Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Górczewska znów otwarta dla samochodów. Wróciły po ponad trzech latach przerwy

TVN Warszawa | Wola

Autor:
katke/ran/dg
Źródło:
tvnarszawa.pl
Górczewska została otwarta po trzech latach Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Drogowcy otworzyli Górczewską

Fragment Górczewskiej w rejonie stacji metra Księcia Janusza został otwarty w piątek. Był zamknięty w związku z budową stacji metra.

Jak podaje urząd miasta, stacje wolskiego odcinka drugiej linii metra: Płocka, Młynów i Księcia Janusza są już gotowe. Inwestycja czeka tylko na potrzebne opinie i zgody. Z nowego odcinka linii M2 pasażerowie mają skorzystać wiosną 2020 roku.

Przywrócili ruch na Górczewskiej

Dla kierowców dostępna jest już Płocka. Drogowcy pracują jeszcze w rejonie stacji Młynów. Na odcinku od ulicy Syreny do Młynarskiej częściowo zakończyła się przebudowa - trwają jeszcze roboty brukarskie.

Natomiast w piątek od godziny 12 sukcesywnie przywracano ruch na Górczewskiej: na zachód od alei Prymasa Tysiąclecia, w rejonie wybudowanej stacji Księcia Janusza. W godzinach popołudniowych Górczewska ponownie uzyskała połączenie z ulicami: Ciołka, Księcia Janusza i Olbrachta. Jak przekazał reporter tvnwarszawa.pl, Mateusz Szmelter, początkowo skrzyżowania z trzema prostopadłymi do Górczewskiej ulicami były zamknięte.

- Prawdopodobnie policja nie dopuściła ich do ruchu ze względu na niedziałające światła. Teraz sygnalizacja jest już włączona - powiedział przed godziną 17 Szmelter.

Organizacja ruchu na Górczewskiej
UM Warszawa

Od teraz, od skrzyżowania z ulicami Deotymy i Elekcyjną, można dojechać do Góralskiej. Dalej prosto, w kierunku Bemowa, mogą jeździć tylko autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON (miejski transport osób niepełnosprawnych) i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle.

Z kolei skrajnie prawym pasem będzie można dojechać do centrum handlowego.

Ze wschodniego wyjazdu z centrum handlowego z sygnalizacją świetlną można pojechać tylko w lewo – w Górczewską, w kierunku Śródmieścia.

Zmienią się trasy autobusów

Autobusy nocne zmieniły swoje trasy z piątku na sobotę, a linii dziennych od sobotniego poranka. Linia N42 w wybranych kursach, będzie jeździła Wolską i Redutową, a następnie zawracała na rondzie przy ulicy Jana Olbrachta.

Objazd na Górczewskiej
UM Warszawa

Trasa linii 129 będzie prowadziła ulicami: Jana Olbrachta – Górczewska – Ciołka – Newelska – Księcia Janusza – Obozowa – Koło (powrót: Obozowa – Ciołka).

Autobusy linii 154 wrócą na podstawową trasę przebiegającą ulicami: Jana Olbrachta – Redutowa – Kasprzaka (powrót: Kasprzaka – Ordona – Wolska – Redutowa).

Linia 197 pojedzie ulicami: Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – Księcia Janusza) – Górczewska – Jana Olbrachta – Redutowa. Tak jak dotychczas kursować będą autobusy linii: E-2, 105, 109, 136, 155, 167, 171, 184, 190, 520 i 523.

Na wysokości centrum handlowego trwa jeszcze budowa kolejnego odcinka metra i stacji Ulrychów. Z tego powodu zamknięta dla ruchu została południowa część Górczewskiej na odcinku od zjazdu na ślimak prowadzącym na teren galerii handlowej do Białowiejskiej. Kierowcy jadący od strony Bemowa mogą dojechać południową jezdnią Górczewskiej tylko do tego zjazdu.

Źródło: tvnarszawa.pl

katke/ran/dg