bardziej Eugeniuszami Kwiatkowskimi, niż Elonami Maskami. Więcej pracy, realizacji projektów, a mniej aktywności na portalu X - tak senator Krzysztof Kwiatkowski odniósł się w "Faktach po Faktach" do dyskusji pomiędzy minister Katarzyną Pełczyńską-Nałęcz i ministrem Krzysztofem Paszykiem na portalu X na temat finansowania budownictwa społecznego w Polsce. 

"To dosyć gorszący spór". Dyskusja ministrów w mediach społecznościowych

"To dosyć gorszący spór". Dyskusja ministrów w mediach społecznościowych

Źródło:
tvn24.pl

We Włoszech anulowano wyniki egzaminu po tym, jak profesorowie odkryli, że wielu zdających odpowiadając na pytania wykorzystało sztuczną inteligencję. Egzamin na uniwersytecie w mieście Ferrara musi powtórzyć 362 studentów psychologii.

Wysokie wyniki wzbudziły podejrzenia. Studenci korzystali ze sztucznej inteligencji, egzamin anulowany

Wysokie wyniki wzbudziły podejrzenia. Studenci korzystali ze sztucznej inteligencji, egzamin anulowany

Źródło:
PAP

Na krajowej "ósemce" w pobliżu miejscowości Brody (Podlaskie) autobus zderzył się z osobową toyotą. Autem podróżował 18-latek, który zginął na miejscu.

Auto wbiło się w autobus. Nie żyje 18-letni kierowca

Auto wbiło się w autobus. Nie żyje 18-letni kierowca

Źródło:
TVN24

Donald Trump podpisał rozporządzenie nakładające wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Władze Kanady i Meksyku już zapowiedziały cła odwetowe. Chińskie ministerstwo handlu zapowiedziało złożenie skargi do Światowej Organizacji Handlu.

Trump nałożył cła. Błyskawiczne zapowiedzi odwetu

Trump nałożył cła. Błyskawiczne zapowiedzi odwetu

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

W Filadelfii rozbił się samolot pogotowia lotniczego. Zmarł pianista i kompozytor Wojciech Trzciński. Na A2 doszło do tragicznego wypadku. Donald Trump nałożył wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 2 lutego.

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl
"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W sobotnim losowaniu Lotto po raz kolejny została trafiona szóstka. Szczęśliwy zwycięzca wygrał 2 miliony złotych. To trzecie losowanie z rzędu, w którym ktoś poprawnie wytypował wszystkie 6 liczb.

Trzecie losowanie w tym tygodniu z szóstką w Lotto

Trzecie losowanie w tym tygodniu z szóstką w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej numer 22 w pobliżu miejscowości Krasowiec niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Samochód osobowy zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba.

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Źródło:
tvn24.pl

Pod dużym znakiem zapytania stanęła budowa drugiego etapu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w znacznym stopniu współfinansuje wartą około sześćset milionów inwestycję, ma wątpliwości co do dalszego wydatkowania środków. Sama inwestycja wzbudza dyskusje. Jej przeciwnicy twierdzą, że jest projektem stricte politycznym, z kolei zwolennicy widzą w niej szansę na rozwój miasta i regionu.

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Australijski stan Queensland mierzy się z powodziami. Gwałtowna pogoda pozbawiła życia co najmniej jedną osobę. - Słuchajcie ostrzeżeń, reagujcie, pomagajcie przyjaciołom i rodzinie - apelował do mieszkańców premier stanu David Crisafulli.

W ciągu doby spadło tam 300 litrów deszczu. Zginęła co najmniej jedna osoba

W ciągu doby spadło tam 300 litrów deszczu. Zginęła co najmniej jedna osoba

Źródło:
Reuters

Sztab Generalny Ukrainy przekazał, że Rosjanie umyślnie przeprowadzili atak rakietowy na internat w mieście Sudża w obwodzie kurskim, które kontrolowane jest przez wojska ukraińskie. Napisano, że "rosyjska armia teraz zaczęła celowo zabijać własnych cywilów". Rzecznik ukraińskiej armii w tym regionie poinformował, że pod gruzami budynku znalazło się 95 ludzi. Co najmniej cztery osoby nie żyją. Ministerstwo obrony Rosji oskarżyło z kolei Ukrainę o atak na internat.

Rosjanie "zaczęli celowo zabijać własnych cywilów". Ukraińskie wojsko: mamy niepodważalne dowody

Rosjanie "zaczęli celowo zabijać własnych cywilów". Ukraińskie wojsko: mamy niepodważalne dowody

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Buta i arogancja - tak piątkowe zachowanie Zbigniewa Ziobry skomentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Anita Kucharska-Dziedzic, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy. Dodała, że wisi nad nim "miecz sprawiedliwości". Krzysztof Kwiatkowski, senator Koalicji Obywatelskiej, stwierdził, że stawką w tej sprawie jest "zaufanie obywateli do instytucji państwa".

"Miecz sprawiedliwości" nad nim wisi, współpracownicy "już się ewakuowali"

"Miecz sprawiedliwości" nad nim wisi, współpracownicy "już się ewakuowali"

Źródło:
TVN24

W wieku 75 lat zmarł Wojciech Trzciński - kompozytor, pianista, aranżer i producent muzyczny, założyciel niezależnego ośrodka sztuki Fabryka Trzciny. Informację przekazał TVN24 jego syn, Stanisław Trzciński. 

Kompozytor Wojciech Trzciński nie żyje

Kompozytor Wojciech Trzciński nie żyje

Źródło:
TVN24, PAP

Stacja CNN opublikowała nowe nagrania z momentu zderzenia samolotu pasażerskiego linii American Airlines z wojskowym śmigłowcem Black Hawk. Obie maszyny spadły do rzeki Potomak w Waszyngtonie. Do katastrofy doszło w czwartek.

Moment zderzenia w powietrzu. Nowe nagrania

Moment zderzenia w powietrzu. Nowe nagrania

Źródło:
CNN

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Wynika z nich, że premier Viktor Orban w ciągu ostatniego roku zubożał o 4,3 miliona forintów, szef MSZ Peter Szijjarto nadal jest winien swoim rodzicom 30 milionów, a obłożony amerykańskimi sankcjami szef gabinetu premiera Antal Rogan rozpoczął nowy rok z majątkiem o wartości 609 milionów forintów.

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Orban zubożał

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Orban zubożał

Źródło:
PAP

Z analizy zdjęć satelitarnych analityka wywiadu MT Andersona wynika, że wszystkie rosyjskie statki i okręty wojenne opuściły swoją bazę w syryjskim porcie Tartus, na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego i płyną na zachód.

Rosyjskie statki opuściły bazę w Syrii. Płyną na zachód

Rosyjskie statki opuściły bazę w Syrii. Płyną na zachód

Źródło:
PAP

Zbigniew Ziobro opowiada o okolicznościach swojego powrotu do Polski na krótko zanim został zatrzymany w piątek przez policję. - Zauważyłem, że jest za mną ogon w Brukseli. Mam podejrzenia, że to mogły być polskie służby - powiedział. Przyznał, że chodziło o to, "by wszyscy myśleli, że leci do Polski samolotem". Na pytanie, czy jego celem było zmylenie służb, odparł, że w przeszłości był krótko funkcjonariuszem operacyjnym. - Pewne doświadczenia się przydają - dodał.

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Źródło:
tvn24.pl, RMF FM

W listopadzie 2024 roku samolot z Katowic do niemieckiego Dortmundu odleciał bez 42 pasażerów. Nie poczekał na osoby, które utknęły w kolejce do kontroli bezpieczeństwa. Do tej pory żaden z pasażerów nie otrzymał odszkodowania za stracony lot. - Nie ponosimy odpowiedzialności, nie możemy wypłacić odszkodowań - informuje lotnisko. Kto w takim razie odpowiedzialność ponosi?

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Źródło:
tvn24.pl

Raz na cztery lata Jezioro Maltańskie w Poznaniu zmienia w się w "suchy krater". To czas na usunięcie mułu i zalegających śmieci. Za każdym razem, gdy ten popularny zbiornik staje się zupełnie pusty, pojawiają się pytania o "znaleziska". Lista nietypowych rzeczy już jest.

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Źródło:
TVN24

Przewodniczący Rady Europejskiej Antonio Costa był gościem podcastu "Szczyt Europy". W rozmowie z dziennikarzami TVN24 i Polskiego Radia mówił między innymi o kwestiach związanych z obronnością Europy, o współpracy ze Stanami Zjednoczonymi oraz o wojnie w Ukrainie. Podkreślił również kluczowe znaczenie Polski w kontekście ochrony unijnych granic.

Szef Rady Europejskiej: Potrzebujemy trwałego pokoju. Musimy zrobić więcej, działać lepiej i szybciej

Szef Rady Europejskiej: Potrzebujemy trwałego pokoju. Musimy zrobić więcej, działać lepiej i szybciej

Źródło:
TVN24

Trzy i pół miliona złotych, a nie 40 milionów złotych wróciło do budżetu państwa z tak zwanego programu willa plus. To, co minister Przemysław Czarnek rozdał na siedziby różnych fundacji, trudno teraz odzyskać. Jednym z beneficjentów dotacji jest Fundacja "Dumni z Elbląga", w której siedzibie odbywają się teraz kursy numerologii i sensu egzystencji, a jej prezes przekonuje, że "jego stwórcą jest Allah".

Prezes Fundacji "Dumni z Elbląga" nie zwrócił 2 milionów złotych za "willę plus". Dziś wychwala Allaha i numerologię

Prezes Fundacji "Dumni z Elbląga" nie zwrócił 2 milionów złotych za "willę plus". Dziś wychwala Allaha i numerologię

Źródło:
Fakty TVN
Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Po emisji filmu Wojciecha Szumowskiego "Rozproszona zagłada" rozmawiali o nim zaproszeni do studia "Superwizjera" goście. Blogerka i nauczycielka historii dr Agnieszka Jankowiak-Maik mówiła między innymi o tym, jak o Holokauście uczy się w polskich szkołach. - Jest pytanie, jak to dobrze robić, by dzieci i młodzieży nie straumatyzować - powiedziała. Autor reportażu stwierdził, że "jesteśmy na początku drogi z pracą, którą należy wykonać". - My żyjemy w tej przestrzeni, która jest naznaczona zagładą i jako społeczeństwo musimy sobie jakoś z tym poradzić - podkreśliła profesor Magdalena Saryusz-Wolska.

"Żyjemy w przestrzeni naznaczonej zagładą. Musimy sobie jakoś z tym poradzić"

"Żyjemy w przestrzeni naznaczonej zagładą. Musimy sobie jakoś z tym poradzić"

Źródło:
TVN24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Brutalista", serialu "Przesmyk" i fali hejtu po emocjonalnym nagraniu Seleny Gomez.

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

Źródło:
tvn24.pl