Wesoła

Wesoła

Policja: przestępczość spada. Mniej włamań, kradzieży, bójek

Stołeczna policja przekonuje, że w ciągu ostatnich 10 lat spadła liczba przestępstw w Warszawie, a na dowód pokazuje statystyki. Wciąż jest jednak problem z kradzieżami - najczęściej dochodzi do nich w rejonie Śródmieścia, Pragi Południe, a także na obrzeżach: w Wawrze, Rembertowie i Wesołej.

Remontują Trakt Brzeski. Niedziela na razie bez utrudnień

Trwa remont nawierzchni na fragmencie Traktu Brzeskiego. W sobotę spowodował ogromne utrudnienia. W niedzielę ruch odbywa się płynnie. Gorzej może być po południu, gdy zaczną się powroty z weekendu.Drogowcy pracują na jezdni w stronę Lublina, między ul. 1. Praskiego Pułku a granicami miasta. Kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie w każdą stronę, na jezdni prowadzącej w kierunku Warszawy. W piątek i sobotę na tym odcinku tworzyły się ogromne korki.

Frezują Trakt Brzeski. Korek na wylotówce na Lublin

Przykra niespodzianka czeka na kierowców, którzy chcą wyjechać ze stolicy w stronę Mińska Mazowieckiego i Lublina. Drogowcy w piątek w nocy zamknęli fragment Traktu Brzeskiego – wymieniają tam nawierzchnię. Kierowcy utknęli w długim korku.

Startuje Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza

We wtorek startuje 58. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Prolog imprezy, podobnie jak przed rokiem, rozegrany zostanie na służewieckim Torze Wyścigów Konnych. W środę zmagania rozpoczną się w dzielnicy Wesoła, skąd kolarze pojadą do Ciechanowa.

Spór o wschodnią obwodnicę. Wojewoda krytykuje wybór drogowców

Wojewoda Mazowiecki ostro skrytykował wybrany przez drogowców wariant Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Jego zdaniem promowany przez GDDKiA przebieg nowej trasy przez Wesołą "zaciąży na życiu setek tysięcy mieszkańców Warszawy". Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wciąż jednak przekonuje, że wybrany wariant jest "obiektywnie optymalny".

Najlepsze, najpiękniejsze. Wybierali psie ideały

W sobotę oraz w niedzielę w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Na hipodromie w Starej Miłosnej stawiło się blisko 2500 zwierzaków. Przedstawiciele ponad 200 ras przyjechali z 23 krajów. Zwierzęta były oceniane w rozmaitych kategoriach. Wybierano między innymi najpiękniejszą parę, najładniejsze szczenię oraz sa weterana.

Procesje Bożego Ciała w całym mieście. Utrudnienia i objazdy

W czwartek ulicami Warszawy przejdą procesje Bożego Ciała, największe tradycyjnie przez Stare Miasto i Pragę Północ. Utrudnień trzeba spodziewać się także w innych częściach miasta. Na zmiany powinni się przygotować pasażerowie komunikacji miejskiej. W piątek stołeczne autobusy i tramwaje będą jeździć według sobotnich rozkładów.

Zmiany w odbiorach śmieci. Trawę i liście wywiozą częściej

Dwa razy w miesiącu, a nie - jak dotąd - tylko raz mają być odbierane odpady zielone od właścicieli domów jednorodzinnych w Warszawie - wynika z projektu zmiany regulaminu utrzymania czystości i porządku miasta. Odbiór ma się zaczynać w kwietniu, a nie - jak teraz - w maju. Zmiany to wynik uwag mieszkańców.

Tędy pobiegnie Wschodnia Obwodnica Warszawy

Wiemy jak dokładnie przebiegnie Wschodnia Obwodnica Warszawy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała ostateczny wariant budowy najdłuższego odcinka trasy. WOW prowadzić będzie przez Sulejówek. Inwestycja ma powstać do 2020 roku.

Protesty przyniosły skutek. 151 i 411 wracają do centrum

Władze miasta ugięły się pod presją mieszkańców Gocławia i Starej Miłosny. Od poniedziałku trasy linii 151 i 411 zostaną wydłużone do centrum. Wcześniej Zarząd Transportu Miejskiego przekonywał, że zmiany byłyby "mało rozsądne".Mieszkańcy tych rejonów przekonywali, że wraz z wprowadzeniem korekt tras linii 151 i 411 zostali odcięci od centrum miasta. Ci z Gocławia protestowali na jednym z popularnych portali społecznościowych, gdzie powstał profil "Nie dla upychania Gocławia w M2".

Nie tylko Gocław. Rembertów i Stara Miłosna także krytykują zmiany

Po zamknięciu mostu Łazienkowskiego i otwarciu II linii metra ZTM zafundował mieszkańcom Gocławia komunikacyjną rewolucję. Gocławianie krytykują na forum tvnwarszawa.pl brak bezpośredniego autobusu do centrum, choć są i tacy, którzy zmiany oceniają pozytywnie. Głosy krytyki zaczynają docierać także z Rembertowa i Starej Miłosny.

5 najbardziej zakorkowanych miejsc w Warszawie

Po Warszawie jeździ się ostatnio zdecydowanie gorzej, niż jeszcze na początku roku. Powiedzą to wszyscy kierowcy, którzy codziennie tracą cenne minuty stojąc w korkach. Na złą sytuację na stołecznych ulicach ma wpływ zamknięcie mostu Łazienkowskiego, ale także wielkie remonty takie jak przebudowa Trasy AK. Pokusiliśmy się o wybór pięciu najbardziej zakorkowanych stołecznych miejsc i arterii. O to nasza lista.

Kradł z samochodów dosłownie wszystko: perfumy, ubrania, okulary

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o 16 kradzieży z włamaniem. Kradł z samochodów dosłownie wszystko, począwszy od sprzętów elektronicznych, elektronarzędzi przez foteliki dziecięce, odzież, perfumy, aż po okulary słoneczne. Łączna wartość strat wyniosła 30 tysięcy złotych.

Rolnicy zapowiadają przyjazd do stolicy. Będą utrudnienia. "Po to jest blokada"

Jeśli rząd nie podpisze porozumienia z rolnikami, w czwartek przed kancelarią premiera powstanie zielone miasteczko - poinformował w poniedziałek Sławomir Izdebski, szef rolniczego OPZZ. Jak mówił, rolnicy przyjadą do Warszawy autokarami, a nie ciągnikami. - Jeśli premier podpisze porozumienie, to wrócimy do domu, mamy co robić - powiedział.

Ciągniki na wylotówce. Nagranie z Błękitnego 24

Od środy rolnicy blokowali drogę w kierunku Warszawy. Stali na Trakcie Brzeskim, na rogatkach stolicy. Policja w czwartek rano poprosiła ich o jak najszybsze odblokowanie drogi. Ci jednak zdecydowali, że zostaną do południa. Skalę protestu dobrze widać na zdjęciach z Błękitnego 24.

Blokady Warszawy nie było. Rolnicy zostają na rogatkach

Miał być "marsz gwiaździsty", utrudnienia na wjazdach do Warszawy oraz spora demonstracja przed Ministerstwem Rolnictwa. Skończyło się głównie na problemach na jednej drodze wjazdowej do stolicy i protestem ok. 200 osób przed gmachem resortu. W środę protest rolników nie zablokował stolicy. Zapowiadają jednak kolejne, o wiele większe.

PO traci dzielnice. Nieoficjalne wyniki

Państwowa Komisja Wyborcza wciąż nie podała oficjalnych wyników w wyborach do rad dzielnic. Lokalni politycy na własną ręką gromadzą dane. Wynika z nich, że w 11 dzielnicach Platforma Obywatelska będzie mogła rządzić samodzielnie lub wspólnie z inną partią. Dużym zaskoczeniem jest wyrwanie z rąk Platformy Śródmieścia i Bemowa. Czy będzie też musiała oddać władzę na Targówku i w Rembertowie?