Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

TVN Warszawa | Ursynów

Strażacy interweniowali na dachu sali gimnastycznej. Pomocy potrzebował uwięziony ptak

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
dg/pm
Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl
Gosia/Kontakt24Interwencja strażaków na Ursynowie

Do zdarzenia doszło we wtorek przed południem na Hirszfelda. Strażacy pomogli zwierzęciu, które zaklinowało się w blaszanym elemencie dachu.

Zdjęcia z interwencji strażaków otrzymaliśmy na Kontakt 24. Ich autorką jest pani Małgorzata, która po rozmowie z jednym z ratowników dowiedziała się, że pomocy potrzebował uwięziony na dachu budynku należącego do szkoły ptak.

- Prawdopodobnie strażaków powiadomił ktoś ze szkoły. Ptak uwięziony był pod blachą znajdującą się na dachu. Jak zaznaczyli interweniujący panowie, strażacy nie odmawiają, jeśli jakieś zwierzę potrzebuje pomocy - opowiada pani Małgorzata.

Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem. - Zgłoszenie dotyczyło ptaka uwięzionego na dachu sali gimnastycznej. Strażacy podjęli działania w celu uwolnienia zwierzęcia, jednak ostatecznie ptak odfrunął - poinformował Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej.

Autor:dg/pm

Źródło: Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/Gosia