Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Koronawirus w przedszkolu w Wesołej. "Trwa dochodzenie epidemiologiczne"

TVN Warszawa | Wesoła

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plPrzedszkole "Kubuś" przy Jeździeckiej w Wesołej

Chodzi o przedszkole przy Jeździeckiej. Informację otrzymaliśmy na Kontakt24. Z wiadomości wynika, że zakażenie zdiagnozowano u jednego z podopiecznych placówki oraz u rodziców dziecka.

Przekazaną informację potwierdziła Elżbieta Nowicka, właścicielka przedszkola. Jak poinformowała, o zakażeniu u jednego z dzieci i jego rodziców dowiedziała się w środę wieczorem. - Przedszkole zostało zamknięte. Bezpośredni kontakt z zakażonym dzieckiem miało dwóch pracowników oraz dzieci z dziesięcioosobowej grupy. Rodzice zostali poinformowani. Dziś dzwonił sanepid z prośbą o przekazanie numerów telefonów do pracowników - powiedziała Nowicka.

Właścicielka placówki przekazała wszystkim pracownikom, aby pozostali w domach i czekali na kontakt ze strony sanepidu. Jak poinformowała, od momentu wznowienia działalności przedszkola regularnie przychodzi do niego 41 dzieci spośród 120 zapisanych.

Jak poinformowała Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, od czwartkowego rana trwało dochodzenie epidemiologiczne w tej sprawie. - Powiatowy Inspektor Sanitarny jest w kontakcie z dyrekcją przedszkola. Ustalane są wszystkie kontakty z chorym dzieckiem, zarówno wśród pracowników przedszkola, jak i innych dzieci. Zakażone dziecko ostatni raz było w przedszkolu 19 czerwca. Obecnie przebywa w izolacji domowej wraz z rodzicami, którzy również są chorzy - przekazała Narożniak.

Zakażenia na Mazowszu i w Warszawie

Do tej pory informowaliśmy na tvnwarszawa.pl o dwóch przedszkolach: we Włochach i Wilanowie, gdzie zdiagnozowano koronawirusa wśród dzieci lub pracowników. W obu przypadkach placówki zostały zamknięte i objęte dezynfekcją.

W czwartek rano Ministerstwo Zdrowia raportowało o 298 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Na Mazowszu potwierdzono 29 zachorowań.

Po godzinie 14 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o kolejnych 12 osobach zakażonych koronawirusem w Warszawie. W ciągu ostatniej doby nikt nie zmarł w wyniku powikłań związanych z COVID-19.

Koronawirus u przedszkolaka z placówki przy Ryżowej

Sytuacja po wykryciu koronawirusa u dzieckaTVN24
wideo 2/3

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: