Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Włochy

Usterka samolotu do Monachium. Musiał zawrócić na Lotnisko Chopina

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
mj,
katke
/ r
Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl
ShutterstockSamolot do Monachium zawrócony na Lotnisko Chopina (zdj. ilustracyjne)

W poniedziałek przed południem doszło do usterki samolotu lecącego na trasie Warszawa - Monachium. Pasażerowie polecą inną maszyną.

Informację otrzymał najpierw Kontakt24. Chodzi o samolot PLL LOT (LO 351) z Warszawy do Monachium, który został zawrócony na Lotnisko Chopina. Kontakt24 zapytał o to rzecznika PLL LOT Krzysztofa Moczulskiego. - Potwierdzam, że samolot do Monachium został zawrócony do Warszawy. Z informacji, jakie na ten moment posiadam, przyczyną jest usterka techniczna. Nie znam szczegółów. Pasażerowie zostaną przesadzeni do innej maszyny i będą kontynuować lot do Monachium. Podmiana samolotu potrwa około 40-50 minut – przekazał przed godziną 11.

Strony informujące o opóźnieniach, takie jak flightstats.pl przekazują, że lot z Warszawy do Monachium z 8.35 został przełożony na godzinę 11.10.

Jak ustalił Kontakt24, nie jest to ta sama maszyna, która miała problemy z lotem do Bukaresztu w niedzielę, o czym informowaliśmy na tvnwarszawa.pl. Przekazywaliśmy wówczas, że ten sam samolot z powodu usterek został w sumie zawrócony dwa razy. Kilka dni wcześniej informowaliśmy z kolei o odwołanym locie z Warszawy do Zielonej Góry. Powodem było potrącenie zająca przez maszynę jeszcze na pasie startowym.

Informowaliśmy też o lądowaniu śmigłowca na garwolińskiej stacji paliw:

Pilot przepchnął śmigłowiec do dystrybutora paliwArtur R., Kontakt 24

Autor:mj, katke / r

Źródło: Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości