Wypadek tramwajów na Woli. Ranna motornicza

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zderzenie dwóch tramwajówLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Zderzenie tramwajów na Woli

Dwa tramwaje zderzyły się na Wolskiej. Jedna osoba została poszkodowana. Ruch na szynach był zablokowany przez ponad godzinę.

Do wypadku doszło o godzinie 8.51. Oba tramwaje jechały w kierunku centrum. - Doszło do zderzenia tramwajów linii 13 i 28. Ranna została motornicza z "13" - informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe i policja. Wezwano też instruktorów Tramwajów Warszawskich, pogotowie techniczne oraz dźwig.  

- Z relacji świadków wynika, że pierwszy tramwaj przyhamował, bo jakiś kierowca wykonał nielegalny skręt na skrzyżowaniu. Drugi tramwaj nie zdążył wyhamować - dowiedział się Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl. - Jego kabina została mocno uszkodzona, przednie i boczne szyby są wybite - opisuje.

Pasażerowie musieli liczyć się z utrudnieniami. Ruch tramwajowy na Wolskiej został wstrzymany. Zarząd Transportu Miejskiego podał, że dotyczyło to tramwajów linii 10, 13, 26, 27, 28. Chwilę po godzinie 10 wznowiono ich kursowanie.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kk/ran

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl