Co o kandydatach na prezydenta mówią ich trasy po Polsce

Źródło:
TVN24
W poszukiwaniu kandydata niezdecydowanego
W poszukiwaniu kandydata niezdecydowanegoTVN24
wideo 2/4
W poszukiwaniu kandydata niezdecydowanegoTVN24

Punktem wyjścia kandydata jest rozpoczęcie kampanii tam, gdzie widać będzie euforię, ale potem zadaniem sztabu jest dobrze przewidzieć, gdzie są wyborcy, którzy jeszcze nie są przekonani, że na naszego kandydata zagłosują. Marcin Gutowski, reporter "Czarno na białym", sprawdzał, co można wyczytać z trasy podróży poszczególnych kandydatów.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek trzeciego czerwca ogłasza datę wyborów prezydenckich i tym samym rozpoczyna nową, wyjątkowo intensywną i krótką, kampanię. Kandydaci znów ruszają w Polskę. To, dokąd trafią, mówi o nich bardzo wiele. Jeśli o całej kampanii miałoby świadczyć to, gdzie kandydat ją zaczyna, to tę ostatnią główni konkurenci rozpoczęli w swoich bastionach. Andrzej Duda kampanię rozpoczął w południowo-wschodniej Polsce. - Trzeba ustawy składać do Sejmu, trzeba je przyjmować i trzeba je wreszcie zatwierdzić, czyli podpisać – mówił do zgromadzonych w Chełmie. Pięć lat temu Andrzej Duda wygrał w Chełmie pewnie, bo różnicą ponad 10 punktów procentowych, w drugiej turze. - Będziecie mieli państwo nowy dworzec kolejowy na miarę Chełma przyszłości, tego, jaki on powinien być i na jaki zasługuje - obiecywał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W tym samym czasie nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zaczynał kampanię w mateczniku Platformy Obywatelskiej. – Czwarty czerwca to są urodziny wolnej Polski i gdzie mogłem być, jak nie tu, w Gdańsku – mówi podczas obchodów Dnia Wolności i Praw Obywatelskich. W poprzednich wyborach kandydat Platformy Obywatelskiej wygrał w Gdańsku z potężną przewagą ponad 25 punktów procentowych. – To tutaj w roku 1980 zaczęła się nasza droga do wolności – zwraca uwagę Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski przedstawił "Program dla Polek"Paweł Supernak/PAP

- Jak śmieją dzisiaj mówić o solidarności, skoro Solidarność przeciwko nim protestowała – mówi w tym czasie w Chełmie prezydent Andrzej Duda. – Jeśli ktoś jest ofiarą stłuczki z rządowymi limuzynami, nie może się doczekać ani doprosić o sprawiedliwość, dzisiaj naszym obowiązkiem jest stanie przy słabszych. To jest właśnie nowa solidarność – podkreśla Rafał Trzaskowski w Gdańsku.

Tego samego popołudnia, gdy kandydaci największych partii z odległości około 600 kilometrów obrzucali się oskarżeniami, Krzysztof Bosak rozpoczynał kampanię w Białymstoku, mieście znanym z mocnego ruchu narodowego, ale też zamiłowania do muzyki. – Niech się boją. Zaskoczmy ich, pokażmy siłę, pokażmy, jak wieje wiatr historii – apelował kandydat Konfederacji.

Zupełnie inny początek kampanii wybrał Szymon Hołownia, który, co prawda, wystartował w stolicy i okolicach, ale już chwilę później był na południowym-wschodzie kraju. Zatrzymał się w Godziszowie, miejscowości, w której pięć lat temu Andrzej Duda wręcz zmiażdżył wyborczego rywala, uzyskując 94,2 procent głosów. – Zbudować Polskę choćby za pięć czy dziesięć lat, taką, której wyborca PiS będzie mógł z wyborcą Platformy normalnie usiąść i porozmawiać, i to się mordobiciem po dwóch głębszych nie skończy – życzy sobie niezależny kandydat na prezydenta.

Robert Biedroń zaczynał swoją kampanię rzut beretem od Godziszowa, w Kraśniku. - Buduje się CPK, wielką inwestycję za prawie 100 miliardów złotych. Na to są pieniądze, a na ratowanie szpitala w Kraśniku nie ma. To państwo postawione jest na głowie – zwraca uwagę kandydat Lewicy. Godzinę później w dokładnie w tej samej sprawie i w tym samym mieście mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. – Będę wtedy natychmiast do was przyjeżdżał i obronimy każde miejsca pracy – obiecuje.

Zatem początki kampanijne tras wszystkich kandydatów, poza Szymonem Hołownią, zdały się przewidywalne. Ciekawsze miałoby być to, co dalej. – Poprowadzą nas drogą rozwoju przez najbliższe lata. Droga, która zaczęła się od tego, że powiedzieliśmy: Polska musi być państwem jednakowo rozwiniętym – mówi w Stalowej Woli Andrzej Duda. Tymczasem droga ubiegającego się o reelekcję prezydenta pokazuje, że ominął dokładnie połowę województw i wybrał ją zgodnie z utrwalonymi partyjnymi podziałami. Nie odwiedził regionów zwyczajowo głosujących na kandydatów Platformy Obywatelskiej: województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego czy lubuskiego, ale też zignorował tradycyjnie głosujące na PiS województwa: podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie czy podlaskie.

- Rafał Trzaskowski nie ominie żadnego regionu i będzie wszędzie tam, gdzie są wyborcy – zapewnia rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Ale Trzaskowski wszędzie nie był. Po starcie w Gdańsku odwiedzał już tylko centrum i południe kraju, omijając bastiony Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej, nie licząc wiecu w Poznaniu jeszcze przed oficjalnym startem kampanii. – Czasu nie jest wiele. Ten czas na kampanię został maksymalnie skrócony. PiS, spodziewając się kłopotów z nowym kandydatem, starał się tak ograniczyć czas kampanii, żeby Rafał Trzaskowski nie mógł wszędzie dotrzeć – uważa Jan Grabiec.

- Będę jeździł ja, moi współpracownicy, nasi wolontariusze. Pojedziemy przez całą Polską – mówi Szymon Hołownia. Jego trasa rzeczywiście sprawiała wrażenie intensywnej. Kandydat ominął jedynie Śląsk – Górny i Dolny, Warmię i Mazury, Świętokrzyskie oraz rodzinne Podlasie. – Kampanii nienawidzę z całego serca, ale ją też kocham – mówi.

Szymon Hołownia odwiedził do środy 33 miejscowości, co daje mu drugą lokatę tuż przed Andrzejem Dudą, ale cichym zwycięzcą tego kampanijnego zestawienia jest Władysław Kosiniak-Kamysz. Kandydat ludowców w ciągu dwóch tygodni odwiedził aż 35 miejscowości, pomijając jednak całkowicie północno-zachodnią ścianę kraju, co może wskazywać, że walczy przede wszystkim o głosy bardziej konserwatywnych i przywiązanych do tradycji wyborców z uboższych regionów kraju. Jako jedyny odwiedził też Warmię i Mazury.

Robert Biedroń, przeciwnie do lidera PSL, zdaje się stawiać na liberalnego wyborcę z zachodu kraju. Odbył jednak zaledwie 19 spotkań z wyborcami, niemal dwukrotnie mniej niż Władysław Kosiniak-Kamysz. Gorzej pod tym względem wypada jedynie Krzysztof Bosak z 17 spotkaniami wyborczymi, ale z podobną do Roberta Biedronia trasą opartą na wizytach w zachodnich i południowych województwach. Kandydat Konfederacji jako jedyny pojechał agitować na Podkarpacie.

Gdy popatrzy się na wyniki drugiej tury wyborów z 2015 roku i nałoży na nie aktualną trasę Andrzeja Dudy można dostrzec, że odwiedzone przez niego miejsca niemal po równo rozkładają się pomiędzy województwa, w których wygrywał i przegrywał pięć lat temu. Wyniki poprzednich wyborów w województwach dokładnie na pół dzielą także wyborczy szlak Rafała Trzaskowskiego.

Krzysztof Bosak w Białymstoku zapowiadał, że planuje odwiedzić wszystkie województwa, ale raczej nie zdoła zrealizować tego planu, choć, rzeczywiście, jako jedyny spośród kandydatów nie zawitał do żadnej wsi czy małego miasteczka. Odwiedził za to najwięcej wielkich miast. Do podobnego wyniku zbliżył się tylko najpopularniejszy wśród wielkomiejskich wyborców Rafał Trzaskowski, który o połowę razy więcej był w średnich i dużych miastach, ale jego sztabowcy podkreślają, że był też na wsi i pewnie nieraz odwiedzi tereny wiejskie.

Jak powiedział niegdyś były lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna: "wybory wygrywa się w Końskich, a nie w Wilanowie". Tam we wtorek był Robert Biedroń i pytał o kolej w Końskich. Wcześniej w miejscowości tej Andrzej Duda składał podpis pod ustawą o transporcie kolejowym. Prezydent cytat z politycznego rywala wykorzystał na swoją korzyść w Rykach. – Grzegorz Schetyna powiedział kiedyś, że wybory wygrywa się w Rykach, a nie w miasteczku Wilanów, więc to całkiem niezły prognostyk – mówi.

Odwiedzone miejscowości przez kandydatów na prezydentaTVN24

Obok Władysława Kosiniaka-Kamysza to właśnie Andrzej Duda odwiedził najwięcej małych miejscowości w tej kampanii, ale niektóre jako kandydat, a dodatkowe jako głowa państwa. W Bytowie jako prezydent wizytował fabrykę mebli, a kilkadziesiąt minut później już jako kandydat spotyka się z wyborcami w Kościerzynie, by po kolejnych dwóch godzinach znów jako głowa państwa w niewielkim Lipuszu wręczać promesy na zakup wozów strażackich dla strażaków ochotników.

Jak pokazują twarde dane z poprzednich wyborów prezydenckich, to właśnie mieszkańcy wsi i miasteczek mieli największy wpływ na wynik, bo stanowili ponad 42 procent wszystkich wyborców. – Ludzie są naprawdę spragnieni tego, żeby ktoś z nimi wreszcie o tej Polsce zaczął rozmawiać, a nie tylko do nich przemawiać – mówi Szymon Hołownia. Statystyki pokazują, że to przede wszystkim na mieszkańcach wsi i małych miejscowości postawili w tej kampanii Andrzej Duda, Szymon Hołownia czy Władysław Kosiniak-Kamysz. W przeciwieństwie do Rafała Trzaskowskiego, Roberta Biedronia i Krzysztofa Bosaka, którzy skierowali się w większym stopniu ku elektoratowi z dużych miast. Ostatnie dni kampanii mogą przesądzić, która z tych dróg okaże się najskuteczniejsza i doprowadzi kandydata do celu.

Udział w wyborach prezydenckich w 2015 roku według miejsca zamieszkaniaTVN24

Autorka/Autor:Marcin Gutowski

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Pracownik stacji paliw w Markach został poszkodowany w trakcie napadu. Policja poszukuje sprawcy tego zdarzenia. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że mężczyzna został zaatakowany ostrym narzędziem.

Napad na stację paliw w Markach. Pracownik raniony ostrym narzędziem

Napad na stację paliw w Markach. Pracownik raniony ostrym narzędziem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Za pracę w niedzielę i święta pracownikowi przysługuje dzień wolny lub dodatek do wynagrodzenia w wysokości 100 procent za każdą godzinę pracy - podkreśliła radca prawny doktor Monika Wieczorek. Wskazała też, że w niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Źródło:
PAP
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W Nowym Jorku spadł śnieg i zrobiło się biało. Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) poinformowała, że są to pierwsze, mierzalne grudniowe opady w tym mieście od trzech lat.

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Źródło:
Reuters, NBC New York

Podczas świątecznego dnia przeciętny Polak zje sześć tysięcy kalorii, a niektórzy nawet 10 tysięcy – wskazuje profesor Danuta Figurska–Ciura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zapotrzebowanie dla zdrowego, dorosłego człowieka o masie 60-70 kilogramów to około dwa tysiące kalorii dziennie.

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Źródło:
PAP

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

Nasza gospodarka przygotowuje się do kolejnych sankcji po objęciu władzy przez Donalda Trumpa - przekazał prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel. W przemówieniu zaznaczył, że kończący się rok był "jednym z najgorszych w ostatnim dziesięcioleciu".

"Praktycznie żyjemy z dnia na dzień"

"Praktycznie żyjemy z dnia na dzień"

Źródło:
PAP

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Samolot marynarki wojennej USA został trafiony nad Morzem Czerwonym najprawdopodobniej w wyniku "bratobójczego ognia". Zmusiło to dwóch pilotów do katapultowania się - poinformowała agencja Associated Press.

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

Źródło:
PAP

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Na Kamczatce został odnaleziony samolot An-2, który zniknął z radarów trzy dni temu. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby. Wszyscy żyją - oznajmił w niedzielę Siergiej Lebiediew, regionalny minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Źródło:
RBK, Izwestija, Kam24

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl