Wesoła

Wesoła

Wojewoda Mazowiecki ostro skrytykował wybrany przez drogowców wariant Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Jego zdaniem promowany przez GDDKiA przebieg nowej trasy przez Wesołą "zaciąży na życiu setek tysięcy mieszkańców Warszawy". Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wciąż jednak przekonuje, że wybrany wariant jest "obiektywnie optymalny".

W sobotę oraz w niedzielę w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Na hipodromie w Starej Miłosnej stawiło się blisko 2500 zwierzaków. Przedstawiciele ponad 200 ras przyjechali z 23 krajów. Zwierzęta były oceniane w rozmaitych kategoriach. Wybierano między innymi najpiękniejszą parę, najładniejsze szczenię oraz sa weterana.

W czwartek ulicami Warszawy przejdą procesje Bożego Ciała, największe tradycyjnie przez Stare Miasto i Pragę Północ. Utrudnień trzeba spodziewać się także w innych częściach miasta. Na zmiany powinni się przygotować pasażerowie komunikacji miejskiej. W piątek stołeczne autobusy i tramwaje będą jeździć według sobotnich rozkładów.

Dwa razy w miesiącu, a nie - jak dotąd - tylko raz mają być odbierane odpady zielone od właścicieli domów jednorodzinnych w Warszawie - wynika z projektu zmiany regulaminu utrzymania czystości i porządku miasta. Odbiór ma się zaczynać w kwietniu, a nie - jak teraz - w maju. Zmiany to wynik uwag mieszkańców.

Wiemy jak dokładnie przebiegnie Wschodnia Obwodnica Warszawy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała ostateczny wariant budowy najdłuższego odcinka trasy. WOW prowadzić będzie przez Sulejówek. Inwestycja ma powstać do 2020 roku.

Władze miasta ugięły się pod presją mieszkańców Gocławia i Starej Miłosny. Od poniedziałku trasy linii 151 i 411 zostaną wydłużone do centrum. Wcześniej Zarząd Transportu Miejskiego przekonywał, że zmiany byłyby "mało rozsądne".Mieszkańcy tych rejonów przekonywali, że wraz z wprowadzeniem korekt tras linii 151 i 411 zostali odcięci od centrum miasta. Ci z Gocławia protestowali na jednym z popularnych portali społecznościowych, gdzie powstał profil "Nie dla upychania Gocławia w M2".

Po zamknięciu mostu Łazienkowskiego i otwarciu II linii metra ZTM zafundował mieszkańcom Gocławia komunikacyjną rewolucję. Gocławianie krytykują na forum tvnwarszawa.pl brak bezpośredniego autobusu do centrum, choć są i tacy, którzy zmiany oceniają pozytywnie. Głosy krytyki zaczynają docierać także z Rembertowa i Starej Miłosny.

Po Warszawie jeździ się ostatnio zdecydowanie gorzej, niż jeszcze na początku roku. Powiedzą to wszyscy kierowcy, którzy codziennie tracą cenne minuty stojąc w korkach. Na złą sytuację na stołecznych ulicach ma wpływ zamknięcie mostu Łazienkowskiego, ale także wielkie remonty takie jak przebudowa Trasy AK. Pokusiliśmy się o wybór pięciu najbardziej zakorkowanych stołecznych miejsc i arterii. O to nasza lista.

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o 16 kradzieży z włamaniem. Kradł z samochodów dosłownie wszystko, począwszy od sprzętów elektronicznych, elektronarzędzi przez foteliki dziecięce, odzież, perfumy, aż po okulary słoneczne. Łączna wartość strat wyniosła 30 tysięcy złotych.

Jeśli rząd nie podpisze porozumienia z rolnikami, w czwartek przed kancelarią premiera powstanie zielone miasteczko - poinformował w poniedziałek Sławomir Izdebski, szef rolniczego OPZZ. Jak mówił, rolnicy przyjadą do Warszawy autokarami, a nie ciągnikami. - Jeśli premier podpisze porozumienie, to wrócimy do domu, mamy co robić - powiedział.

Od środy rolnicy blokowali drogę w kierunku Warszawy. Stali na Trakcie Brzeskim, na rogatkach stolicy. Policja w czwartek rano poprosiła ich o jak najszybsze odblokowanie drogi. Ci jednak zdecydowali, że zostaną do południa. Skalę protestu dobrze widać na zdjęciach z Błękitnego 24.

Miał być "marsz gwiaździsty", utrudnienia na wjazdach do Warszawy oraz spora demonstracja przed Ministerstwem Rolnictwa. Skończyło się głównie na problemach na jednej drodze wjazdowej do stolicy i protestem ok. 200 osób przed gmachem resortu. W środę protest rolników nie zablokował stolicy. Zapowiadają jednak kolejne, o wiele większe.