Most zamknięty dla samochodów. Strażacy i policjanci będą... biegać

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Most zamknięty dla samochodów Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Prace na moście w Wierzbicy

Most w Wierzbicy już zamknięty. Mieszkańcy okolic Serocka muszą nadrabiać wiele kilometrów albo przeprawę pokonywać pieszo. Służby zapewniają, że po dwóch stronach mostu zostawiły wozy. Jak będzie trzeba to... pobiegną.

- Z mostu od poniedziałku skorzystają tylko piesi. Prace już się rozpoczęły – opisuje Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl, który w poniedziałek był w Wierzbicy.

Co z interwencją służb?

O remoncie pisaliśmy na tvnwarszawa.pl. Latem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg i wybrała wykonawcę. Nieco później mieszkańcy okolicznych miejscowości dowiedzieli się, że prace będą wiązały się z całkowitym zamknięciem mostu dla ruchu kołowego. Od tego czasu czekali na oficjalną informację, kiedy zaczną się utrudnienia. Stało się to dziś.

Utrudnień jest całkiem sporo, bo najbliższa przeprawa przez Narew znajduje się w oddalonym o ponad 20 kilometrów na północ Pułtusku. Problem mają mieszkańcy dojeżdżający do pracy, szkół, lekarza, sklepu czy urzędu. Osoby mieszkające po wschodniej stronie Narwi, które podróżują do Warszawy, mogą wybrać trasę przez Wyszków, ale to również blisko 30 dodatkowych kilometrów w jedną stronę.

Kolejną kwestią, którą jeszcze przed zamknięciem mostu podnosili mieszkańcy, jest bezpieczeństwo. Co z interwencjami służb; straży pożarnej, policji? – dopytywali.

Teraz służby – zarówno straż pożarna i policja – zapewniają, że po każdej stronie mostu mają swoje wozy. - Kiedy będzie potrzeba policjanci przebiegną przez most i wsiądą do radiowozu – zapowiada Justyna Stopińska z policji w Legionowie.

Jednak w poniedziałek nasz reporter nie widział w okolicy mostu żadnych wozów.

Harmonogram prac

4 – 25.11.2019 r. wyłączenie mostu dla ruchu kołowego. 26.11 – 06.12. 2019 r. wprowadzenie ruchu wahadłowego. 20 - 23.12.2019 r. zakończenie wszystkich prac.

GDDKiA podała również, jak będą wyglądały objazdy na czas zamknięcia mostu. Dla samochodów osobowych: z DK62 - drogą powiatową przez: Wielęcin – Zatory – Gładczyn Szlachecki – DW 618 – do Pułtuska i dalej DK61 do Serocka.

Dla samochodów ciężarowych: DK62 w kierunku Wyszkowa, dalej DW 618 do Pułtuska i dalej DK61 do Serocka.

Jak zaznaczyli drogowcy, podczas prowadzenia prac na moście zostanie utrzymany ruch pieszy, za wyjątkiem momentu podnoszenia przęsła (okres nocny lub weekend).

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kz/r

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl