Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Afera korupcyjna z udziałem byłego burmistrza. CBA w urzędzie wojewódzkim

  TVN Warszawa | Włochy

  Autor:
  dg/b
  Źródło:
  PAP, tvnwarszawa.pl
  Urząd Dzielnicy WłochyBurmistrz Włoch zatrzymany przez CBA

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do biura urzędu wojewódzkiego w ramach śledztwa dotyczącego Artura W. Były burmistrz dzielnicy Włochy został zatrzymany pod koniec października ubiegłego roku. Jak podawało CBA, urzędnik przyjął łapówkę od dewelopera.

  "Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczają dokumentację w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Czynności prowadzone są na polecenie stołecznej Prokuratury Okręgowej. Mają one związek ze śledztwem dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych przez byłego burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy w zamian za korzystne decyzje administracyjne dotyczące warunków zabudowy" - poinformowało w poniedziałek Centralne Biuro Antykorupcyjne.

  Sprawa Artura W.

  Pod koniec października ubiegłego roku Artur W., były burmistrz Włoch, został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych łapówki.

  Według CBA, Artur W. wziął pieniądze od przedsiębiorcy budowlanego Sabriego B. W zamian za łapówki miał wydawać korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne.

  Prokuratura przedstawiła Arturowi W. zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 200 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień.

  Na początku listopada rada dzielnicy Włochy podjęła decyzję o odwołania Artura W. ze stanowiska burmistrza. Wyrzucono go także z Platformy Obywatelskiej.

  Wcześniejsze zarzuty

  Artur W. w poprzedniej kadencji pełnił funkcję wiceburmistrza Bielan. W sierpniu żoliborska prokuratura postawiła mu zarzut w związku ze śmiertelnym wypadkiem 16-letniej rolkarki, do którego doszło na niedokończonej ścieżce rowerowej w parku Stawy Kellera. Zdaniem śledczych, jako wiceburmistrz nadzorujący dzielnicowe inwestycje "nie zapewnił on bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego".

  Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o szczegółach związanych z zatrzymaniem burmistrza Włoch:

  Zatrzymanie burmistrza Włoch przez CBA

  Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówkiTVN24
  wideo 2/6

  Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

  dg/b